Przed nami pierwsze sparingi

Tomasz Ociepa / 2009-08-05

W niedzielę 9. sierpnia drużyna częstochowskich rugbistów pojedzie do Krakowa, by zmierzyć się w towarzyskim meczu z zespołem Juvenii. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 na głównym boisku obiektu na krakowskich Błoniach.

Sparing z Juvenią jest jednym z elementów naszych przygotowań do nowego sezonu. - mówi trener drużyny Mateusz Nowak. - Naszym priorytetem pozostają rozgrywki 15-osobowe i to na nich się koncentrujemy. Choć nie wiemy, jak wielu zawodników z pierwszoligowego składu Juvenii wystąpi na boisku, to w każdym wypadku będzie to dla nas mecz z drużyną przewyższającą nas poziomem sportowym. Takie spotkania z klasowymi ekipami, które być może będziemy rozgrywać coraz częściej, są świetną okazją do zdobycia kolejnych doświadczeń w rugby. Okres wakacyjny wymusił pewne roszady w składzie, ale dzięki temu sił będzie mogło spróbować kilku nowych zawodników. - kończy grający trener częstochowian.

Zobacz też

Na plaży czuli się "jak ryba w wodzie"

Niedziela - drugi trening otwarty!

Wystartował kolejny nabór do Rugby Clubu...

Już niedługo...

II turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7

23 października 2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2021/22

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii udało się rozegrać wszystkie zaplanowane turnieje w międzyszkolnych rozgrywkach rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Kolejne święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejski Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 8 klubów, które wystawiły w sumie 20 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.