Znów zabrakło chęci...

Mateusz Nowak / 2009-09-19

Już po raz kolejny nie dojdzie do skutku mecz pomiędzy drużynami z Częstochowy i Rudy Śląskiej. O ile w obliczu piątkowych wydarzeń, spotkanie to nie mogło odbyć się w Rudzie Śląskiej, nic nie stało na przeszkodzie aby przenieść je do Częstochowy. Niestety, pomimo starań z naszej strony, rywale nie zgodzili się na zamianę gospodarza meczu.

W efekcie tragicznego wypadku, który pochłonął życie 12 górników, w Rudzie Śląskiej ogłoszono 7-dniową żałobę. Było jasne że w tej sytuacji mecz w Rudzie Śląskiej odbyć się nie może. Ale nic nie stało na przeszkodzie żeby rozegrać go w Częstochowie. Sport amatorski charakteryzuje się tym, że zawodnicy na rozegranie meczu przygotowują się z pewnym wyprzedzeniem. Muszą bowiem zorganizować sobie dzień wolny w pracy, czy na uczelni. Wydawało się oczywiste, że obu klubom w takiej sytuacji będzie zależało na rozegraniu spotkania pomimo niesprzyjającej sytuacji.
"Już samo odwołanie meczu w Rudzie Śląskiej naraziło nas na koszta. Mieliśmy przygotowany transport, zawodnicy zrezygnowali tego dnia z pracy, a wielu z nich w weekendy pracuje np. na ochronie. Uważaliśmy jednak, że jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć B." - relacjonuje grający trener RCC Mateusz Nowak. W związku z tym po ogłoszeniu żałoby włodarze Częstochowskiego Klubu zaproponowali gościom z Rudy Śląskiej zorganizowanie meczu w Częstochowie, mimo że pozostało do niego zaledwie 24 godziny. Co więcej, zaoferowano nieodpłatny transport z dworca kolejowego na obiekt, gdyby drużyna z Rudy podróżowała pociągiem. Jakby tego mało rugbiści z Częstochowy gotowi byli zagrać w 14 lub 13 gdyby w trakcie meczu ktoś z przeciwników doznał kontuzji, a nie byłoby już rezerwowego w jego miejsce. Jak się okazało to wszystko nie wystarczyło. Włodarze z Rudy Śląskiej podjęli decyzję o nie podejściu do tego pojedynku.

"Gdyby po naszej propozycji rozegrania meczu w Częstochowie, jako kontrargument goście wysunęliby temat tragedii górników nie naciskalibyśmy dalej. Przecież ta tragedia równie dobrze mogła dotknąć kogoś bezpośrednio związanego z Klubem. Ale takich argumentów nikt z Rudy Śląskiej nie wysunął. Reprezentanci klubu z Rudy Śląskiej nie chcieli rozegrać meczu z innych powodów, zaistniałą sytuację zręcznie wykorzystując do odwołania spotkania" - kończy Mateusz Nowak.

Zaplanowany z dużą starannością cały mezocykl treningowy przygotowujący naszych zawodników do tego meczu zostanie zakończony wewnętrznym sparingiem który odbędzie się w niedzielę o godz. 10:30 na stadionie CKS przy ul. Dąbrowskiego.

Zobacz też

W niedzielę rozpoczęcie ligi "15"

Wspieraj RCC i wygrywaj

Średni występ i szóste miejsce w Krakowie

Już niedługo...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

12 i 14 maja 2021, godz. 17:30 Miejski Stadion Lekkoatletyczny

dowiedz się więcej

Nie przegap

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Rok 2020 w skrócie

Dziwny rok 2020 powoli dobiega końca. To idealny czas na podsumowania. W poniższym artykule spróbujemy w sposób telegraficzny przedstawić Wam, co się u nas działo w tym okresie.

Seniorzy wracają do gry

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza drużyna seniorów po kilku latach nieobecności wraca do oficjalnych rozgrywek Polskiego Związku Rugby. Właśnie zgłosiliśmy do Polskiej Ligi Rugby7 naszą ekipę, w skład której wchodzi aż 16 zawodników.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.