Kto będzie mistrzem jesieni?

Redakcja / 2009-11-02

W najbliższą sobotę Rugby Club Częstochowa rozegra kolejny mecz w ramach II ligi rugby. Rugbistów czeka wyprawa do Nowego Sącza, który lideruje tabeli II ligi grupy Śląsko-Małopolskiej pozostając w tym sezonie bez porażki.

Zawodnicy Biało-Czarnych Nowy Sącz rozpoczęli tegoroczny sezon od zwycięstwa w Krakowie z Juvenią II - 19:10. Później dość łatwo uporali się z Gorcami Raba Niżna. Te wyniki, oraz atut własnego boiska stawiają rywali RCC w roli faworyta zbliżającego się meczu. Warto przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu klub z Nowego Sącza rywalizował w rozgrywkach centralnych (aktualna I liga) i mimo, że nie osiągnął wtedy żadnych sukcesów sportowych, zdobył bez wątpienia wiele doświadczenia w starciach z silniejszymi ekipami. Dziś Biało-Czarni stanowią mieszankę doświadczonych zawodników z tamtego okresu oraz utalentowanej młodzieży, która szlify, podobnie jak kilku zawodników z Częstochowy, zdobywała występując w rozgrywkach młodzieżowych w barwach Juveni Kraków.

W obozie Częstochowian panują pozytywne nastroje. Zwycięstwo odniesione nad Juvenią wyzwoliło w zawodnikach jeszcze większą energię do pracy, czego dowodem jest wysoka jakość treningów, pomimo coraz mniej rozpieszczającej aury. Niestety, w meczu z Nowym Sączem nie wystąpi zawodnik drugiej lini młyna Patryk Bombik, który na ostatnich zajęciach doznał poważnego stłuczenia żeber. Z przyczyn rodzinnych nie zagra także Marcin Szczerba, ale akurat jego miejsce zostanie świetnie wypełnione przez wracającego do składu po kontuzji Macieja Gnycha. W składzie zajdzie także kilka innych zmian, gdyż jak tłumaczy szkoleniowiec częstochowian, drużyna cały czas jest w fazie rozwoju i "docierania się".

Dotychczasowe wyniki wskazują, że nadchodzący mecz wyłoni najlepszą drużyną rundy jesiennej w grupie Śląsko-Małopolskiej. Nasi zawodnicy maja co prawda jeden mecz rozegrany mniej niż rywale, ale zaległości będą starali się odrobić już 15.11 w Częstochowie (pojedynek z Gorcami Raba Niżna) o ile tylko na przeszkodzie nie stanie pogoda. Jak zapewnia jednak trener Mateusz Nowak, w tej chwili zawodnicy koncentrują się tylko na meczu w Nowym Sączu, a ich celem jest drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Biało-Czarni Nowy Sącz - Rugby Club Częstochowa
Nowy Sącz, 07.11.2009 - 13:00; sędziuje: J. Malara (Kraków)

Zobacz też

Juvenia pokonana

">

ZWYCIĘSTWO!

Rugby na Igrzyskach Olimpijskich!

Już niedługo...

II turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7

23 października 2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2021/22

Za nami sezon 2021/2022. Był on dla nas bardzo udany - wicemistrzostwo Polski Kadetek, 4. miejsce w Pucharze Polski, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 7. miejsce w Polsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2021/22

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii udało się rozegrać wszystkie zaplanowane turnieje w międzyszkolnych rozgrywkach rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

W minioną sobotę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięły w nim udział 3 kluby, które wystawiły w sumie 14 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.