Wspieraj RCC i wygrywaj

Tomasz Ociepa / 2009-09-17

Już niedługo będzie można pomagać Rugby Club Częstochowa, wygrywając jednocześnie nagrody. Program skierowany do ludzi, którzy interesują się rozwojem częstochowskiego rugby jest nowym pomysłem zarządu klubu, mającym na celu pozyskanie funduszy na prowadzenie drużyny w obecnych, trudnych dla sportu, czasach.

Coraz częstsze uczestnictwo naszego klubu w meczach rugby 15, zarówno wyjazdowych, jak i organizowanych w Częstochowie, czy stale rosnąca ilość trenujących osób, wymaga ponoszenia większych niż na początku działania klubu nakładów finansowych na pokrycie kosztów transportu, wynajmu obiektów czy sprzętu treningowego. Jednocześnie ze względu na recesję gospodarczą, każdej organizacji sportowej trudno o pozyskanie kolejnych sponsorów wśród firm.

Dlatego Rugby Club Częstochowa postanowił się zwrócić do prywatnych osób, które gotowe są wesprzeć klub finansowo nawet małą kwotą, w zamian uczestnicząc w rywalizacji o ciekawe nagrody rzeczowe powiązane z działalnością Rugby Club Częstochowa. Program, którego szczegóły zaprezentujemy w najbliższych dniach, polegać będzie na dobrowolnych wpłatach w dowolnej wysokości na rzecz RC Częstochowa. Wszyscy darczyńcy na koniec sezonu zostaną sklasyfikowani wg sumy pieniędzy, jaką wsparli klub, po czym zgodnie z zajętymi miejscami otrzymają nagrody rzeczowe, wygrać będzie można m. in. oryginalną meczową koszulkę, wykonaną identycznie jak te, w których częstochowianie grają na boisku. Ponadto, oprócz nagród na koniec sezonu, przewidziane są także pamiątki dla najlepszych w kilku krótszych okresach.

O szczegółach konkursu i jego zasadach będzie można już wkrótce przeczytać na stronie www.

Zobacz też

Średni występ i szóste miejsce w Krakowie

Relacja LIVE z Krakowa!

Zaczynamy rundę jesienną

Już niedługo...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

12 i 14 maja 2021, godz. 17:30 Miejski Stadion Lekkoatletyczny

dowiedz się więcej

Nie przegap

Seniorzy wracają do gry

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza drużyna seniorów po kilku latach nieobecności wraca do oficjalnych rozgrywek Polskiego Związku Rugby. Właśnie zgłosiliśmy do Polskiej Ligi Rugby7 naszą ekipę, w skład której wchodzi aż 16 zawodników.

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.