Kolejne 6. miejsce seniorek

WM / 2024-04-11

W sobotę 6 kwietnia w Gdyni odbył się VI turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. 13 drużyn z całej Polski znów rywalizowało o jak najlepszy rezultat. Zawodniczki Rugby Club Częstochowa wystąpiły w I lidze. Wraz z nimi rywalizowały drużyny: Black Roses Posnania Poznań, KS AZS AWF Warszawa, Arka Gdynia, Venol Atomówki Łódź, Rugby Biesal oraz Błyskawice Rugby Rzeszów. Nasze Seniorki znów zajęły 6. miejsce.

Drużyny w I lidze zostały podzielone na dwie grupy. W naszej znalazły się znów zawodniczki z Poznania oraz Rzeszowa, a także Atomówek Łódź.

 

Pierwszy mecz dla Rugby Club Częstochowa, to spotkanie ze spadkowiczem z ekstraligi -  Venol Atomówki Łódź. Początek meczu zapowiadał się dość obiecująco, Nasze Seniorki weszły pewnie na boisko i realizowały wcześniejsze trenowane fragmenty gry. Jednak zgranie i pewność siebie przeciwniczek doprowadziły do wyniku 0:37. 

 

W drugim meczu dziewczyny spróbowały własnych sił z bardzo doświadczonymi zawodniczkami z klubu Black Roses Posnania. Przeciwniczki już od pierwszych minut meczu wykazały się bardzo dobrą grą zespołową i determinacją. Zawodniczki RCC musiały przez większość czasu pozostać w obronie i okazać pokorę przy wyniku 0:52. Pomimo tak wysokiego wyniku dziewczyny nie poddały się i walczyły z całych sił do końca. 

 

Trzeci mecz to zdecydowanie udana i przemyślana gra przeciwko Błyskawicom Rugby Rzeszów. Już od rozpoczęcia meczu widać było chęć wygranej i waleczność naszych zawodniczek. Pomimo osłabienia z powodu żółtej kartki udało się osiągnąć wynik 24:5. Gra bez jednej zawodniczki była nowością, ale Zawodniczki RCC poradziły sobie w tej sytuacji znakomicie. 

 

Ostatnim meczem było starcie o 5. miejsce z Rugby Biesal. Przeciwniczki wykazały się bardzo dobrą grą w ataku i bojowym nastawieniem. Jednak to nie zatrzymało naszych dziewczyn przed walką o wygraną. Niestety doświadczenie przeciwniczek, znów okazało się kluczowe. Wynik meczu 0:22 spowodował, że częstochowskie zawodniczki ukończyły turniej na miejscu 6. 

 

Po turnieju w Gdyni wyklarowały się pozycje, na których zawodniczki prezentują się najlepiej. Kolejne treningi poświęcimy na poprawę gry w ataku oraz ustawienia. Jesteśmy mega zmotywowani oraz nabieramy rozpędu, co pokażemy w nadchodzących turniejach w Rudzie Śląskiej oraz Gdańsku - podsumował turniej trener Dawid Dróżdż.

 

Skład RCC: Ewa Całus, Barbara Jaworska, Wiktoria Kińska, Magdalena Król, Monika Laskowska, Joanna Majchrzyk, Weronika Musialik, Magdalena Nawrot, Karolina Stańko, Patrycja Suska, Ewa Szyler (kapitan), Julia Weżgowiec

 

Trener: Dawid Dróżdż

 

Wyniki RCC:

RCC vs Venol Atomówki Łódź 0:37

RCC vs Black Roses Posnania Poznań 0:52

RCC vs Błyskawice Rugby Rzeszów 24:5 (punkty dla RCC: Musialik - 9pkt. - 1P, 2pd; Kińska 5pkt. - 1P; Stańko 5pkt. - 1P; Weżgowiec 5pkt. - 1P)

RCC vs Rugby Biesal 0:22

 

Klasyfikacja turnieju w I lidze:

1. Arka Gdynia

2. Black Roses Posnania Poznań

3. AZS AWF Warszawa

4. Atomówki Łódź

5. Rugby Biesal

6. Rugby Club Częstochowa

7. Błyskawice Rugby Rzeszów

 

Klasyfikacja po VI turniejach:

1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk

2. Legia Warszawa

3. Mazovia Mińsk Mazowiecki

4. Bestie Kraków

5. KS Budowlani WizjaMed Łódź 

6. Diablice Ruda Śląska 

7. RC Arka Gdynia

8. Black Roses Posnania Poznań

9. AZS AWF Warszawa

10. Venol Atomówki Łódź

11. Rugby Biesal

12. RC Częstochowa 

13. Amazonki Rugby Lublin 

14. Błyskawice Rugby Rzeszów 

Zobacz też

Pierwsze zwycięstwo seniorek

Ferie z Jajem

Rok 2023 na zdjęciach

Już niedługo...

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.