Rok 2023 na zdjęciach

MK / 2024-01-03

Mijający 2023 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 26 chronologicznie ułożonych zdjęć.

29 kwietnia zorganizowaliśmy w Częstochowie VII turniej Polskiej Ligi Rugby7, w którym udział wzięło aż 12 drużyn (w tym reprezentacja Polski u18). Nasi zawodnicy zajęli na nim 5. miejsce.


Z początkiem maja rozpoczęła swoją działalność sekcja przedszkolaków. Od tego momentu w RCC szkolimy dzieci już od 3 roku życia!


13 maja wzięliśmy udział w międzynarodowym turnieju Mini Rugby X Nations w Vimercate we Włoszech. Działo się to w ramach inicjatywy #ProP i w dwóch drużynach z Polski wystąpili zawodnicy z 5 klubów, w tym z RCC.


21 maja zorganizowaliśmy w Częstochowie Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży. Wzięło w nim udział 15 drużyn (z czego 5 RCC) w 4 kategoriach - w sumie ponad 160 dzieci.


Nasz kadet Dominik Ludwikowski wypożyczony do Juvenii Kraków, zdobył w jej barwach brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów.


Dwie nasze zawodniczki - Weronika Musialik i Julia Weżgowiec oraz ich trener - Michał Krzypkowski otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe w 2022r.


10 czerwca trzy nasze zawodniczki - Julia Weżgowiec, Weronika Musialik oraz Dominika Kozik (wypożyczona z Rugby Ruda Śląska) zajęły 3. miejsce w barwach reprezentacji Polski u16 w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie.


Drużyna naszych kadetek zajęła 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16 w rugby7.


17 czerwca uczniowie z naszej Szkoły Partnerskiej - SP22 zajęli 3. miejsce w kategorii klas IV w ogólnopolskim finale Szkolnej Ligi Rugby Tag w Łodzi.


18 czerwca drużyny naszych mini żaków oraz żaków wzięły udział w Finałowym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Łodzi ostatecznie plasując się na odpowiednio 6. i 8. miejscu w Polsce.


25 czerwca drużyna naszych młodzików zajęła 4. miejsce w finałowym turnieju Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w rugby7, który rozegrany został w Krakowie.


26 czerwca odbyła się pierwsza z czterech imprez biegowych pn. "Leśne Bieganie z Rugbystami" zorgaizowana przez nasz klub, których parnterem były Lasy Państwowe.


W dniach 30 czerwca i 1 lipca świętowaliśmy obchody XV-lecia naszego klubu. W sobotę odbyła się uroczysta gala w Hali Sportowej Częstochowa, na której podziękowaliśmy naszym przyjaciołom, podsumowaliśmy naszą dotychczasową działalność oraz przedstawiliśmy plany na najbliższe lata...


...a w niedzielę 1 lipca zorganizowaliśmy w ramach jubileuszu XV-lecia RCC turniej. Zagrały na nim wszystkie nasze drużyny, a gwoźdźmi programu był mecz RCC vs Częstochowscy Sportowcy oraz RCC vs RCC Weterani.


5 i 8 lipca reprezentacja Polski Rugby League rozegrała w Łodzi dwa sparingi przeciwko drużynie Oxford University RLC. W biało-czerwonych barwach zagrali nasi zawodnicy: Michał Krzypkowski, Igor Pogorzalski, Jakub Mitek oraz Michał Kuczyński.


W dniach 15-16 lipca w czeskiej Pradze odbyły się Mistrzostwa Europy u18 w rugby7. W reprezentacji Polski, która ostatecznie zajęła 8. miejsce, zagrała nasza zawodniczka Julia Weżgowiec.


W sierpniu w sumie 14 zawodników i zawodniczek wzięło udział w Ogólnopolskich Konsultacjach Kadr Wojewódzkich. Młodziczki i Kadetki trenowały w COS Zakopane, natomiast młodzicy i kadeci w COS Spała.


W dniach 12-19 sierpnia nasi zawodnicy z grup u12 wzięli udział w obozie sportowym w Poroninie, który został zorganizowany we współpracy z klubami Juvenii Kraków, UKS Lubień oraz Gorców Raba Niżna.


Drużyna Południe/Husaria Kalisz, w której występowało w sumie 11 zawodników Rugby Club Częstochowa zdobyła Wicemistrzostwo Polski Rugby League.


2 września zorganizowaliśmy w Częstochowie Romont turniej Polskiej Ligi Rugby7, w którym udział wzięło 5 drużyn. Nasi zawodnicy zajęli na nim 2. miejsce.


16 września reprezentacja Polski Rugby League rozegrała w Kaliszu mecz rankingowy przeciwko drużyni Czech. W biało-czerwonych barwach zagrali nasi zawodnicy: Michał Krzypkowski i Jakub Mitek.


17 września zorganizowaliśmy w Częstochowie President Turniej  Dzieci i Młodzieży. Wzięło w nim udział 15 drużyn (z czego 5 RCC) w 4 kategoriach - w sumie ponad 160 dzieci.


17 września swój pierwszy w historii występ miała drużyna naszych kadetów. Wzięli oni udział w turnieju Grand Prix Kadetów w rugby7 w Sochaczewie, zajmując 4. miejsce.


7 października po 7 latach nieobecności do cyklu Mistrzostw Polski Kobiet w rugby7 wróciła drużyna naszych seniorek. W swoim debiutanckim turnieju w Rudzie Ślaskiej zajęła 6. miejsce w 1. lidze.


7 października reprezentacja Polski Rugby League rozegrała w Górze Kalwarii sparing przeciwko drużynie żołnierzy NATO. W biało-czerwonych barwach zagrali nasi zawodnicy: Michał Nawrot i Łukasz Stefański.


4 listopada reprezentacja Polski Rugby League rozegrała w Berlinie mecz rankingowy przeciwko drużynie Niemiec. W biało-czerwonych barwach zagrali nasi zawodnicy: Michał Krzypkowski i Jakub Mitek.

__________

Zadania "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" oraz "Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa – Polska Liga Rugby7" są dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

Zajęcia w Szkółce Rugby RCC są dofinansowane z środków Samorządu Województwa Śląskiego w ramach programu "Klub".

Zobacz też

Przekaż 1,5% podatku na Szkółkę Rugby RCC

Seniorzy znów na 4. miejscu

Słodko-gorzka jesień kadetów

Już niedługo...

Nie przegap

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

Rugbowe Podsumowanie 2022 roku

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa odbyło się Rugbowe Podsumowanie 2022 roku. Zjawili się na niej przedstawiciele instytucji i firm, z którymi współpracujemy, a także zawodnicy klubu oraz ich rodziny. Krótko mówiąc - Rodzina RCC.

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.