2. miejsce na inaugurację sezonu

MK / 2023-09-04

W sobotę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym odbył się "Romont turniej Polskiej Ligi Rugby7". Wzięło w nim udział 5 ekip. Poza gospodarzami - Rugby Club Częstochowa, były to drużyny - PG Ogniwo Sopot, Rugby Biesal, Czarni Bytom oraz Juvenia Kraków. Nasi zawodnicy zajęli na nim 2. miejsce.

Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym". W pierwszym meczu RCC podejmowało PG Ogniow Sopot. Mecz był pełen zwrotów akcji w postaci zmian drużyny na prowadzeniu. Ostatecznie to naszym zawodnikom udało się zwyciężyć 24:17. 

Kolejnym przeciwnikiem RCC w turnieju była drużyna Czarnych Bytom. Nasi rugbiści szybko wyszli na prowadzenie i konsekwentnie zwiększali przewagę nad rywalami. W ostatnich minutach trener Nowak wpuścił na plac gry całą ławkę rezerwowych i wówczas Bytomianie zdobyli dwa przyłożenia, które jednak nie wpłynęły na końcowy rezultat i zwycięstwo częstochowian 33:15.

W trzecim meczu stawiliśmy czoła drużynie Rugby Biesal. Był to prawdziwy pokaz siły naszej ekipy, który zakończył się wysoką wygraną 44:12.

W ostatnim spotkaniu starliśmy się z Juvenią Kraków. Niestety bardzo dobra gra drużyny z małopolski połączona ze zbyt dużą ilością błędów indywidualnych po naszej stronie sprawiła, że po raz pierwszy w tym turnieju zaznaliśmy smaku porażki, przegrywając aż 5:43.

Drugie miejsce dobrze odzwierciedla naszą postawę w tym turnieju. Zagraliśmy całkiem dobre mecze i mimo, że traciliśmy przyłożenia to naprawdę dużo punktowaliśmy a to pozwoliło odnieść 3 zwycięstwa. Cieszy nas szczególnie to, że potrafiliśmy wykorzystać przygotowywane na treningach stałe fragmenty gry. "Finał" z Juvenią Kraków pozostawił lekki niedosyt, ale była jednocześnie świetna lekcja na przyszłość. Skupiamy się teraz na treningach i szykujemy do kolejnych występów w rundzie jesiennej - podsumował turniej grający trener RCC Mateusz Nowak.

 

Galerie zdjęć z turnieju:

- autorstwa Krystiana Skwarczyńskiego (kliknij tutaj!)

- autorstwa Arkadiusza Rychtera (kliknij tutaj!)

- autorstwa Iwony Binkiewicz (kliknij tutaj!)

 

Skład RCC: Jan Cygan, Dawid Dróżdż, Adam Garus, Michał Krzypkowski, Jakub Mitek, Michał Nawrot, Mateusz Nowak, Marcel Puczka, Mateusz Pułtorak, Łukasz Stefański, Patryk Weżgowiec, Jakub Wiewióra.

 

Wyniki meczów: 

PG Ogniwo Sopot 17:24 RC Częstochowa (punkty dla RCC: Krzypkowski 9pkt. - 1P, 2pd; Dróżdż 5pkt. - 1P; Garus 5pkt. - 1P; Nowak 5pkt. - 1P)

Rugby Biesal 5:33 Juvenia Kraków

Czarni Bytom 15:33 RC Częstochowa (Krzypkowski 13pkt. - 1P, 4pd; Nowak 10pkt. - 2P; Cygan 5pkt. - 1P; Dróżdż 5pkt. - 1P)

PG Ogniwo Sopot 7:17 Rugby Biesal

Juvenia Kraków 60:7 Czarni Bytom

RC Częstochowa 44:12 Rugby Biesal (Krzypkowski 19pkt. - 3P; 2pd; Pułtorak 10pkt. - 2P; Garus 5pkt. - 1P; Nowak 5pkt. - 1P; Karne przyłożenie - 7pkt.)

Czarni Bytom 14:43 PG Ogniwo Sopot

RC Częstochowa 5:43 Juvenia Kraków (Krzypkowski 5pkt. - 1P)

Rugby Biesal 38:7 Czarni Bytom

Juvenia Kraków 35:17 PG Ogniow Sopot

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Juvenia Kraków

2. RC Częstochowa

3. Rugby Biesal

4. PG Ogniwo Sopot

5. Czarni Bytom

 

Partnerzy turnieju:

- Romont

- Województwo Śląskie

- Miasto Częstochowa

- Niebieski Lis

- MegaPizza

- MPK w Częstochowie

 

Patronat medialny:

- Gazeta Częstochowska

- Radio Jura

- RMF MAXX Częstochowa

- Telewizja Orion w Częstochowie

- Twoja Polska Stacja

- wCzestochowie.pl

- Życie Częstochowy i powiatu

 

Turniej był dofinansoway z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Zobacz też

Romont turniej PLR7 już w sobotę w...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

Młodzicy znów na 4. miejscu w MMM7

Już niedługo...

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Podsumowanie sezonu 2022/23

Za nami sezon 2022/2023. Kolejny udany - 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 6. miejsce w Polsce żaków, oraz 8. miejsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

Przekaż 1,5% podatku na Szkółkę Rugby RCC

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1,5% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.