4. miejsce kadetów w debiucie

MK / 2023-09-21

W niedzielę 17 września w Sochaczewie odbył się I turniej Grand Prix Kadetów w rugby7 grupy B. Wzięło w nim udział siedem drużyn - Rugby Club Częstochowa, Orkan Sochaczew, AZS AWF Warszawa, Juvenia Kraków, Budowlani Lublin, Pogoń Siedlce oraz Miedziowi Lubin. Nasi zawodnicy zajęli na nim wysokie 4. miejsce.

Cykl Grand Prix Kadetów w rugby7 podzielony jest na dwie grupy A i B. Każda rozgrywa po turnieje - jesienny i wiosenny. Cztery najlepsze drużyny z grupy A i B awansują na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, gdzie będą się ze sobą mierzyć o tytuł Mistrzów Polski Kadetów w rugby7.

Na jesiennym turnieju grupy B zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrały mecze systemem "każdy z każdym".

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną AZS AWF Warszawa. Od początku zaczęliśmy grać dobrze i w miarę spokojnie pokonaliśmy rywali 26:10.

W drugim spotkaniu zagraliśmy z Miedziowymi Lubin. Mimo, że przeciwnicy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, to jednak udało się nam ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Spotkanie zakończyło się naszą wygraną 21:12.

Ostatni mecz grupowy, to rywalizacja z silną Juvenią Kraków. Do przerwy przegrywaliśmy nieznacznie 5:7, ale niestety w drugiej połowie to nasi przeciwnicy włączyli piąty bieg i ostatecznie musieliśmy uznać ich wyższość przegrywając 5:33.

Wyniki grupowe sprawiły, że zagraliśmy w meczu o III miejsce z bardzo silnymi Budowlanymi Lublin. Niestety rywale szybko znaleźli nasze słabe punkty i bezlitośnie je wykorzystali. Mecz zakończył się naszą wysoką porażką 7:53.

To nasz debiutancki sezon w rozgrywkach kadeta. Mimo to udało się nam pokazać z bardzo dobrej strony na pierwszym turnieju. Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników - udało nam się osiągnąć wszystkie założone przed imprezą cele. Osiągnięty wynik pozwala nam wierzyć, że możemy powalczyć o kwalifikację na Ogólnopolską Olipiadę Młodzieży, która odbędzie się w lipcu. Tymczasem przygotowujemy się już do startu rozgrywek II Centralnej Ligi Kadetów, gdzie będziemy mierzyć się z drużynami Arki Gdynia, Budowlanych Rugby SA, AZS AWF Warszawa i Spary Jarocin - podsumował występ trener drużyny kadetów Michał Krzypkowski.

Skład RCC: Gabriel Binkiewicz, Filip Całusiński, Mateusz Jaśkiewicz (wypożyczony z Rugby Ruda Śląska), Dawid Kruk, Hubert Kukuła, Dominik Ludwikowski, Dawid Rak (wypożyczony z Rugby Ruda Śląska), Jakub Witeszczak.

Wyniki RCC:

RCC 26:10 AZS AWF Warszawa (punkty dla RCC: Binkiewicz 5pkt. - 1P; Jaśkiewicz 5pkt. - 1P; Ludwikowski 5pkt. - 1P; Całusiński 4pkt. - 2pd; Rak 2pkt. - 1pd)

RCC 21:12 Miedziowi Lubin (Całusiński 11pkt. - 1P, 3pd; Jaśkiewicz 5pkt. - 1P; Rak 5pkt. - 1P)

RCC 5:31 Juvenia Kraków (Witeszczak 5pkt. - 1P)

RCC 5:53 Budowlani Lublin (Całusiński 7pkt. - 1P, 1pd)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Orkan Sochaczew

2. Juvenia Kraków

3. Budowlani Lublin

4. Rugby Club Częstochowa

5. Pogoń Siedlce

6. AZS AWF Warszawa

7. Miedziowi Lubin

 

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

Zajęcia w Szkółce Rugby RCC są dofinansowane z środków Samorządu Województwa Śląskiego w ramach programu "Klub".

Zobacz też

Udany President TDiM w Częstochowie

2. miejsce na inaugurację sezonu

Podsumowanie sezonu 2022/23

Już niedługo...

Nie przegap

Mini żacy drudzy, a młodzicy szóści w Polsce!

W sobotę 15.06.2024r. w Warszawie odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Wzięły w nim udział najlepsze drużyny w Polsce w kategoriach mini żak (do lat 11), żak (do lat 12) oraz młodzik (do lat 14). RCC wystąpiło w nim w najmłodszej i najstarszej...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.