Mini żacy drudzy, a młodzicy szóści w Polsce!

MK / 2024-06-26

W sobotę 15.06.2024r. w Warszawie odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Wzięły w nim udział najlepsze drużyny w Polsce w kategoriach mini żak (do lat 11), żak (do lat 12) oraz młodzik (do lat 14). RCC wystąpiło w nim w najmłodszej i najstarszej kategorii. Natomiast do występu naszym żakom brakło zaledwie jednego punktu i sezon skończyli na 11. miejscu w Polsce.

MINI ŻAK u11

W tej kategorii wystąpiło 12 najlepszych drużyn z kraju, które zostały podzielone na trzy grupy. RCC w tej fazie zmierzyło się z drużynami MKS Pogoń Szczecin (wygrana 5:4), Budowlanymi Lublin (wygrana 5:2) oraz Arką Gdynia (wygrana 3:0). Dzięki tym wynikom trafili do trzy zespołowej grupy, które walczyły o miejsca 1.-3. w turnieju. Najpierw przegrali 1:4 z niepokonanymi tego dnia graczami ekipy MKR Pogoń Siedlce, a następnie zremisowali 3:3 po niezwykle zaciętym meczu z dobrymi znajomymi z Juvenii Kraków. Wyniki te sprawiły, że nasza drużyna zajęła 3. miejsce w turnieju.

Natomiast po podliczeniu wyników z całego sezonu okazało się, że częstochowscy mini żacy zostali 2. drużyną w Polsce!

 

MŁODZIK u14

W kategorii młodzika wystąpiło 8 drużyn, które od razu rozpoczęły rozgrywać mecze systemem pucharowym. W ćwierćfinale nasza drużyna spotkała się z ekipą Budowlanych Lublin, z którą przegrała 5:19. Następnie trafiliśmy do półfinału o miejsca 5.-8., w którym zmierzyliśmy się z ekipą Ogniwa Sopot. Po kolejnym meczu walki znów musieliśmy uznać wyższość przeciwnika, któremu ulegliśmy 5:21. Sprawiło, to że w finale o miejsca 7.-8. zagraliśmy przeciwko drużynie Pogonii Siedlce. Mimo, że w ostatnich sekundach meczu prowadziliśmy 10:7, to przeciwnikom w ostatniej akcji udało zdobyć się zwycięskie przyłożenie, które oznaczało naszą kolejną porażkę, tym razem 10:12. W turnieju młodzicy zajęli 8. miejsce.

Tymczasem w klasyfikacji generalnej całego sezonu, włącznie z turniejem finałowym, młodzicy zajęli 6. miejsce w Polsce!

 

To był kolejny bardzo udany sezon w naszych grupach dziecięcych i młodzieżowych. W klasyfikacji generalnej Rugby Club Częstochowa uplasował się na 6. miejscu w Polsce na 33 biorące udział w rozgrywkach drużyny. To olbrzymi sukces. Ale cieszy nas przede wszystkim liczebność naszych grup i stale podnoszący się poziom sportowy zawodników. Chciałbym raz jeszcze pogratulować wszystkim trenującym i grającym u nas młodym rugbistką i rugbistom, a także trenerom. Wszystko to wydarzyło się dzięki Waszej pracy na treningach - podsumował krótko sezon Michał Krzypkowski, trener koordynator Szkółki Rugby RCC.

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w Szkółce Rugby RCC są dofinansowane z środków Samorządu Województwa Śląskiego w ramach programu "Klub".

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

Zobacz też

Wygrywamy finał MMM7!

Międzynarodowy turniej rugby we Francji

Brązowy medal kadetów

Już niedługo...

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Podsumowanie sezonu 2023/2024

Za nami sezon 2022/2023. Kolejny bardzo udany - 1. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, 2. miejsce mini żaków w Polsce, czy 6. miejsce w Polsce w klasyfikacji Turniejów Dzieci i Młodzieży, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.