4. miejsce kadetów w debiucie

MK / 2023-09-21

W niedzielę 17 września w Sochaczewie odbył się I turniej Grand Prix Kadetów w rugby7 grupy B. Wzięło w nim udział siedem drużyn - Rugby Club Częstochowa, Orkan Sochaczew, AZS AWF Warszawa, Juvenia Kraków, Budowlani Lublin, Pogoń Siedlce oraz Miedziowi Lubin. Nasi zawodnicy zajęli na nim wysokie 4. miejsce.

Cykl Grand Prix Kadetów w rugby7 podzielony jest na dwie grupy A i B. Każda rozgrywa po turnieje - jesienny i wiosenny. Cztery najlepsze drużyny z grupy A i B awansują na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, gdzie będą się ze sobą mierzyć o tytuł Mistrzów Polski Kadetów w rugby7.

Na jesiennym turnieju grupy B zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrały mecze systemem "każdy z każdym".

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną AZS AWF Warszawa. Od początku zaczęliśmy grać dobrze i w miarę spokojnie pokonaliśmy rywali 26:10.

W drugim spotkaniu zagraliśmy z Miedziowymi Lubin. Mimo, że przeciwnicy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, to jednak udało się nam ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Spotkanie zakończyło się naszą wygraną 21:12.

Ostatni mecz grupowy, to rywalizacja z silną Juvenią Kraków. Do przerwy przegrywaliśmy nieznacznie 5:7, ale niestety w drugiej połowie to nasi przeciwnicy włączyli piąty bieg i ostatecznie musieliśmy uznać ich wyższość przegrywając 5:33.

Wyniki grupowe sprawiły, że zagraliśmy w meczu o III miejsce z bardzo silnymi Budowlanymi Lublin. Niestety rywale szybko znaleźli nasze słabe punkty i bezlitośnie je wykorzystali. Mecz zakończył się naszą wysoką porażką 7:53.

To nasz debiutancki sezon w rozgrywkach kadeta. Mimo to udało się nam pokazać z bardzo dobrej strony na pierwszym turnieju. Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników - udało nam się osiągnąć wszystkie założone przed imprezą cele. Osiągnięty wynik pozwala nam wierzyć, że możemy powalczyć o kwalifikację na Ogólnopolską Olipiadę Młodzieży, która odbędzie się w lipcu. Tymczasem przygotowujemy się już do startu rozgrywek II Centralnej Ligi Kadetów, gdzie będziemy mierzyć się z drużynami Arki Gdynia, Budowlanych Rugby SA, AZS AWF Warszawa i Spary Jarocin - podsumował występ trener drużyny kadetów Michał Krzypkowski.

Skład RCC: Gabriel Binkiewicz, Filip Całusiński, Mateusz Jaśkiewicz (wypożyczony z Rugby Ruda Śląska), Dawid Kruk, Hubert Kukuła, Dominik Ludwikowski, Dawid Rak (wypożyczony z Rugby Ruda Śląska), Jakub Witeszczak.

Wyniki RCC:

RCC 26:10 AZS AWF Warszawa (punkty dla RCC: Binkiewicz 5pkt. - 1P; Jaśkiewicz 5pkt. - 1P; Ludwikowski 5pkt. - 1P; Całusiński 4pkt. - 2pd; Rak 2pkt. - 1pd)

RCC 21:12 Miedziowi Lubin (Całusiński 11pkt. - 1P, 3pd; Jaśkiewicz 5pkt. - 1P; Rak 5pkt. - 1P)

RCC 5:31 Juvenia Kraków (Witeszczak 5pkt. - 1P)

RCC 5:53 Budowlani Lublin (Całusiński 7pkt. - 1P, 1pd)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Orkan Sochaczew

2. Juvenia Kraków

3. Budowlani Lublin

4. Rugby Club Częstochowa

5. Pogoń Siedlce

6. AZS AWF Warszawa

7. Miedziowi Lubin

 

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

Zajęcia w Szkółce Rugby RCC są dofinansowane z środków Samorządu Województwa Śląskiego w ramach programu "Klub".

Zobacz też

Udany President TDiM w Częstochowie

2. miejsce na inaugurację sezonu

Podsumowanie sezonu 2022/23

Już niedługo...

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie za nami!

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 6 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12)...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.