Wygrywamy finał MMM7!

MK / 2024-06-09

W niedzielę 9 czerwca w Poznaniu odbył się finałowy turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w rugby7. Są one rozgrywane w trzech strefach. Nasza - trzecia, uwzględnia województwa: śląskie, małopolskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie. W zawodach wzięło udział 8 drużyn.

Ekipy zostały podzielone na dwie grupy według klasyfikacji z poprzedniego sezonu. W pierwszej z nich znalazły się drużyny: Posnania Poznań, RC Częstochowa, Husaria Kalisz i RC Gorce Raba Niżna. Natomiast w grupie B zagrały przeciwko sobie zespoły: Rugby Ruda Śląska, Juvenia Kraków, Tytan Gniezno oraz Sparta Jarocin.

W pierwszym meczu nasi rugbiści zagrali z gospodarzami z Posnanii, którzy triumfowali w tych rozgrywkach rok temu. Od początku było wiadomo, że będzie to najtrudniejszy mecz fazy grupowej. Nasi zawodnicy jako pierwsi zdobyli przyłożenie. Jednak poznaniacy odrobili straty i wyszli na niewielkie prowadzenie 7:5. Jak się później okazało, był to jedyny moment gdy nasi gracze musieli gonić wynik. Udało im się, to i ostatecznie wygraliśmy ten zacięty pojedynek 17:7.

Drugi spotkanie, to pełna dominacja naszej drużyny przeciwko ekipie z Raby Niżnej. Nasi zawodnicy od początku meczu regularnie podwyższali wynik i przeciwnikom pozwolili zdobyć tylko jedno przyłożenie w końcówce. Pojedynek zakończył się naszą pewną wygraną 45:5.

Ostatni mecz w grupie zagraliśmy z drużyną z Kalisza. Był to bardzo wyrównany pojedynek. Trzykrotnie nasz zespół wychodził na prowadzenie w tym meczu i tylko dwukrotnie przeciwnikom udało się wyrównywać stan spotkania. Dzięki temu wygraliśmy trzeci mecz 21:14.

W finale zmierzyliśmy się ze zwycięzcą grupy B – Tytanem Gniezno. Na ten mecz nasi rugbiści wyszli bardzo mocno zmotywowani. Od początku zaczęli punktować rywala, nie pozwalając mu na nic w ofensywie. Efektem było nasze wysokie zwycięstwo 40:0 i wygrana w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w rugby7!

Ciężka praca na treningach oraz świetna dyspozycja naszych zawodników, zaowocowała wygraną w tym prestiżowym turnieju. Spełnialiśmy wyznaczone założenia, którym były posiadanie piłki oraz odzyskiwanie jej w trudnych momentach. Gra w ataku i wykończenie było już przyjemnością, z której nasi młodzicy często korzystali – podsumował krótko występ swoich zawodnikików trener Patryk Weżgowiec.

Kadra RCC: Mikołaj Binkiewicz, Piotr Bryłka, Bartosz Laskowski, Adam Musialik, Mateusz Ojrzyński, Emilia Romaniewicz, Lena Rychter, Ksawery Stawicki, Antoni Tylkowski, Kacper Wąs, Sebastian Wikliński

Sztab trenerski: Patryk Weżgowiec (trener), Dominik Wardzyk (II trener)

Wyniki meczów RCC:
RCC 17:7 Posnania Poznań (punkty dla RCC: Musialik 7pkt. – 1P, 1pd; Bryłka 5pkt. – 1P; Laskowski 5pkt. – 1P)
RCC 45:5 RC Gorce Raba Niżna (Musialik 25pkt. – 3P, 5pd; Wąs 15pkt. – 3P; Stawicki 5pkt. – 1P)
RCC 24:17 Husaria Kalisz (Musialik 16pkt. – 2P, 3pd; Wąs 5pkt. – 1P)
RCC 40:0 Tytan Gniezno (Musialik 30pkt. – 4P, 5pd; Tylkowski 5pkt – 1P; Wąs 5pkt. – 1P)

Klasyfikacja MMM7:
1. Rugby Club Częstochowa
2. Tytan Gniezno
3. Posnania Poznań
4. Rugby Ruda Śląska
5. Husaria Kalisz
6. Juvenia Kraków
7. RC Gorce Raba Niżna
8. Sparta Jarocin

MVP turnieju: Adam Musialik (RCC)

Partnerem wyjazdu na turniej był Mecenas Szkółki Rugby RCC – firma Śniadaniowcy.

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w Szkółce Rugby RCC są dofinansowane z środków Samorządu Województwa Śląskiego w ramach programu "Klub".

 

Zobacz też

Szkółka Rugby RCC na międzynarodowym turnieju...

Brązowy medal kadetów

Udany Weekend z Rugby!

Już niedługo...

Nie przegap

Udany President TDiM w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się "President Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby". Wzięło w nim udział 5 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik...

Ruszyły otwarte treningi w ramach Budżetu Obywatelskiego

W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Częstochowy na 2023 rok organizowane będą ogólnodostępne, bezpłatne treningi rugby dla dzieci i młodzieży. Odbywać się one będą w sześciu dzielnicach naszego miasta - Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Lisiniec,...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.