Kadeci na "piątkę"

MK / 2024-06-27

W niedzielę 16 czerwca w Siedlcach odbył się II turniej Grand Prix Kadetów w rugby7 grupy B. Wzięło w nim udział sześć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Orkan Sochaczew, Juvenia Kraków, Budowlani Lublin, Pogoń Siedlce oraz Miedziowi Lubin. Nasi zawodnicy zajęli na nim piąte miejsce.

Cykl Grand Prix Kadetów w rugby7 podzielony jest na dwie grupy A i B. Każda rozgrywa po dwa turnieje - jesienny i wiosenny. Cztery najlepsze drużyny z grupy A i B awansują na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, gdzie będą się ze sobą mierzyć o tytuł Mistrzów Polski Kadetów w rugby7. W jesiennym turnieju w Sochaczewie nasi kadeci zdobyli 4. miejsce i przed wiosennym turniejem mieli dużą szansę na awans do OOM.

 

Na turnieju w Siedlcach zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrały mecze systemem "każdy z każdym".

 

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną gospodarzy - Pogoni Siedlce. Był on od razu kluczowy dla naszej drużyny. W przypadku zwycięstwa gwarantowaliśmy sobie awans na OOM, w przypadku porażki traciliśmy na niego szansę. Niestety pierwsza połowa była pełną dominacją przeciwnika, która wynikała z ich świetnej gry i naszych prostych błędów. W drugiej połowie w końcu postawiliśmy się przeciwnikowi, ale niestety na cokolwiek więcej było już za późno. Mecz skończył się naszą porażką 7:38.

 

W drugim meczu zagraliśmy z faworytem turnieju drużyną Orkana Sochaczew. Mecz miał jednostronny przebieg i zakończył się naszą wysoką porażką 0:47

 

Powyższe wyniki sprawiły, że w ostatnim meczu o 5. miejsce w turnieju zagraliśmy z Miedziowymi Lubin. Nasi zawodnicy pomimo dwóch porażek podeszli do tego meczu bardzo mocno zmotywowani. Nie zniechęciło ich nawet to, że to przeciwnicy jako pierwsi zdobyli przyłożenie. Ale od tej pory, był to koncert naszej drużyny, który zakończył się naszą wysoką wygraną 41:5.

 

Był to nasz debiutancki sezon w kategorii kadeta. W rozgrywkach rugby7 widać było wciąż duży dystans, który dzieli nas do klubów, które szkolą zawodników w tej kategorii wiele lat. Mimo to nie było wstydu. Do końca staraliśmy się stawiać tym drużynom. Natomiast w pojedynkach z podobnymi nam ekipami zawsze wychodziliśmy zwycięsko. Także szkoda troszkę braku tego awansu na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, ale mimo to jestem bardzo zadowolony z moich zawodników i wierzę, że za rok taki sukces może nam się udać - podsumował trener Michał Krzypkowski.

 

Skład RCC: Gabriel Binkiewicz, Filip Całusiński, Jakub Jaworski, Jakub Formicki (wypożyczony z Hegemona Mysłowice), Hubert Kukuła, Dominik Ludwikowski, Dawid Noras (wypożyczony z Hegemona Mysłowice), Dawid Rak (wypożyczony z Rugby Ruda Śląska), Mateusz Wszelaki.

 

Trenerzy: Michał Krzypkowski, Dominik Wardzyk

 

Mecze RCC:

RCC 5:38 Pogoń Siedlce (punkty dla RCC: Noras 5pkt. - 1P; Rak 2pkt. - 1pd)

RCC 0:47 Orkan Sochaczew

RCC 41:5 Miedziowi Lubin (Rak 17pkt. - 3P, 1pd; Całusiński 14pkt. - 2P, 2pd; Jaworski 5pkt. - 1P; Ludwikowski 5pkt. - 1P)

 

Klasyfikacja turnieju:

1. Orkan Sochaczew

2. Budowlani Lublin

3. Pogoń Siedlce

4. Juvenia Kraków

5. Rugby Club Częstochowa

6. Miedziowi Lubin

 

Nieoficjalna klasyfikacja Mistrzostw Polski Kadetów w rugby7

(o miejsca 1.-8. drużyny będą walczyć na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w pierwszy weekend lipca)

1. ?

2. ?

3. ?

4. ?

5. ?

6. ?

7. ?

8. ?

9. Rugby Club Częstochowa - 42pkt.

10. Tytan Gniezno - 38pkt.

11. Posnania Poznań - 38pkt.

12. Miedziowi Lubin - 34pkt.

13. AZS AWF Warszawa - 18pkt.

14. Arka Gdynia - 16pkt.

15. Lechia Gdańsk II - 16pkt.

 

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w Szkółce Rugby RCC są dofinansowane z środków Samorządu Województwa Śląskiego w ramach programu "Klub".

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

 

Zobacz też

Mini żacy drudzy, a młodzicy szóści w Polsce!

Wygrywamy finał MMM7!

Międzynarodowy turniej rugby we Francji

Już niedługo...

Nie przegap

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

Jak dołączyć do Szkółki Rugby RCC?

Najlepiej zrobić to przy okazji naborów, które z reguły odbywają się na przełomie sierpnia i września oraz w okresie ferii zimowych. Natomiast jeśli przegapiliście te akcje i mimo to chcielibyście aby Wasze dziecko zaczęło trenować rugby, to skontaktujcie się z Trenerem...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.