W niedzielę rozpoczęcie ligi "15"

Redakcja / 2009-09-19

W cieniu tragedii, jaka dotknęła społecznść Rudy Śląskiej, odbędzie się mecz pomiędzy tamtejszą drużyną a Rugby Club Częstochowa. Inauguracyjne spotkanie II ligi w grupie śląsko-małopolskiej odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 15.00.

Mecz zapowiada się jako ciekawy pojedynek dwóch młodych drużyn, które opierają swoje składy na wychowankach. Potencjał obu ekip wydaje się być zbliżony, wydaje się więc, że zwycięstwo w pierwszym spotkaniu dla jednych, bądź drugich, może mieć istotny wpływ na pewność siebie w kolejnych meczach.

- Szansę w tym meczu oceniam 50 na 50. Obie drużyny mają podobne doświadczenie. Ruda Śl. posiłkuje się dośwadczonymi zawodnikami z Łodzi, ale my mamy za to szerszy i bardziej wyrównany skład - ocenia grający trener częstochowian, Mateusz Nowak. - Będziemy starali się równoważyć grę młynem i atakiem, żeby wykorzystać wszytskich zawodników na boisku. Uważam, że jesli tylko wyjdziemy na ten mecz odpowiedni skoncentrowani i głodni zwycięstwa, to wszytsko będzie w naszych rękach.

Młyn:
1. Bombik Patryk
2. Cechowicz Daniel
3. Fikus Łukasz
4. Gęsiarz Marcin
5. Kembłowski Piotr
6. Królak Daniel
7. Krzypkowski Michał
8. Markowski Michał
9. Skowron Kamil
10. Sterna Jakub
11. Zaremba Maciej
12. Banaszczyk Błażej
Atak:
13. Gnych Maciej
14. Jakubczak Jakub
15. Konefał Dawid
16. Masalski Krzysztof
17. Mitek Jakub
18. Nowak Mateusz
19. Rokosz Radosław
20. Szczerba Marcin
21. Szkopiak Grzegorz
22. Boral Mateusz

Zobacz też

Wspieraj RCC i wygrywaj

Średni występ i szóste miejsce w Krakowie

Relacja LIVE z Krakowa!

Już niedługo...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

12 i 14 maja 2021, godz. 17:30 Miejski Stadion Lekkoatletyczny

dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz dochodzeniowy grup do lat 16 [raport]

W dniach 19-23 sierpnia na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się obóz dochodzeniowy grup do lat 16. Pierwotnie planowano przeprowadzić ten obóz nad morzem (podobnie jak rok temu), niestety pandemia koronawirusa i do końca niepewna sytuacja sprawiła, że...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Przekaż 1% podatku na RCC

Zastanawiasz się jak wspomóc nasz klub nic nie tracąc? Nic prostszego! Wystarczy, że rozliczając swojego PITa przekażesz nam swój 1% podatku.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.