Młodzicy znów na 4. miejscu w MMM7

PW / 2023-08-11

25 czerwca w Krakowie odbył się finałowy turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w rugby7 strefy C (województwa: śląskie, małopolskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie). Wzięło w nim udział 7 drużyn, a nasza ekipa zajęła ostatecznie 4. miejsce, podobniej jak przed rokiem w Rudzie Śląskiej i przed dwoma laty w Lubinie.

Drużyny podzielona na dwie grupy. W "naszej" znalazły się Rugby Ruda Śląska, Grom Wolsztyn oraz Husaria Kalisz, natomiast w drugiej Posnania Poznań oraz dwie ekipy Juvenii Kraków. 

 

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną Husaria Kalisz. Od początku gra była wyrownana, jednak to rywale lepiej kończyli swoje akcje. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 5:21 dla rywali.

 

W kolejnym meczu podejmowaliśmy zawodników klubu z Wolsztyna. Mecz był niezwykle zacięty, do przerwy przegrywaliśmy zaledwie 0:7. W drugiej połowie udało nam się dwukrotnie położyć punkty i ostatecznie wygrać rywalizację 10:7.

 

Trzecie spotkanie rozegraliśmy z drużyną Rugby Ruda Slaska. Mimo dobrej postaw naszych zawodników rywale dominowali. Nasi zawodnicy tylko raz zameldowali się na polu punktowym przeciwnika. Zawodnicy Rudy indywidualnymi akcjami wielokrotnie znajdowali się na naszym polu punktowym.Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 5:22 dla rudzian.

 

Rywalizację w grupie zakończyliśmy na drugim miejscu (drużyna Kalisza nie była liczona w klasyfikacji) co dało nam możliwość gry o 3 miejsce turnieju. W ostatnim meczu czekali na nas gospodarze z Krakowa. W tym meczu niestety nie udało nam się zdobyć żadnych punktów, a pierwsza drużyna Juveni zdominowała grę. Mecz zakończył się źle wyglądającym wynikiem 0:45.

 

W turnieju zwyciężyli zawodnicy Poznani Poznań pokazując swoję ogromną klasę. Drugie miejsce zajęli dobrze nam znani zawodnicy z Rudy Śląskiej. Natomiast miejce 3 przypadło pierwszej drużynie Juveni. Kolejne miejsce poza podium przypadło naszej drużynie, a pozostałe miejsca odpowiednio zajęli zawodnicy z Wolsztyna, drugiej drużyny Juvenii oraz Husarii Kalisz.

 

Turniej w Krakowie zakończył nasza rywalizację na szczeblu młodzika w sezonie 2022/23. Zebraliśmy cenne doświadczenie. Zacisnęły się więzi między zawodnikami. Wszyscy pokazali, że stać ich na jeszcze więcej w kolejnym sezonie. Liczymy na coraz lepsze wyniki w kolejnych turniejach - podsumował turniej trener Patryk Weżgowiec. 

 

Po turnieju nasi zawodnicy przenieśli się na trybuny stadionu Wisły, gdzie kibicowali najlepszym drużynom ze "starego kontynentu" w rozgrywkach rugby7 w trakcie Igrzysk Europejskich.

 

Skład RCC: Natalia Chłód, Wiktora Romańczyk, Weronika Kalota, Gabriel Binkiewicz, Piotr Bryłka, Beniamin Dyndał, Hubert Kukuła, Antoni Tylkowski, Ksawery Stawicki, Kuba Witeszczak, Mateusz Wszelaki.

 

Wyniki wszystkich meczów - kliknij tutaj!

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

Zajęcia w Szkółce Rugby RCC są dofinansowane z środków Samorządu Województwa Śląskiego w ramach programu "Klub".

Zobacz też

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w...

Nasze dziewczyny w młodzieżowych...

Rugby League w Częstochowie

Już niedługo...

Nie przegap

Rugbowe Podsumowanie 2022 roku

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa odbyło się Rugbowe Podsumowanie 2022 roku. Zjawili się na niej przedstawiciele instytucji i firm, z którymi współpracujemy, a także zawodnicy klubu oraz ich rodziny. Krótko mówiąc - Rodzina RCC.

Wygrywamy finał MMM7!

W niedzielę 9 czerwca w Poznaniu odbył się finałowy turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w rugby7. Są one rozgrywane w trzech strefach. Nasza - trzecia, uwzględnia województwa: śląskie, małopolskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie. W zawodach...

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.