Poprzeczka ustawiona za wysoko

Tomasz Szymczyk / 2009-08-18

Nie udał się częstochowianom wyjazd do Gdańska na pierwszy Finał Mistrzostw Polski w Beach Rugby. Po 3. pozycji w łódzkim półfinale nasi rugbiści z nadziejami zmierzali na zmagania z pozostałymi finalistami. Niestety zawodnicy RCC po remisie i dwóch porażkach w fazie grupowej nie awansowali do dalszej części turnieju i zostali sklasyfikowani na 7. miejscu. Zwycięzcą został AZS-AWFiS Gdańsk.

Po trzeciej lokacie wywalczonej w łódzkiej Manufakturze, gdzie odbył się pierwszy półfinał Beach Rugby, nasi zawodnicy zamierzali udowodnić wszystkim, że w tej odmianie rugby radzą sobie dobrze. Na gdańskiej plaży, gdzie w sobotę miał miejsce pierwszy Finał Mistrzostw Polski w Beach Rugby, rywale zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko. Zawodnicy RCC w grupie znaleźli się z Alfą Bydgoszcz, która otrzymała dziką kartę na ten turniej, oraz z dwoma zespołami z Trójmiasta - AZS-em AWFiS Gdańsk i Arką Gdynia. O tym, jakiej klasy byli to przeciwnicy, można było przekonać się po finałowych zmaganiach, gdzie wspomniane drużyny zwycięsko wychodziły z konfrontacji z zespołami z drugiej grupy.

Pierwszy mecz częstochowian z bydgoszczanami dostarczył zgromadzonym sympatykom tego sportu sporo emocji. Po "wymianie ciosów" padł remis 3:3. W poczynaniach RCC widać było radość z gry, a z przyłożenia mógł cieszyć się między innymi debiutujący Krzysztof Masalski. Podobnie jak w łódzkim półfinale, kolejny raz poczynaniami drużyny dobrze dyrygował Jakub Mitek. Następny pojedynek nasi rugbiści rozegrali ze zwycięzcą drugiego półfinału Arką Gdynia. Tym razem przeciwnik okazał się o wiele bardziej wymagający i mimo że częstochowianie nie odstawali poziomem od gdynian, to jednak zabrakło dokładnych podań, co było przyczyną porażki. Przegrana 1:3 jeszcze nie zamykała drogi do półfinałów drużynie RCC. Trzeba było tylko zwyciężyć w ostatnim spotkaniu, gdzie przeciwnikiem był AZS-AWFiS Gdańsk. Kolejny zespół z Trójmiasta naszym rugbistom sprawił jeszcze więcej kłopotów. Mała ilość podań i samodzielne akcje, które przy szczelnej obronie rywala nie miały szans bytu, doprowadziły do porażki 1:5. Tym oto sposobem Rugby Club Częstochowa zajął ostatnie miejsce w grupie, co ostatecznie przełożyło się na siódmą pozycję w pierwszych Oficjalnych Mistrzostwach Polski w Beach Rugby.

Pocieszeniem dla RCC może być fakt, że dwaj ostatni przeciwnicy, to późniejsi tryumfatorzy gdańskiego finału. Zarówno AZS-AWFiS Gdańsk jak i Arka Gdynia sprawnie poradzili sobie z rywalami z drugiej grupy i zajęli kolejno dwa pierwsze miejsca. Dodatkowo zaznaczyć należy, że po kilku miesiącach przerwy, spowodowanej kontuzjami, do składu wracają Marcin Pudło i Tomasz Szymczyk.

Rugby Club Częstochowa wystąpił w składzie:
1. Maciej Gnych
2. Dawid Konefał
3. Daniel Królak
4. Krzysztof Masalski
5. Jakub Mitek
6. Marcin Pudło
7. Jakub Sterna
8. Tomasz Szymczyk


Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski w Beach Rugby
1. AZS-AWFiS Gdańsk
2. Arka Gdynia
3. Flota Gdynia
4. Frogs&Co Warszawa
5. Alfa Bydgoszcz
6. Szerszenie Toruń
7. Rugby Club Częstochowa

Zobacz też

Zagrali przeciw II wicemistrzowi kraju

Juvenia w ekstraligowym składzie

Przed nami pierwsze sparingi

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

4. miejsce na turnieju Pucharu Polski Rugby7

W sobotę 18 czerwca w Gnieźnie odbył się finałowy turnieju o Puchar Polski Rugby7. Wzięło w nim udział 8 najlepszych drużyn Polskiej Ligi Rugby7: Tytan Gniezno, Rugby Wrocław, RK Unisław, Rugby Biesal, Kaskada Szczecin, PG Ogniwo Sopot, RC Częstochowa oraz Ciechan Ciechanów. Po...

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.