Przegrana w Nowym Sączu

/ 2009-11-08

Rugby Club Częstochowa nie potrafił wykorzystać słabości gospodarzy w początkowej fazie sobotniego meczu II ligi rugby. Pomimo widocznej przewagi częstochowian w pierwszych 20 minutach, pierwsze punkty zdobyli zawodnicy Biało-Czarnych i to oni ostatecznie odnieśli zwycięstwo w całym spotkaniu w stosunku 24:5.

Zbyt nerwowa gra poskutkowała dwiema żółtymi kartkami dla częstochowian w pierwszej połowie spotkania, a osłabienie wykorzystali zawodnicy Biało-Czarnych Nowy Sącz, zdobywając pierwsze przyłożenie. Choć nasz zespół przy dobrej grze stać byłoby zapewne na odrobienie tych strat z nawiązką, RC Częstochowa po stracie punktów oddał inicjatywę miejscowym, którym kolejne przyłożenia przychodziły z rosnącą łatwością. Druga czarna strona tego spotkania to nieprzyjemne, skomplikowane złamanie nogi, jakiego doznał w końcówce Michał Markowski. Honorowe przyłożenie dla częstochowskiej drużyny zdobył Maciej Gnych. Szersza relacja wkrótce.

Zobacz też

Kto będzie mistrzem jesieni?

Juvenia pokonana

">

ZWYCIĘSTWO!

Już niedługo...

Nie przegap

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.