Debiut seniorek po reaktywacji

ML i MK / 2023-10-14

W sobotę 7 października w Rudzie Śląskiej odbył się II Turniej Mistrzostw Polski Rugby7 Kobiet. Rozgrywki są podzielone na ekstraligę i I ligę. Debiutująca po reaktywacji drużyna Rugby Club Częstochowa wystąpiła w I lidze wraz z 5 innymi drużynami z całej Polski: Venol Atomówki Łódź, Rugby Biesal, AZS AWF Warszawa, Diablice Ruda Śląska oraz RC Arka Gdynia.

Drużyny zostały podzielone na 2 grupy. Pierwszy mecz nasze zawodniczki rozegrały z drużyną AZS AWF Warszawa. Seniorki bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie, jednak w miarę rozwoju gry musiały uznać wyższość drużyny przeciwnej, która pokonała drużynę RCC nie dając szansy zdobyć im żadnego przyłożenia.

Drugi mecz w grupie to spotkanie z drużyną z północy Polski - RC Arka Gdynia. Mecz ten okazał się bardzo trudny dla naszej drużyny. Duża ilość błędów po naszej stronie oraz brak dobrego rozegrania piłki spowodowały, że i w tym meczu nasze zawodniczki przegrały do zera.

Te wyniki sprawiły, że nasze zawodniczki zagrały w meczu o 5. miejsce z Rugby Biesal. Niestety ten mecz nie przerwał złej passy naszych zawodniczek. Powtarzające się błędy indywidualne jak i zespołowe, te w ataku i obronie, przyczyniły się do kolejnej porażki.

Turniej Mistrzostw Polski Rugby7 Seniorki Rugby Club Częstochowa zakończyły na ostatnim 6. miejscu w I lidze. Nasze grupowe przeciwniczki AZS AWF Warszawa i RC Arka Gdynia zdobyły odpowiednio 3. i 1. miejsce na turnieju.

W tym turnieju nie chodziło nam jednak o wynik, a o rozpoczęcie nowego etapu w procesie odbudowy drużyny seniorek w Rugby Club Częstochowa. Wróciliśmy do gry po 7 latach nieobecności. 2 zawodniczki wróciły po długiej przerwie, a aż 10 debiutowało w turnieju po 6 lub mniej miesiącach treningów.

Zawodniczki podeszły do turnieju z dużą motywacja i wolą walki, co można było zaobserwować w pierwszej części pierwszego meczu. Dziewczyny mimo braku doświadczenia na tle rywalek nadrabialy zaangażowaniem i nieustępliwością. Końcowe wyniki nie oddają przebiegu meczów i dobrej postawy zawodniczek. Po takim pierwszym turnieju można z optymizmem patrzeć w przyszłość - podsumował turniej Radosław Rokosz, trener sekcji żeńskiej. 

W Rudzie Śląskiej zabrakło nam przede wszystkim ogrania i pewności siebie. Wiemy nad jakimi elementami musimy pracować. Drużyny przeciwne okazały się w tym turnieju lepsze - bardziej doświadczone i "ograne". Z naszego debiutu jesteśmy mimo porażek zadowolone. Pierwszy turniej za nami. Moc doświadczeń, które zaprocentują. Walczymy zawsze do końca, stawiając sobie co raz to nowe wyzwania. Dzięki ciężkiej pracy na treningach będziemy dążyć do osiągnięcia lepszych wyników na kolejnych turniejach - podsumowała zawody Monika Laskowska, wicekapitan drużyny.

Skład RCC: Aleksandra Adamus, Wiktoria Kińska, Magdalena Król, Katarzyna Kupczyk, Monika Laskowska (wicekapitan), Joanna Majchrzyk, Magdalena Nawrot, Sylwia Nowacka, Karolina Stańko, Ewa Stefańska, Patrycja Szproncel, Ewa Szyler (kapitan)

Trener: Radek Rokosz

Wyniki RCC:
RCC v AZS AWF Warszawa 0:45
RCC v RC Arka Gdynia 0:63
RCC v Rugby Biesal 0:46

Klasyfikacja końcowa turnieju:
Ekstraliga
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk
2. Legia Warszawa
3. KS Budowlani Łódź
4. Mazovia Mińsk Mazowiecki
5. Bestie Kraków
6. Black Roses Posnania Poznań
I Liga
1. RC Arka Gdynia
2. Diablice Ruda Śląska
3. AZS AWF Warszawa
4. Venol Atomówki Łódź
5. Rugby Biesal
6. RC Częstochowa

Zobacz też

Po turnieju w Unisławiu pozostał niedosyt

4. miejsce kadetów w debiucie

Udany President TDiM w Częstochowie

Już niedługo...

Nie przegap

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

Wygrywamy finał MMM7!

W niedzielę 9 czerwca w Poznaniu odbył się finałowy turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w rugby7. Są one rozgrywane w trzech strefach. Nasza - trzecia, uwzględnia województwa: śląskie, małopolskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie. W zawodach...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.