Seniorzy znów na 4. miejscu

MK / 2023-11-20

W sobotę 11 listopada w Nowym Sączu odbył się VII Turniej Niepodległości rozegrany w ramach Polskiej Ligi Rugby7. Wzięło w nim udział sześć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Biało-Czarni Nowy Sącz, PG Ogniwo Sopot, Czarni Bytom oraz dwie ekipy Juvenii Kraków. Nasi seniorzy zajęli na nim 4. miejsce.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrały mecze systemem "każdy z każdym". RCC trafiło do grupy B z gospodarzami z Nowego Sącza oraz pierwszą drużyną Juvenii Kraków.

Turniej rozpoczęliśmy od pojedynku z pierwszą drużyną Juvenii Kraków, w której składzie znaleźli się zawodnicy na codzień grający w ekstralidze, której to są liderem po rundzie jesiennej. Wiadomo było od początku, że będzie to bardzo trudne zadanie. Bardzo wysoki poziom taktyczny w połączeniu z świetnymi umiejętnościami indywidualnymi sprawił, że przegraliśmy ten mecz zdecydowanie 5:43, ale jako jedyna drużyna w turnieju udało nam się położyć im jedne punkty.

W kolejnym meczu spotkaliśmy się z gospodarzami turnieju. Biało-Czarni mieli w tym meczu trochę pecha tracąc w pierwszej akcji z powodu kontuzji swojego lidera. Mimo iż wynik do końca tego nie pokazuje, to ten mecz był kontrolowany przez naszą drużynę i wygraliśmy go 26:12.

W półfinale trafiliśmy na drugą drużynę Juvenii Kraków złożoną przede wszystkim z ich juniorów, którzy również należą do najlepszych w Polsce. Ten mecz to także nasza wysoka porażka 12:43, ale okraszona dwoma naszymi przyłożeniami.

W meczu o trzecie miejsce podobnie jak na poprzednim turnieju w Unisławiu trafiliśmy na PG Ogniwo Sopot. I znów był to mecz bardzo zacięty, którego wynik nie był pewny do ostatniej akcji. Niestety znów musimy uznać wyższość kolegów z pomorza, którzy pokonali nas 26:12.

Turniej w Nowym Sączu to były dla nas kolejne wartościowe zawody w tym sezonie. Wykonaliśmy plan minimum wychodząc z grupy, poza tym dwuktornie mierzyliśmy się z bardzo mocną Juvenią Kraków kładąc im punkty. Jedyny niedosyt to mecz o 3 miejsce z Sopotem, w którym zabrakło nam w mojej opinii niewiele, aby odnieść zwycięstwo. To byłoby miłe ukoronowanie tego roku, ale nawet bez tej wygranej warto docenić zawodników. Musimy pamiętać, że drużyna wciąż jest w przebudowie, a do takich rutyniarzy jak Krzypkowski, Dróżdż czy Weżgowiec dołączyła grupa zupełnie świeżych zawodników. Dość powiedzieć, że niemal połowa składu z Nowego Sącza to byli zawodnicy, którzy w tym roku debiutowali w seniorskim rugby. Każdy występ dla nich to okazja do zdobywania doświadczeń, które będą procentować. W ten sposób patrząc, za nami jest bardzo ciekawy rok, w którym powróciliśmy do regularnego grania. Mamy oczywiście apetyt na więcej, a pierwszym krokiem do tego będzie teraz dobre przepracowanie okresu zimowego - podsumował turniej i rundę jesienną Mateusz Nowak, trener 1. drużyny.

Skład RCC: Jan Cygan, Dawid Dróżdż, Adam Garus, Krzysztof Korszewski, Szymon Krupa, Michał Krzypkowski, Michał Nawrot, Mateusz Nowak, Marcel Puczka, Arkadiusz Rychter, Łukasz Stefański

Wyniki meczów
Czarni Bytom – Juvenia Kraków II 0:57
Juvenia Kraków – Biało-Czarni Nowy Sącz 57:0
Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – Czarni Bytom 58:0
Rugby Club Częstochowa – Juvenia Kraków 5:43 (punkty dla RCC: Michał Krzypkowski 5pkt. - 1P)
Juvenia Kraków II – Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot 52:7
Biało-Czarni Nowy Sącz – Rugby Club Częstochowa 12:26 (Dróżdż 10pkt. - 2P; Krupa 5pkt. - 1P; Nowak 5pkt. - 1P; Krzypkowski 6pkt. - 3pd)
Półfinały 
Juvenia Kraków II – Rugby Club Częstochowa 43:12 (Krzypkowski 12pkt. - 2P, 1pd)
Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – Juvenia Kraków 0:36
Mecz o 5 miejsce
Czarni Bytom – Biało-Czarni Nowy Sącz 5:33
Mecz o 3 miejsce
Rugby Club Częstochowa – Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot 12:26 (Krupa 5pkt. - 1P; Nawrot 5pkt. - 1P; Krzypkowski 2pkt. - 1pd)
Finał
Juvenia Kraków II – Juvenia Kraków 12:22

Klasyfikacja turnieju
1. Juvenia Kraków – 20 pkt.
2. Juvenia Kraków II – 18 pkt.
3. Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – 16 pkt.
4. Rugby Club Czestochowa – 14 pkt
5. Biało-Czarni Nowy Sącz 12 pkt.
6. Czarni Bytom – 10 pkt.

Klasyfikacja Generalna Polskiej Ligi Rugby 7
1. Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – 84 pkt.
2. KSRC Koszalin – 78 pkt.
3. Tytan Gniezno - 52 pkt.
4. Rugby Biesal – 50 pkt.
5. Rugby Club Częstochowa – 46 pkt.
6 Kaskada Szczecin – 44 pkt.
7. Juvenia Kraków – 40 pkt.
8. Posnania Poznań – 36 pkt.
9. Klub Rugby Unisław – 28 pkt.
10. Czarni Bytom 22 pkt.
11. Alfa Bydgoszcz – 18 pkt.
12. Juvenia Kraków II – 18 pkt.
13. Lechia Gdańsk – 16 pkt.
14. Biało-Czarni Nowy Sącz – 12 pkt. 

__________

Zadanie "Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa – Polska Liga Rugby7" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zobacz też

Słodko-gorzka jesień kadetów

Debiut seniorek po reaktywacji

Po turnieju w Unisławiu pozostał niedosyt

Już niedługo...

Nie przegap

Międzynarodowy turniej rugby we Francji

W dniach 18-19 maja młodzi zawodnicy Rugby Club Częstochowa wzięli udział w prestiżowej, międzynarodowej imprezie - Tournoi Europeen des Escoles de Rugby w Bethune, w północnej Francji. Był to już drugi wyjazd na tego typu zawody, ale pierwszy zorganizowany samodzielnie przez RCC -...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.