Po turnieju w Unisławiu pozostał niedosyt

MK / 2023-10-03

W sobotę 30 września w Unisławiu odbył się III turniej Polskiej Ligi Rugby7. Wzięło w nim udział siedem drużyn - Rugby Club Częstochowa, KSRC Koszalin, PG Ogniwo Sopot, Rugby Biesal, Tytan Gniezno, RK Unisław oraz Alfa Bydgoszcz. Nasi seniorzy zajęli na nim 4. miejsce.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrały mecze systemem "każdy z każdym". RCC trafiło do grupy A z Rugby Biesal i Tytanem Gniezno.

W pierwszym meczu przeciwko drużynie z pierwszej stolicy Polski zbyt dużo rzeczy zawiodło w funkcjonowaniu naszej ekipy. Duża ilość błędów indywidualnych i zespołowych sprawiła, że ze zdecydowanego zwycięstwa 33:7 mogli cieszyć się Tytani z Gniezna.

W drugim meczu grupowym nasza drużyna wskoczyła na właściwe tory i dość pewnie pokonała drużynę Rugby Biesal 24:12. Te dwa wyniki dały nam awans do półfinałów z drugiego miejsca w grupie.

Tam czekała na nas rewelacja rozgrywek - drużyna KSRC Koszalin. Niestety przytrafił się nam kolejny słaby mecz, w którym mało co nam wychodziło. Przeciwnik pokonał nas 7:43.

W meczu o III miejsce spotkaliśmy się z drużyną PG Ogniwo Sopot. Mecz był bardzo wyrównany - zwycięskie punkty gracze z Pomorza zdobyli dopiero w ostatniej akcji meczu, pokonując nas 24:19. 

Zabrakło nam w Unisławiu po trochu w każdym elemencie gry, zarówno w ataku jak w obronie. O ile Tytan i Koszalin były wyraźnie lepsze, tak porażkę w ostatnim meczu z Sopotem ciężko zaakceptować. Zwłaszcza gdy pozwoliliśmy przeciwnikowi przyłożyć 4 razy w niemal identycznym stylu. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby zrehabilitować się 11 listopada w Nowym Sączu i wrócić na turniejowe podium - podsumował zawody w Unisławiu grający trener Mateusz Nowak.

Skład RCC: Łukasz Całus, Jan Cygan, Dawid Dróżdż, Adam Garus, Krzysztof Korszewski, Michał Krzypkowski, Michał Nawrot, Mateusz Nowak, Arkadiusz Rychter, Łukasz Stefański, Patryk Weżgowiec. 

Wyniki meczów:
Rugby Club Częstochowa – Tytan Gniezno 7:33 (punkty dla RCC: Nawort 5pkt. - 1P; Krzypkowski 2pkt. - 1pd)
Politechnika Gdańsk Ogniwo Sopot – Alfa Bydgoszcz 26:12
KSRC Koszalin – Rugby Klub Unisław 31:7
Rugby Biesal – Rugby Club Częstochowa 24:12 (Krzypkowski 9pkt. - 1P, 2pd; Dróżdż 5pkt. - 1P; Garus 5pkt. - 1P; Nowak 5pkt. - 1P)
Alfa Bydgoszcz - Rugby Klub Unisław 34:0
Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – KSRC Koszalin 10:17
Tytan Gniezno – Rugby Biesal 40:0
KSRC Koszalin – Alfa Bydgoszcz 19:12
Rugby Klub Unisław – Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot 14:35
Półfinały
Tytan Gniezno – Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot 42:12
Rugby Club Częstochowa – KSRC Koszalin 7:43 (Krzypkowski 7pkt. - 1P, 1pd)
Mecz o 5. miejsce
Rugby Biesal – Alfa Bydgoszcz 33:5
Mecz o III miejsce
Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – RC Częstochowa 24:19 (Krzypkowski 9pkt. - 1P, 2pd; Nowak 5pkt. - 1P; Rychter 5pkt. - 1P)
Finał
Tytan Gniezno – KSRC Koszalin 14:29

Klasyfikacja turnieju:
1. KSRC Koszalin – 20 pkt.
2. Tytan Gniezno – 18 pkt.
3. Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – 16 pkt.
4. Rugby Club Częstochowa – 14 pkt.
5. Rugby Biesal – 12 pkt.
6. Alfa Bydgoszcz – 10 pkt.
7. Rugby Klub Unisław – 8 pkt.

Klasyfikacja generalna PLR7 po trzech turniejach:
1. Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – 44 pkt.
2. Rugby Biesal – 40 pkt.
3. KSRC Koszalin – 40 pkt.
4. Rugby Club Częstochowa – 32 pkt.
5. Juvenia Kraków – 20 pkt.
6. Kaskada Szczecin – 18 pkt.
7. Tytan Gniezno – 18 pkt.
8. Lechia Gdańsk – 16 pkt.
9. Czarni Bytom – 12 pkt.
10. Alfa Bydgoszcz – 10 pkt.
11. Rugby Klub Unisław – 8 pkt.

__________

Zadanie "Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa – Polska Liga Rugby7" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zobacz też

4. miejsce kadetów w debiucie

2. miejsce na inaugurację sezonu

Udany President TDiM w Częstochowie

Już niedługo...

Nie przegap

Udany President TDiM w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się "President Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby". Wzięło w nim udział 5 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik...

Ruszyły otwarte treningi w ramach Budżetu Obywatelskiego

W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Częstochowy na 2023 rok organizowane będą ogólnodostępne, bezpłatne treningi rugby dla dzieci i młodzieży. Odbywać się one będą w sześciu dzielnicach naszego miasta - Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Lisiniec,...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.