President Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby w Częstochowie!

MK / 2023-09-09

W niedzielę 17 września na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie (ul. Dąbrowskiego 58/64) odbędzie się President Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby. Rozpoczęcie imprezy nastąpi o 10:00, a jej zakończenie planowane jest na godzinę 16:00. Wstęp na zawody będzie bezpłatny.

Rywalizacja odbywać się będzie w czterech kategoriach wiekowych - mikrus (do lat 9), mini żak (do lat 11), żak (do lat 12) i młodzik (do lat 14). W każdej z nich na boisku grają ze sobą ramię w ramię chłopcy z dziewczynami. Im młodsza grupa wiekowa, tym bardziej uproszczone przepisy gry. Mimo to wszyscy oni będą rywalizować "na kontakcie", czyli zatrzymanie przeciwnika będzie następowało przez zaszarżowanie (chwyt poniżej linii barków z powaleniem na ziemię).

O 10:00 gry rozpoczną trzy najmłodsze kategorie, które będą rozgrywać swoje mecze równolegle na trzech mniejszych boiskach ulokowanych na murawie stadionu. Ich zakończenie i dekoracja drużyn planowana jest na godzinę 12:30. Wtedy też już na całym boisku rozpoczną zmagania młodzicy, które powinny zakończyć się około godziny 16:00.

Udział w turnieju poza gospodarzami potwierdziły drużyny: Orkan Sochaczew, Juvenia Kraków, Rugby Ruda Śląska, RCBC Nowy Sącz. W całym turnieju weźmie udział około 200 zawodników!

W trakcie imprezy dla kibiców dostępna będzie strefa gastronomiczna z ciepłymi napojami, ciastami, czy popcornem. Natomiast dla najmłodszych widzów przygotowana będzie strefa dziecięca z zamkiem dmuchanym.

Partnerzy turnieju:

- President
- Województwo Śląskie
- MegaPizza Częstochowa
- Niebieski Lis
- Śniadaniowcy
- Krono-Plast
- Kronos II
- MPK w Częstochowie
- A nóż widelec
- Miasto Częstochowa
- Śląski Związek Rugby
- Polski Związek Rugby

Patronat medialny:
- Gazeta Częstochowska
- Radio Jura
- Radio RMF Maxx
- Radio Twoja Polska Stacja
- Telewizja Orion
- wczestochowie.pl
- Życie Częstochowy i Powiatu

Turniej został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Zapraszamy!

Zobacz też

Podsumowanie sezonu 2022/23

Nabór do Szkółki Rugby RCC

2. miejsce na inaugurację sezonu

Już niedługo...

Nie przegap

Ferie z Jajem

Od 31 stycznia zapraszamy na "Ferie z jajem" - otwarte treningi dla chłopców i dziewczyn w Rugby Club Częstochowa połączone z naborem do Szkółki Rugby, odbywać się będą w hali sportowej przy VII LO im. Mikołaja Kopernika (ul. Nowowiejskiego 18) oraz w sali gimnastycznej Zespołu...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.