Nasze dziewczyny w młodzieżowych reprezentacjach Polski

MK / 2023-08-02

W czerwcu i lipcu miały miejsce dwa turnieje, w których brały udział młodzieżowe reprezentacje Polski Kobiet - 10.06 Turniej Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie oraz 15-16.07 Mistrzostwa Europy u18 w Pradze. W obu wydarzeniach w biało-czerwonych barwach zagrały zawodniczki naszego klubu.

Turniej Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie (10.06)

Na 4-dniowe zgrupowanie w Rudzie Śląskiej bezpośrednio poprzedzające Turniej Nadziei Olimpijskich zostały powołane do reprezentacji Polski u16 trzy nasze zawodniczki: Dominika Kozik (wypożyczona z KS Rugby Ruda Śląska), Weronika Musialik oraz Julia Weżgowiec. Wszystkie one zaprezentawały się na tyle dobrze, że pojechały z drużyną na turniej do Budapesztu. Na miejscu Julka została wybrana przez trenera do roli kapitanki w jednym z meczów i wraz z Weroniką były podstawowymi zawodniczkami. Dominika natomiast musiała zadowolić się wejściami z ławki. Polki zajęły na tym turnieju 3. miejsce przegrywając dwa mecze i wygrywając jeden.

 

Wyniki meczów Polek:

Polska - Czechy II 0:27

Polska - Węgry 15:10

Polska - Czechy I 5:47

 

Mistrzostwa Europy Champioship u18 w Pradze (15-16.07)

Dobry występ na turnieju Nadziei Olimpijskich sprawił, że Julia Weżgowiec została powołana na 5-dniowe zgrupowanie reprezentacji Polski u18 w Rudzie Śląskiej przed ME u18. Julka ma dopiero 16 lat, więc było wiadomo, że jedzie tam przede wszystkim zbierać doświadczenie, gdyż w tej reprezentacji będzie jeszcze mogła występować przez 2 kolejne lata. Jej drużyna przegrała wszystkie mecze grupowe, ale zdołała się utrzymać w najwyższej dywizji "Championship" dzięki zwycięstwu w ostatnim meczu nad Ukrainkami. Julka pojawiała się na końcowe minuty niemal w każdym meczu i zaprezentowała się poprawnie.

 

Wyniki meczów Polek:

Polska - Irlandia 0:52

Polska - Anglia 7:32

Polska - Czechy 0:36

Polska - Szkocja 12:26

Polska - Ukraina 43:0

 

Gratulujemy dziewczynom powyższych występów i życzymy kolejnych. Warto tutaj przypomnieć, że pod koniec maja Weronika Musialik i Julia Weżgowiec otrzymały od Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka wyróżnienie za wybitne osiągnięcia sportowe w 2022r. (wicemistrzostwo Polski i udział w turnieju Nadziei Olimpijskich).

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

Zajęcia w Szkółce Rugby RCC są dofinansowane z środków Samorządu Województwa Śląskiego w ramach programu "Klub".

Zobacz też

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2022/2023

Z pasją przez świat już od 15 lat!

Już niedługo...

Nie przegap

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

Nabór do Rugby Club Częstochowa skierowany jest do dziewczyn i chłopców z roczników 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008. Będzie miał formę otwartych treningów, które odbędą się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym (ul. Dąbrowskiego...

Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie za nami!

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 6 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12)...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.