Pierwsze zwycięstwo seniorek

ES / 2024-03-27

W sobotę 23 marca w Mińsku Mazowieckim odbył się V turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. 13 drużyn z całej Polski spotkało się na nim, aby rywalizować o zwycięstwo oraz aby sprawdzić swoje postępy po przerwie zimowej. Zawodniczki Rugby Club Częstochowa wystąpiły w I lidze. Wraz z nimi rywalizowały drużyny: Black Roses Posnania Poznań, KS AZS AWF Warszawa, KS Budowlani Łódź, Venol Atomówki Łódź, Rugby Biesal oraz Błyskawice Rugby Rzeszów. Nasze Seniorki zajęły 6. miejsce.

Drużyny w I lidze zostały podzielone na dwie grupy. W naszej znalazły się jeszcze zawodniczki z Warszawy, Poznania i Rzeszowa.

Pierwszy mecz dla Rugby Club Częstochowa, to starcie z KS AZS AWF Warszawaw - zespołu o silnym składzie dziewcząt z Akademii Wychowania Fizycznego. Nasze Seniorki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, stosując wszystkie elementy, nad którymi solidnie pracowały w sezonie zimowym. Jednak bardzo wysoki poziom przeciwniczek, ich pewność siebie na boisku i ogranie spowodowały, że nasze seniorki zeszły z boiska bez żadnego przyłożenia.

W drugim meczu, dziewczyny zmierzyły się z drużyną Black Roses Posnania Poznań. Pewność na boisku naszych rywalek i dobra gra zespołowa spowodowała, że i w tym meczu zawodniczki RCC musiały uznać wyższość przeciwniczek przy wyniku końcowym 0:29. Ale nasze dziewczyny nie poddały się i nie złożyły broni. Mimo porażek widać było duże zaangażowanie i chęć walki.

Trzeci mecz to prawie koncertowa gra naszych zawodniczek w meczu z Błyskawicami Rugby Rzeszów. Na boisku widać było serce do gry i chęć zwycięstwa. I to zwycięstwo udało się uzyskać. Nasze seniorki wygrały mecz 25:5, pozwalając przeciwniczką jedynie na honorowe przyłożenie. Euforia w drużynie była ogromna, gdyż było to pierwsze zwycięstwo i pierwsze przyłożenia od momentu reaktywacji Rugby Club Częstochowa w marcu zeszłego roku.

Kolejny mecz to walka o 5. miejsce w sobotnim turnieju. Seniorki z Częstochowy na boisku zmierzyły się z drużyną Rugby Biesal. Mimo ogromnego serca do walki, niesione zwycięstwem z poprzedniego meczu, dziewczyny spod Jasnej Góry musiały zadowolić się 6. miejscem w klasyfikacji, przegrywając to spotkanie 12:31. Zwycięstwo było po stronie rywalek, ale udało się zdobyć w nim dwa kolejne przyłożenia.

Turniej w Mińsku Mazowieckim to moc pozytywnych doświadczeń, możliwość ogrania i zwrócenie uwagi na elementy do poprawy. Był to pierwszy turniej pod wodzą nowego trenera Dawida Dróżdża, który wziął grupę Seniorek pod swoje skrzydła jesienią. "Patrząc na nasze mecze, to naprawdę dobrze to wyglądało. Graliśmy tak jak prosiłem. Bardzo dziękuję dziewczynom za super dyscyplinę. Tegoroczny debiut, uważamy za udany. Zdobyłyśmy przyłożenia, więc założony plan został zrealizowany. Pozostał niedosyt, ciągła chęć gry i pracy nad poprawą techniki”  – podsumował turniej trener Dawid Dróżdż.

Skład RCC: Ewa Całus, Julia Weżgowiec, Barbara Jaworska, Magdalena Król, Monika Laskowska, Weronika Musialik , Magdalena Nawrot, Sylwia Nowacka,  Patrycja Suska, Patrycja Szproncel, Ewa Szyler ( kapitan).

Trener: Dawid Dróżdż

Wyniki RCC:

RCC vs KS AZS Warszawa 0:31

RCC vs Black Roses Posnania Poznań 0:29

RCC vs Błyskawice Rugby Rzeszów 25:5 (punkty dla RCC: Weżgowiec  10pkt. – 2P; Król 5pkt. – 1P; Musialik 5pkt. – 1P; Nawrot 5pkt. – 1P)

RCC vs Rugby Biesal 12:31 (Musialik 12pkt. – 2P, 1pd)

Klasyfikacja turnieju w I lidze:

1. KS Budowlani Łódź
2. Black Roses Posnania Poznań
3. AZS AWF Warszawa
4. Atomówki Łódź
5. Rugby Biesal
6. Rugby Club Częstochowa
7. Błyskawice Rugby Rzeszów

Klasyfikacja Mistrzostw Polski Kobiet po pięciu turniejach:

1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk
2. Legia Warszawa
3. Mazovia Mińsk Mazowiecki
4. Bestie Kraków
5. KS Budowlani Łódź
6. Diablice Ruda Śląska
7. RC Arka Gdynia
8. Black Roses Posnania Poznań
9. AZS AWF Warszawa  
10. Venol Atomówki Łódź
11. Rugby Biesal
12. Amazonki Rugby Lublin
13. RC Częstochowa  
14. Błyskawice Rugby Rzeszów

Zobacz też

Ferie z Jajem

Rok 2023 na zdjęciach

Przekaż 1,5% podatku na Szkółkę Rugby RCC

Już niedługo...

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Przekaż 1,5% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1,5% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2022/2023

Za nami kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.