Znów zabrakło chęci...

Mateusz Nowak / 2009-09-19

Już po raz kolejny nie dojdzie do skutku mecz pomiędzy drużynami z Częstochowy i Rudy Śląskiej. O ile w obliczu piątkowych wydarzeń, spotkanie to nie mogło odbyć się w Rudzie Śląskiej, nic nie stało na przeszkodzie aby przenieść je do Częstochowy. Niestety, pomimo starań z naszej strony, rywale nie zgodzili się na zamianę gospodarza meczu.

W efekcie tragicznego wypadku, który pochłonął życie 12 górników, w Rudzie Śląskiej ogłoszono 7-dniową żałobę. Było jasne że w tej sytuacji mecz w Rudzie Śląskiej odbyć się nie może. Ale nic nie stało na przeszkodzie żeby rozegrać go w Częstochowie. Sport amatorski charakteryzuje się tym, że zawodnicy na rozegranie meczu przygotowują się z pewnym wyprzedzeniem. Muszą bowiem zorganizować sobie dzień wolny w pracy, czy na uczelni. Wydawało się oczywiste, że obu klubom w takiej sytuacji będzie zależało na rozegraniu spotkania pomimo niesprzyjającej sytuacji.
"Już samo odwołanie meczu w Rudzie Śląskiej naraziło nas na koszta. Mieliśmy przygotowany transport, zawodnicy zrezygnowali tego dnia z pracy, a wielu z nich w weekendy pracuje np. na ochronie. Uważaliśmy jednak, że jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć B." - relacjonuje grający trener RCC Mateusz Nowak. W związku z tym po ogłoszeniu żałoby włodarze Częstochowskiego Klubu zaproponowali gościom z Rudy Śląskiej zorganizowanie meczu w Częstochowie, mimo że pozostało do niego zaledwie 24 godziny. Co więcej, zaoferowano nieodpłatny transport z dworca kolejowego na obiekt, gdyby drużyna z Rudy podróżowała pociągiem. Jakby tego mało rugbiści z Częstochowy gotowi byli zagrać w 14 lub 13 gdyby w trakcie meczu ktoś z przeciwników doznał kontuzji, a nie byłoby już rezerwowego w jego miejsce. Jak się okazało to wszystko nie wystarczyło. Włodarze z Rudy Śląskiej podjęli decyzję o nie podejściu do tego pojedynku.

"Gdyby po naszej propozycji rozegrania meczu w Częstochowie, jako kontrargument goście wysunęliby temat tragedii górników nie naciskalibyśmy dalej. Przecież ta tragedia równie dobrze mogła dotknąć kogoś bezpośrednio związanego z Klubem. Ale takich argumentów nikt z Rudy Śląskiej nie wysunął. Reprezentanci klubu z Rudy Śląskiej nie chcieli rozegrać meczu z innych powodów, zaistniałą sytuację zręcznie wykorzystując do odwołania spotkania" - kończy Mateusz Nowak.

Zaplanowany z dużą starannością cały mezocykl treningowy przygotowujący naszych zawodników do tego meczu zostanie zakończony wewnętrznym sparingiem który odbędzie się w niedzielę o godz. 10:30 na stadionie CKS przy ul. Dąbrowskiego.

Zobacz też

W niedzielę rozpoczęcie ligi "15"

Wspieraj RCC i wygrywaj

Średni występ i szóste miejsce w Krakowie

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Nasze kadetki w reprezentacji Polski Kobiet u16

W czerwcu odbyły się dwie akcje reprezentacji Polski Kobiet u16. Najpierw w dniach 4-5.06 odbyło się w Łodzi zgrupowanie selekcyjne. Następnie w dniach 23-26.06 reprezentacja ponownie spotkała się w Łodzi, skąd pojechała do Pragi na turniej Nadziei Olimpijskich. W obu akcjach...

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.