Ruszyła kobieca sekcja rugby!

Redakcja / 2009-09-08

Słowo "rugby" większości osób kojarzy się z brutalnym sportem pełnym agresji, w którym miejsce znajdą jedynie najtwardsi faceci. Nic bardziej mylnego! Miejsce na boisku znajdzie każdy, kto tylko przejawia chęci do gry. Ostatnio do grona osób regularnie trenujących rugby w naszym klubie dołączyły panie. W związku z zainteresowaniem płci pięknej zabawą z jajowatą piłki, Rugby Club Częstochowa ogłasza nabór do kobiecej sekcji rugby 7.

Przeprowadzone z początkiem lipca treningi otwarte oraz nabór do RCC spowodowały, że do klubu dołączyła liczna grupa nowych osób. Wśród nich znalazły się także i dziewczyny, które na własnej skórze zdecydowały się sprawdzić, czym tak naprawdę jest rugby. Okazało się, że od tamtej pory sport ten na stałe wskoczył w grafiki zainteresowanych pań. Z czasem wykrystalizowała się siódemka dziewcząt z myślą o których postanowiono w naszym klubie stworzyć osobną sekcję. Pod swoje skrzydła wzieli ją: w charakterze trenera, ku uciesze dziewcząt, dotychczasowy zawodnik RCC, Tomasz Szymczyk i w roli trenera koordynatora - szkoleniowiec drużyny seniorów Mateusz Nowak.
Cała inicjatywa została potraktowana bardzo poważnie i w związku z tym klub ogłasza do świeżo powstałej sekcji nabór. Od pań chcących spróbować swoich sił w rugby nie oczekuje się szczególnej znajomości przepisów i specyfiki gry. Wszystkie niezbędne elementy przedstawione zostaną na treningach. Jedynym wymogiem, jaki został postawiony jest ciekawość i chęć spróbowania czegoś nowego.

Dodatkowym impulsem do utworzenia kobiecej sekcji jest bez wątpienia niemal pewny już powrót rugby w wersji siedmioosobowej na Igrzyska Olimpijskie (począwszy od roku 2016). Rywalizacja odbywać się będzie zarówno w odmianie męskiej jak i damskiej. W Polsce rugby kobiet działa aktywnie na niewielką skalę. Prym w rywalizacji wiodą takie miasta jak Gdynia, Gdańsk, Sochaczew czy Pruszcz Gdański. Włodarze naszego klubu nie ukrywają, że chcą wykorzystać sprzyjającą koniunkturę dla kobiecego rugby i stać się wiodącym ośrodkiem w kraju w zakresie szkolenia kobiet w rugby.

Zainteresowane osoby zapraszamy na treningi kobiecej sekcji, które odbywają na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego w następujące dni:
piątek - godz. 17.15
niedziela - godz. 10.15.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z trenerem koordynatorem: tel. 510-120-388 lub e-mail: [email protected]

Podczas rozgrywania Finału Mistrzostw Polski w Beach Rugby, gdzie udział brał nasz klub, na plaży zmierzyły się także drużyny kobiet. Podczas oglądania finałowego spotkania, jeden z zawodników RCC, udzielając wywiadu lokalnej gazecie, na pytanie, czy nie przeszkadzają mu dziewczyny grające w rugby, zdecydowanie odpowiedział - ależ skąd!

Zobacz też

Poznaliśmy ligowych rywali

Poprzeczka ustawiona za wysoko

Zagrali przeciw II wicemistrzowi kraju

Już niedługo...

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Nasze dziewczyny w młodzieżowych reprezentacjach Polski

W czerwcu i lipcu miały miejsce dwa turnieje, w których brały udział młodzieżowe reprezentacje Polski Kobiet - 10.06 Turniej Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie oraz 15-16.07 Mistrzostwa Europy u18 w Pradze. W obu wydarzeniach w biało-czerwonych barwach zagrały zawodniczki naszego klubu.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.