Weekend z rugby w Częstochowie

MK / 2024-04-21

Zapraszamy na weekend z rugby na Miejski Stadion Lekkoatletyczny w Częstochowie (ul. Dąbrowskiego 58/64)! W sobotę 27 kwietnia rozegrany zostanie Turniej II Ligi Kadetów, a dzień później w niedzielę 28 kwietnia odbędzie się Turniej Dzieci i Młodzieży. Wstęp na obie imprezy będzie bezpłatny.

III Turniej II Ligi Kadetów (chłopcy do lat 16) rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:00 i potrwa do 18:30. Zmierzą się w nim cztery drużyny: Rugby Club Częstochowa, AZS AWF Warszawa, Sparta Jarocin oraz UKS Jedynka Łódź. Rozegrają między sobą mecze systemem „każdy z każdym”. Rozdanie medali i pucharów nastąpi o godzinie 18:30.

Natomiast w niedzielę odbędzie się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Rywalizacja odbywać się będzie w czterech kategoriach wiekowych - mikrus (do lat 9), mini żak (do lat 11), żak (do lat 12) i młodzik (do lat 14). W każdej z nich na boisku grają ze sobą ramię w ramię chłopcy z dziewczynami. Im młodsza grupa wiekowa, tym bardziej uproszczone przepisy gry. Mimo to wszyscy oni będą rywalizować "na kontakcie", czyli zatrzymanie przeciwnika będzie następowało przez zaszarżowanie (chwyt poniżej linii barków z powaleniem na ziemię). O 10:00 gry rozpoczną trzy najmłodsze kategorie, które będą rozgrywać swoje mecze równolegle na trzech mniejszych boiskach ulokowanych na murawie stadionu. Ich zakończenie i dekoracja drużyn planowana jest na godzinę 13:00. Wtedy też już na całym boisku rozpoczną zmagania młodzicy. Ich rywalizacja skończy się około godziny 15:30 i rozpocznie się rozdanie nagród w tej kategorii. Udział w turnieju poza gospodarzami z Rugby Club Częstochowa potwierdziły takie drużyny jak: Juvenia Kraków, Rugby Ruda Śląska, RCBC Nowy Sącz, Krakodyle Kraków, UKS Lubień. W całym turnieju weźmie udział około 200 zawodników!

W trakcie niedzielnej imprezy dla kibiców dostępna będzie strefa gastronomiczna z ciepłymi napojami, ciastami, czy popcornem. Natomiast dla najmłodszych widzów przygotowana będzie strefa dziecięca z bezpłatnym zamkiem dmuchanym.

Wstęp na oba wydarzenia będzie wolny.

Partnerzy turnieju:
- Województwo Śląskie
- Śląski Związek Rugby
- Miasto Częstochowa
- AgroPasz
- Budokart
- MegaPizza
- MPK w Częstochowie
- PromoPlus24

Mecenasi RCC:
- Krono-Plast
- Kronos II
- Niebieski Lis
- Śniadaniowcy

Patronat medialny:
- czestochowskie24.pl
- Gazeta Częstochowska
- Gazeta Regionalna
- Radio Fiat
- Telewizja Orion
- TVP3 Katowice
- wczestochowie.pl
- Życie Częstochowy i Powiatu

Turniej został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Zapraszamy!

Zobacz też

Niedosyt po turnieju w Gdańsku

Kolejne 6. miejsce seniorek

Pierwsze zwycięstwo seniorek

Już niedługo...

Nie przegap

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Kadetki zajęły 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16 w rugby7!

W sobotę 17 czerwca w Lublinie odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Juvenia Kraków, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 3. miejsce i...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.