Nasze dziewczyny w młodzieżowych reprezentacjach Polski

MK / 2023-08-02

W czerwcu i lipcu miały miejsce dwa turnieje, w których brały udział młodzieżowe reprezentacje Polski Kobiet - 10.06 Turniej Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie oraz 15-16.07 Mistrzostwa Europy u18 w Pradze. W obu wydarzeniach w biało-czerwonych barwach zagrały zawodniczki naszego klubu.

Turniej Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie (10.06)

Na 4-dniowe zgrupowanie w Rudzie Śląskiej bezpośrednio poprzedzające Turniej Nadziei Olimpijskich zostały powołane do reprezentacji Polski u16 trzy nasze zawodniczki: Dominika Kozik (wypożyczona z KS Rugby Ruda Śląska), Weronika Musialik oraz Julia Weżgowiec. Wszystkie one zaprezentawały się na tyle dobrze, że pojechały z drużyną na turniej do Budapesztu. Na miejscu Julka została wybrana przez trenera do roli kapitanki w jednym z meczów i wraz z Weroniką były podstawowymi zawodniczkami. Dominika natomiast musiała zadowolić się wejściami z ławki. Polki zajęły na tym turnieju 3. miejsce przegrywając dwa mecze i wygrywając jeden.

 

Wyniki meczów Polek:

Polska - Czechy II 0:27

Polska - Węgry 15:10

Polska - Czechy I 5:47

 

Mistrzostwa Europy Champioship u18 w Pradze (15-16.07)

Dobry występ na turnieju Nadziei Olimpijskich sprawił, że Julia Weżgowiec została powołana na 5-dniowe zgrupowanie reprezentacji Polski u18 w Rudzie Śląskiej przed ME u18. Julka ma dopiero 16 lat, więc było wiadomo, że jedzie tam przede wszystkim zbierać doświadczenie, gdyż w tej reprezentacji będzie jeszcze mogła występować przez 2 kolejne lata. Jej drużyna przegrała wszystkie mecze grupowe, ale zdołała się utrzymać w najwyższej dywizji "Championship" dzięki zwycięstwu w ostatnim meczu nad Ukrainkami. Julka pojawiała się na końcowe minuty niemal w każdym meczu i zaprezentowała się poprawnie.

 

Wyniki meczów Polek:

Polska - Irlandia 0:52

Polska - Anglia 7:32

Polska - Czechy 0:36

Polska - Szkocja 12:26

Polska - Ukraina 43:0

 

Gratulujemy dziewczynom powyższych występów i życzymy kolejnych. Warto tutaj przypomnieć, że pod koniec maja Weronika Musialik i Julia Weżgowiec otrzymały od Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka wyróżnienie za wybitne osiągnięcia sportowe w 2022r. (wicemistrzostwo Polski i udział w turnieju Nadziei Olimpijskich).

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

Zajęcia w Szkółce Rugby RCC są dofinansowane z środków Samorządu Województwa Śląskiego w ramach programu "Klub".

Zobacz też

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2022/2023

Z pasją przez świat już od 15 lat!

Już niedługo...

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Ferie z Jajem

Od 31 stycznia zapraszamy na "Ferie z jajem" - otwarte treningi dla chłopców i dziewczyn w Rugby Club Częstochowa połączone z naborem do Szkółki Rugby, odbywać się będą w hali sportowej przy VII LO im. Mikołaja Kopernika (ul. Nowowiejskiego 18) oraz w sali gimnastycznej Zespołu...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

Nabór do Rugby Club Częstochowa skierowany jest do dziewczyn i chłopców z roczników 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008. Będzie miał formę otwartych treningów, które odbędą się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym (ul. Dąbrowskiego...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.