Czwarty raz z Juvenią

Tomasz Ociepa / 2009-10-05

W najbliższy weekend RC Częstochowa rozegra pierwsze spotkanie w II lidze rugby (lidze regionalnej). W niedzielę o 13.00 nasz zespół podejmie rezerwy Juvenii Kraków - będzie to już czwarte spotkanie w rugby piętnastoosobowym pomiędzy drużynami z Częstochowy i Krakowa w krótkiej historii tej pierwszej z nich.

Pierwszy mecz, jaki częstochowianie rozegrali w klasycznym rugby, to właśnie spotkanie z Juvenią II Kraków. Odbyło się ono 18 października 2008 r. na krakowskich Błoniach. Choć to gospodarze, mający wtedy znacznie większe doświadczenie, byli murowanymi faworytami do zwycięstwa - i takież odnieśli, w stosunku 32:0 - sami byli pod dużym wrażeniem nadspodziewanie dobrej gry częstochowian w pierwszej połowie. RC Częstochowa był wręcz stroną przeważającą w pierwszych 30 minutach gry, lecz żadnej z akcji nie udało się zakończyć przyłożeniem. Później już obraz gry przybrał oczekiwany wcześniej kształt i to zawodnicy Juvenii zdobywali punkty.
Do rewanżu doszło 5 kwietnia br. Był to również swego rodzaju debiut - pierwszy mecz Ligi Regionalnej rozgrywany w Częstochowie. Po emocjonującym i obfitującym w zwroty akcji spotkaniu ponownie górą byli gracze spod znaku krakowskiego smoka. Na przerwę częstochowianie schodzili z pięciopunktowym prowadzeniem dzięki przyłożeniu Błażeja Banaszczyka. Niestety, schodzili na nią także bez Tomasza Szymczyka oraz Marcina Pudło, których nieprzyjemne urazy doznane na boisku wykluczyły z gry. W drugiej połowie o wiele lepsza gra gości nie pozwalała częstochowianom na tak wiele, jak w pierwszej części meczu. Końcówka spotkania należała już zdecydowanie do Juvenii i zwycięstwo w stosunku 22:5 "pojechało" pod Wawel.
Ostatnie starcie obu drużyn to przedsezonowy sparing z dnia 9 sierpnia br. rozegrany w Krakowie. Tym razem zespół Juvenii stanowił skład złożony z zawodników ekstraligowej drużyny, jedynie uzupełniony drugim garniturem znanym nam dotychczas z ligi regionalnej. Dla brązowych medalistów mistrzostw Polski spotkanie było generalną próbą przed rozpoczęciem sezonu. Z kolei częstochowianie, grając przeciwko tak klasowemu rywalowi, mieli niepowtarzalną okazję zmierzyć się z czołówką krajowych rugbistów. Zawodnicy w czarno-zielonych barwach zdobywali teren głównie poprzez głębokie wykopy w aut. Stosunkowo dobrze wyglądało także ustawienie naszych zawodników w obronie, gdzie nie zostawiali wolnych przestrzeni atakującym rywalom. Pomimo ambitnej postawy naszej drużyny, różnica klas nie pozwoliła na zdobycie choć jednego przyłożenia. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy.

Okazja do pierwszego zwycięstwa nad krakowskim zespołem - ze względu na stale rosnące doświadczenie częstochowskiego zespołu, zapewne największa z dotychczasowych - już w niedzielę na bocznym boisku obiektu KS "Włodar" przy ul. Kopalnianej 1 w Dźbowie. Wstęp na rozpoczynające się o godz. 13.00 spotkanie tradycyjnie bezpłatny.

Zobacz też

Ze Zgierza wrócili bogatsi o 13 punktów

Przetarcie w "siódemki"

Zostań Przyjacielem Rugby!

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

Mini żacy siódmi w Polsce

19 czerwca w Gdańsku i Sopocie odbył się finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. W Gdańsku rywalizowały najlepsze drużyny mini żaków (u11) i żaków (u12), natomiast w Sopocie młodzicy (u14). Do udziału w nim zakwalifikowała się nasza drużyna mini żaków, która zajęła na nim...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.