Ferie z Jajem

MK / 2024-01-21

Od 31 stycznia zapraszamy na "Ferie z jajem" - otwarte treningi dla chłopców i dziewczyn w Rugby Club Częstochowa połączone z naborem do Szkółki Rugby, odbywać się będą w hali sportowej przy VII LO im. Mikołaja Kopernika (ul. Nowowiejskiego 18) oraz w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Gastronomicznych (ul. Worcella 1) w okresie 31.01-9.02.

Harmonogram zajęć z podziałem na następujące kategorie wiekowe:

Przedszkolak (roczniki 2018-2020) - Środy 17:15-18:15 (ZSG)

Mikrus (roczniki 2015-2017) - Środy i Piątki 18:15-19:15 (ZSG)

Mini Żak (rocznik 2013-2014) - Środy 14:00-15:30 (VII LO) i Piątki 17:15-18:15 (ZSG)

Żak (rocznik 2012) - Środy 14:00-15:30 (VII LO) i Piątki 18:15-19:15 (ZSG)

Młodzik i Kadet (roczniki 2008-2011) - Piątki 14:00-15:30 (VII LO)

 

Żeby wziąć w nich udział, trzeba wypełnić krótki FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (kliknij tutaj, aby do niego przejść).

 

Następnie przyjść na trening wraz z podpisaną i wydrukowaną, lub przepisaną zgodą od rodziców (kliknij, aby pobrać), strojem i zmiennym obuwiem sportowym, a także wodą.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego rugby?
Rugby to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. W Polsce jest aktualnie w fazie bardzo dynamicznego rozwoju, a nie bez znaczenia w tym kontekście pozostaje fakt, że dyscyplina ta wróciła do grona sportów olimpijskich. Rugby zapewnia wszechstronny rozwój fizyczny, a zarazem doskonale kształtuje charakter, samodyscyplinę oraz umiejętność współpracy w grupie.

Do kogo adresowany jest nabór?
Rugby to sport dla wszystkich, a więc grać mogą zarówno chłopcy jak i dziewczęta (w kategorii mikrus, miniżak, żak i młodzik grają i trenują wspólnie, a w kadecie już osobno). Znaczenia nie mają także warunki fizyczne - w rugby z powodzeniem grają osoby wysokie, niskie, masywne jak i szczupłe.

Jakie są wymagania wstępne?
Nie ma żadnych, poza chęciami do treningu i gry! Zdajemy sobie sprawę, że rugby nie jest jeszcze bardzo popularne w naszym kraju, dlatego nie oczekujemy od nowych zawodników znajomości przepisów i specyfiki gry. Zaprezentujemy je dokładnie w trakcie treningów. Dla nas istotny jest zapał.

Czy rugby to bezpieczny sport?
Tak! W rugby nie trzeba używać żadnych twardych ochraniaczy. Przepisy dopuszczają kontakt między zawodnikami, ale gwarantują bezpieczeństwo na boisku. Przepisy w kategoriach młodzieżowych różnią się od tych stosowanych przez seniorów. Część zasad jest uproszczona, a chodzi głównie o to aby młodych zawodników zaznajamiać stopniowo ze specyfiką gry, rozwijać u nich podstawowe cechy motoryczne, a przede wszystkim dać im jak najwięcej radości oraz satysfakcji.

Jak można dołączyć do drużyny?
Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przyjść na jeden z otwartych treningów w trakcie naboru. Weź ze sobą podpisaną wydrukowaną, lub przepisaną zgodę od rodziców, strój i obuwie sportowe, a także wodę.

Czy zapisanie się na nabór, niesie ze sobą jakieś konsekwencje?
Jedyne jakie Cię czekają, to wspaniała przygoda na całe życie. Poza tym żadnych - dwa pierwsze treningi są całkowicie bezpłatne i można bez żadnych problemów zrezygnować po nich z dalszego pobytu w Klubie.

Co jest potrzebne do uprawiania rugby?
Do gry w rugby nie używa się żadnych twardych ochraniaczy - każdemu zawodnikowi wystarczy koszulka (otrzymasz dwie klubowe koszulki treningowe, gdy zapiszesz się do Klubu), spodenki, oraz sportowe obuwie, a w chłodniejsze dni po prostu cieplejsze ubranie. Rugby to sport masowy - minimum sprzętu, minimum kosztów - maksimum gry i satysfakcji.

Ile kosztuje członkostwo w Klubie?

Pierwsze dwa treningi są bezpłatne i niezobowiązujące. Po nich członkostwo w Klubie wiąże się z opłaceniem wpisowego za pierwszy miesiąc treningów w wysokości 150zł - otrzymasz wtedy dwie klubowe koszulki treningowe. W kolejnych miesiącach składka to jedyne 90zł/miesiąc z wyjątkiem zniżki rodzinnej na następujących zasadach (zniżka obowiązuje w obrębie grupy: rodzeństwo / rodzice / dzieci / opiekun prawny / podopieczny):
2. osoba z rodziny: 45 zł / miesiąc
3. osoba z rodziny: 45 zł / miesiąc
4. i każda kolejna osoba z rodziny: zwolniona ze składki
Oprócz tego każdy zawodnik dopłaca 30zł do każdego wyjazdu na zawody (6-8 razy w sezonie) - nie dotyczy przedszkolaków.
Z opłaconych składek pokrywane są m.in. koszty wynajmu obiektów, zakupu sprzętu sportowego, czy opłat licencyjnych i ubezpieczeń.

Co dalej?
Każdy kto zdecyduje się rozpocząć swoją przygodę z rugby będzie trenował na profesjonalnych obiektach sportowych (murawa, bieżnia, siłownia, sala gimnastyczna, maty zapaśnicze) pod wodzą wykwalifikowanych szkoleniowców. Będzie mógł grać w oficjalnych rozgrywkach w wybranej kategorii wiekowej i mierzyć się z rówieśnikami z całej Polski. Najbardziej wyróżniający się trafią do kadr wojewódzkich, a stąd już krótka droga do młodzieżowych reprezentacji kraju.

NIE ZWLEKAJ - JUŻ TERAZ WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - KLIKNIJ TUTAJ!

W razie pytań/wątpliwości skontaktuj się z nami!
e-mail: [email protected]
telefon: 888 074 497

Zobacz też

Rok 2023 na zdjęciach

Przekaż 1,5% podatku na Szkółkę Rugby RCC

Słodko-gorzka jesień kadetów

Już niedługo...

Nie przegap

Udany Weekend z Rugby!

To był bardzo udany Weekend z Rugby w Częstochowie. Zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Kadeci wygrali swój sobotni turniej II ligi. Także młodzicy zwyciężyli w swojej kategorii w niedzielę, a mini żakom i żakom do złota zabrakło naprawdę niewiele i musieli...

Rugbowe Podsumowanie 2022 roku

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa odbyło się Rugbowe Podsumowanie 2022 roku. Zjawili się na niej przedstawiciele instytucji i firm, z którymi współpracujemy, a także zawodnicy klubu oraz ich rodziny. Krótko mówiąc - Rodzina RCC.

Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.