Średni występ i szóste miejsce w Krakowie

Tomasz Szymczyk / 2009-09-15

W minioną niedzielę nasi rugbiści zagrali w pierwszym dla nich w tym sezonie turnieju Polskiej Ligi Rugby 7. Zawody, które odbyły się w Krakowie, Rugby Club Częstochowa rozpoczął od wygranej, jednak później było już "pod górkę". Kolejne mecze kończyły się przegranymi, które ustawiły ostatecznie RCC na szóstym miejscu.

Na boisku Juvenii Kraków w barwach RCC zaprezentowała się głównie młodzież. Juniorzy i kadeci wsparci kilkoma starszymi zawodnikami znaleźli się w dość mocnej grupie, w której za przeciwników mieli pierwszą drużynę Czarnych Bytom i drugi skład miejscowych "Smoków". Częstochowianie turniej rozpoczęli właśnie od meczu z gospodarzami. W spotkaniu tym nasza drużyna skutecznie realizowała zagrywki ćwiczone na treningach i już dwie pierwsze akcje przyniosły punkty. Grający na jednym ze skrzydeł Tomasz Szymczyk wykorzystał podania od kolegów z drużyny i dwukrotnie przyłożył punkty. Podwyższenia wykonane przez Jakuba Mitka dały kolejne "oczka" i RCC wygrywało do przerwy 14:5. W drugiej połowie częstochowianie powiększyli przewagę i zwyciężyli z Juvenią Kraków II w stosunku 35:5. Kolejnym grupowym przeciwnikiem naszych rugbistów byli Czarni Bytom. Silniejszy fizycznie przeciwnik skutecznie rozbijał każdą akcję RCC. Mimo przyłożeń w drugiej połowie Macieja Gnycha i Mateusza Borala zwycięsko z pojedynku wyszli bytomianie, którzy wygrali 38:14.

Rugby Club Częstochowa miał więc zagrać o miejsca 4-6. Pierwszy mecz nasi zawodnicy rozegrali z doświadczonymi rugbistami z Rumii. Częstochowianie w meczu tym popełniali błędy w kryciu, które zawodnicy Arki szybko zamieniali na punkty. Przegrana 0:24 była chyba najmniejszym wymiarem kary. Ostatnie spotkanie podopieczni trenera Mateusza Nowaka zagrali z Kolibrem Sosnowiec. I w tym meczu dały znać o sobie indywidualne błędy. Po zaciętym pojedynku górą byli przeciwnicy, którzy wygrali 21:14. Za sprawą jednego zwycięstwa i trzech przegranych Rugby Club Częstochowa został sklasyfikowany na szóstym miejscu.

Klasyfikacja końcowa turnieju PLR7 w Krakowie:
1. Juvenia Kraków I
2. Czarni Bytom II
3. Czarni Bytom I
4. Arka Rumia
5. Koliber Sosnowiec
6. Rugby Club Częstochowa
7. Kanclerz Ruda Śląska
8. Juvenia Kraków II
9. Biało-czarni Nowy Sącz

Zobacz też

Relacja LIVE z Krakowa!

Zaczynamy rundę jesienną

Ruszyła kobieca sekcja rugby!

Już niedługo...

Nie przegap

Kadetki zajęły 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16 w rugby7!

W sobotę 17 czerwca w Lublinie odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Juvenia Kraków, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 3. miejsce i...

Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.