Słodko-gorzka jesień kadetów

MK / 2023-11-18

Nasi kadeci w ostatnim czasie wzięli udział w dwóch turniejach II ligi. Pierwszy z nich odbył się w Jarocinie 29 października, a drugi 12 listopada w Warszawie. W obu oprócz RCC wystąpiły drużyny AZS AWF Warszawa, Sparty Jarocin oraz Budowlani Rugby Łódź SA. Poniżej przedstawiamy relację z nich.

I turniej II ligi kadetów - Jarocin, 29.10.2023r.

Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym". W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Budowlanymi Rugby Łódź SA. Nasi zawodnicy bardzo źle weszli w to spotkanie, szybko tracąc trzy przyłożenia. Po nich nastąpiło lekkie otrzeźwienie i poprawa gry w obronie. Niestety w ataku panował chaos przez co mecz zakończył się naszą porażką 0:24.

W drugim meczu zmierzyliśmy się z drużyną AZS AWF Warszawa. Znów początek spotkania był bardzo słaby w naszym wykonaniu. Gra w obronie i ataku wciąż pozostawiała wiele do życzenia i przyniosła kolejną, tym razem wysoką porażkę 5:45.

Po tych dwóch meczach trener miał czas na reakcję i rozmowę z zawodnikami przed ostatnim spotkaniem z niepokonaną tego dnia Spartą Jarocin. Przyniosła ona bardzo dobry skutek i gra naszych kadetów znacząco się poprawiła, zarówno w ataku jak i obronie. Do przerwy po niezłej grze przegrywaliśmy jednym punktem (14:15). Druga połowa była równie wyrównana, ale to gospodarze byli bardziej skuteczni wygrywając ostatecznie 29:19.

Bardzo źle weszliśmy w ten turniej. W dwóch pierwszych meczach rozgrywanych jeden po drugim nie mogłem poznać swoich zawodników. Wiedziałem, że stać ich na więcej. W przerwie przed ostatnim meczem udało się porozmawiać z zawodnikami, przekazać najważniejsze uwagi, a potem jeszcze przećwiczyć je na szybko w praktyce. Przyniosło to bardzo dobry efekt, bo postraszyliśmy najlepszą tego dnia drużynę i dało to nam nadzieję na zdecydowanie lepszy wynik w kolejnym turnieju - podsumował zawody trener Michał Krzypkowski.

Skład RCC: Gabriel Binkiewicz, Filip Całusińki, Jakub Jaworski, Dawid Kruk, Hubert Kukuła, Dominik Ludwikowski, Adam Musialik, Dawid Noras (wypożyczony z Hegemona Mysłowice), Kacper Wąs, Jakub Witeszczak, Mateusz Wszelaki. 

Wyniki meczów RCC:
RCC 0:24 Budowlani Rugby Łódź SA 
RCC 5:45 AZS AWF Warszawa (punkty dla RCC: Ludwikowski 5pkt. - 1P)
RCC 19:29 Sparta Jarocin (Ludwikowski 10pkt. - 2P; Noras 5pkt. - 1P; Musialik 4pkt. - 2pd)

Klasyfikacja turnieju:
1. Sparta Jarocin
2. AZS AWF Warszawa
3. Budowlani Rugby Łódź SA
4. Rugby Club Częstochowa

 

II turniej II ligi kadetów - Warszawa, 12.11.2023r.

Turniej znów został rozegrany w systemie "każdy z każdym". W pierwszym meczu spotkaliśmy się ze Spartą Jarocin. Nasi zawodnicy tym razem pokazali to samo co na treningach. Byli świetnie zorganizowani w ataku i kontrolowali cały mecz wygrywając pewnie 26:5 (prowadząc do przerwy 19:0).

W kolejnym meczu zagraliśmy z Budowlanymi Rugby Łódź SA. Ten mecz znów odbywał się pod nasze dyktando. Po raz kolejny pokazaliśmy świetne przygotowanie taktyczne, które było tego dnia naszą bardzo mocną stroną. Pozwoliło to nam odnieść kolejne pewne zwycięstwo 20:5 (prowadząc do przerwy 10:0).

W ostatnim tego dnia meczu spotkaliśmy się z drużyną AZS AWF Warszawa, która podobnie jak nasza ekipa, nie przegrała jeszcze spotkania w tym turnieju. Pojedynek ten był niezwykle zacięty. Na przerwę schodziliśmy z nieznacznym prowadzeniem 14:12. Niestety przespaliśmy w obronie początek drugiej połowy, co wykorzystali przeciwnicy. Mimo to zaczęliśmy odrabiać straty. Brakło nam naprawdę niewiele, ale niestety zakończyliśmy ten mecz porażką 21:26.

Jestem bardzo zadowolony z naszych zawodników. Zwłaszcza jeśli chodzi o organizację gry. Staraliśmy się grać mądrze, tak jak ustaliliśmy przed turniejem. Przyniosło to bardzo dobry efekt. Jestem pewien, że dobrze przepracowana zima sprawi, iż wiosną znów będziemy bić się o najwyższe cele w II lidze kadetów - podsumował turniej trener Michał Krzypkowski

Skład RCC: Gabriel Binkiewicz, Filip Całusińki, Beniamin Dyndał, Jakub Jaworski, Dawid Kruk, Hubert Kukuła, Dominik Ludwikowski, Dawid Noras (wypożyczony z Hegemona Mysłowice), Kacper Wąs, Jakub Witeszczak, Mateusz Wszelaki. 

Wyniki meczów RCC:
RCC 26:5 Sparta Jarocin (Binkiewicz 10pkt. - 2P; Całusiński 6pkt. - 3pd; Noras 5pkt. - 1P; Wąs 5pkt. - 1P)
RCC 20:5 Budowlani Rugby Łódź SA (Całusiński 10pkt. - 2P; Dyndał 5pkt. - 1P; Ludwikowski 5pkt. - 1P)
RCC 21:26 AZS AWF Warszawa (Całusiński 6pkt. - 3pd; Dyndał 5pkt. - 1P; Kruk 5pkt. - 1P; Ludwikowski 5pkt. - 1P)

Klasyfikacja turnieju:
1. AZS AWF Warszawa
2. Rugby Club Częstochowa
3. Budowlani Łódź SA
4. Sparta Jarocin

 

Tabela II ligi kadetów (po dwóch turniejach)

1. AZS AWF Warszawa 16pkt.

2. Sparta Jarocin 12pkt.

3. Rugby Club Częstochowa 10pkt.

=. Budowlani Łódź SA 10pkt.

 

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

Zajęcia w Szkółce Rugby RCC są dofinansowane z środków Samorządu Województwa Śląskiego w ramach programu "Klub".

Zobacz też

Debiut seniorek po reaktywacji

Po turnieju w Unisławiu pozostał niedosyt

4. miejsce kadetów w debiucie

Już niedługo...

Nie przegap

Udany Weekend z Rugby!

To był bardzo udany Weekend z Rugby w Częstochowie. Zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Kadeci wygrali swój sobotni turniej II ligi. Także młodzicy zwyciężyli w swojej kategorii w niedzielę, a mini żakom i żakom do złota zabrakło naprawdę niewiele i musieli...

Podsumowanie sezonu 2022/23

Za nami sezon 2022/2023. Kolejny udany - 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 6. miejsce w Polsce żaków, oraz 8. miejsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

Szkółka Rugby RCC na międzynarodowym turnieju we Francji

W dniach 18-19 maja młodzi zawodnicy Rugby Club Częstochowa wzięli udział w prestiżowej, międzynarodowej imprezie - Tournoi Europeen des Escoles de Rugby w Bethune, w północnej Francji. Był to już drugi wyjazd na tego typu zawody, ale pierwszy zorganizowany samodzielnie przez RCC -...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.