Zagrali przeciw II wicemistrzowi kraju

Tomasz Ociepa / 2009-08-10

W niedzielne popołudnie częstochowiane walczyli w sparingu z Juvenią Kraków. Spotkanie zgodnie z oczekiwaniami zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy. W pierwszej połowie spotkania (2x30 min.) na boisko wybiegł podstawowy skład miejsowych, którzy na co dzień grają wśród najlepszych zespołów kraju o medale mistrzostw Polski. Po przerwie w znacznej części zastąpił ich skład rezerwowy, znany częstochowianom ze spotkań w lidze regionalnej.

Rugbiści z Częstochowy nie zdobyli w meczu żadnych punktów, choć kilkukrotnie skutecznie przenosili grę na pole obronne przeciwnika, głównie po udanych wykopach na aut z rzutów karnych. Z pewnością któryś z nich można było zamienić na próbę kopu na słupy, co zmieniło by końcowy rezultat, jednak nie o wynik chodziło w tym spotkaniu, w związku z czym zespół starał się każdorazowo rozgrywać akcję i walczyć o kolejne metry na boisku.
W pierwszej połowie, ze względu na nieproporcjonalne siły w młynach, obie strony uzgodniły ze sobą młyny symulowane (oznacza to, że w tej formacji niedozwolone jest pchanie przeciwnika). Jednak mimo to przez całe spotkanie nasza drużyna miała spore problemy z dogrywaniem piłki do wachlarza po wyjęciu piłki z młyna.
Przewaga pierwszego składu Juvenii była aż nadto widoczna także w autach, w których w pierwszej połowie częstochowianie nie mieli szans z gospodarzami. Sytuacja lepiej wyglądała w drugiej części meczu, kiedy rywale na pozycjach grających w młynie wystawili mniej doświadczonych zawodników.
W niedzielę widoczną poprawę zaobserwować można było w ustawieniu w obronie, gdzie w przeciwieństwie do dotychczasowych spotkań nasi zawodnicy stosunkowo rzadko umożliwiali rywalowi stworzenie przewagi kilku graczy na skrzydle. Wciąż brakowało jednak skutecznego zatrzymania przeciwnika za pomocą poprawnej technicznie szarży.
- Z zawodnikami ekstraligowymi nie mielismy nic do powiedzenia. Nawet kiedy byliśmy w posiadaniu piłki nie potrafiliśmy w żaden sposób jej wykorzystać. - przyznaje grający trener RC Częstochowa, Mateusz Nowak. - Kilku zawodników debiutowało w tym meczu. Warto podkreślić, że nigdy wcześniej żadnen z nas nie grał z takiej klasy rywalem, i zapewne przez kilka najbliższych lat nie zagramy z mocniejszym przeciwnikiem.
Do zobrazowania ostatniego zdania wypowiedzi trenera, może posłużyć fakt, że osoby, z których część zaledwie przed kilkoma miesiącami rozpoczęła przygodę z rugby, wcześniej nie znając nawet zasad dyscypliny, stanęły do walki przeciwko trzeciej drużynie w kraju, której zawodnicy dysponują kilkunastoletnim doświadczeniem. Z pewnością dla zawodników z Częstochowy tylko to, że odważnie stanęli naprzeciw graczy trzeciej drużyny w kraju, jak i reprezentantów Polski (Konrad Jarosz, a także - w rugby 7 - Paweł Wojciechowski), może być powodem do satysfakcji.
Skład RC Częstochowa:
1. Daniel Królak
2. Daniel Cechowicz
3. Marcin Gęsiarz (Krzysztof Klama)
4. Jakub Sterna (Maciej Zaremba)
5. Kamil Skowron (Łukasz Fikus)
6. Patryk Bombik
7. Błażej Banaszczyk (Marek Biernat)
8. Mateusz Nowak
9. Grzegorz Szkopiak
10. Jakub Mitek
11. Dawid Konefał (Tomasz Ociepa)
12. Maciej Gnych
13. Jakub Jakubczak (Mateusz Bodanka)
14. Radosław Rokosz (Krzysztof Masalski)
15. Arkadiusz Hanke

Zobacz też

Juvenia w ekstraligowym składzie

Przed nami pierwsze sparingi

Na plaży czuli się "jak ryba w wodzie"

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.