Brązowy medal kadetów

MK / 2024-05-16

W niedzielę 12 maja w Łodzi odbył się finałowy turniej II Ligi Kadetów. Wzięły w nim udział cztery drużyny - Rugby Club Częstochowa, UKS Jedynka Łódź, AZS AWF Warszawa oraz Sparta Jarocin. Nasza drużyna zajęła w nim 3. miejsce.

Turniej finałowy rozegrano systemem pucharowym. Pary półfinałowe ustalono na podstawie klasyfikacji sezonu zasadniczego. W pierwszej znalazły się drużyny AZS AWF Warszawa (1. miejsce w sezonie zasadniczym) oraz Sparta Jarocin (4.). Natomiast w drugiej parze zmierzyły się ekipy Rugby Club Częstochowa (2.) oraz UKS Jednyki Łódź (3.).

W pierwszym półfinale niespodziewanie pewne zwycięstwo 47:17 odniosła drużyna z Jarocina. Drugi mecz o awans do finału był już znacznie bardziej zacięty. Do połowy prowadzili z nami gospodarze 12:7. Ich nieustępliwa obrona i nasza źle działająca ofensywa sprawiły, że musieliśmy uznać wyższość łodzian w tym pojedynku, który skończył się naszą porażką 7:24.

W meczu o 3. miejsce spotkaliśmy się z AZS AWF Warszawą. Nasi zawodnicy pokazali w nim olbrzymi hart ducha, bo bardzo szybko otrząsnęli się po porażce w półfinale i zagrali koncertowo. Widać było znacznie lepszą organizację gry w ataku po naszej stronie i dzięki niej do przerwy prowadziliśmy już 26:0. W tym momencie trener zaczął żonglować składem, aby każdy z zawodników miał szansę zagrać tyle samo czasu. Mimo to wciąż kontrolowaliśmy mecz, który zakończył się naszym zwycięstwem 36:17 i dał nam brązowe medale II Ligi Kadetów.

W finale Sparta Jarocin potwierdziła, że świetny występ w półfinale to nie był przypadek i równie pewnie pokonała UKS Jedynkę Łódź 39:14. Wygrywający tym samym II Ligę Kadetów.

Nasz debiutancki sezon w kategorii kadetów uważam na razie za całkiem udany. Na razie, ponieważ przed nami jeszcze drugi turniej eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbywa się w odmianie siedmioosobowej. Tymczasem w II lidze spotkały się w tym sezonie cztery zespoły na bardzo podobnym poziomie sportowym. Po ostatnim bardzo dla nas udanym turnieju w Częstochowie, jechaliśmy na turniej finałowy w roli nieznacznego faworyta. Mimo porażki i dużego rozczarowania wśród zawodników po meczu półfinałowym jestem z nich niezmiernie dumny. Udało im się szybko wyczyścić głowy i zagrać znacznie lepiej w meczu o 3. miejsce, co zaowocowało wygraną i zdobyciem brązowych medali II Ligi Kadetów. Będzie to dla nich bardzo cenne doświadczenie, które zaprocentuje w kolejnych latach - podsumował trener Michał Krzypkowski.

Skład RCC: Gabriel Binkiewicz (5pkt - 1P), Piotr Bryłka (5pkt. - 1P), Filip Całusiński (5pkt. - 1P), Jakub Jaworski, Hubert Kukuła, Dominik Ludwikowski, Adam Musialik (18pkt. - 2P, 4pd), Dawid Noras (5pkt. - 1P), Dawid Rak (5pkt. - 1P), Ksawery Stawicki, Antoni Tylkowski, Kacper Wąs, Jakub Witeszczak, Mateusz Wszelaki.

Klasyfikacja końcowa II Ligi Kadetów:
1. Sparta Jarocin
2. UKS Jedynka Łódź
3. Rugby Club Częstochowa
4. AZS AWF Warszawa

Skład Rugby Club Częstochowa w trakcie całego sezonu 2023/2024 (wg ilości rozegranych turniejów):
1. Gabriel Binkiewicz (4 turnieje)
2. Filip Całusiński (4 turnieje)
3. Jakub Jaworski (4 turnieje)
4. Hubert Kukuła (4 turnieje)
5. Dominik Ludwikowski (4 turnieje)
6. Dawid Noras (4 turnieje; wypożyczony z klubu Hegemon Mysłowice)
7. Jakub Witeszczak (4 turnieje)
8. Mateusz Wszelaki (4 turnieje)
9. Dawid Kruk (3 turnieje)
10. Adam Musialik (3 turnieje)
11. Kacper Wąs (3 turnieje)
12. Beniamin Dyndał (2 turnieje)
13. Dawid Rak (2 turnieje; wypożyczony z klubu Rugby Ruda Śląska)
14. Piotr Bryłka (1 turniej)
15. Jakub Formicki (1 turniej; wypożyczony z klubu Hegemon Mysłowice)
16. Ksawery Stawicki (1 turniej)
17. Antoni Tylkowski (1 turniej)

Sztab trenerski:
Michał Krzypkowski - trener
Dominik Wardzyk - II trener

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w Szkółce Rugby RCC są dofinansowane z środków Samorządu Województwa Śląskiego w ramach programu "Klub".

Zobacz też

Udany Weekend z Rugby!

Weekend z rugby w Częstochowie

Niedosyt po turnieju w Gdańsku

Już niedługo...

Nie przegap

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.

Wygrywamy finał MMM7!

W niedzielę 9 czerwca w Poznaniu odbył się finałowy turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w rugby7. Są one rozgrywane w trzech strefach. Nasza - trzecia, uwzględnia województwa: śląskie, małopolskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie. W zawodach...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.