Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2022/2023

MK / 2023-07-25

Za nami kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

CZĘSTOCHOWSKA LIGA RUGBY (POZIOM MIEJSKI)

W rozgrywkach miejskich zaplanowano i rozegrano trzy turnieje. Szkoły zdobywały na nich punkty do klasyfikacji całego cyklu, na podstawie którego wyłaniany jest mistrz CzLR. 

 

Pierwszy turniej odbył się w Hali Polonia 8.11.2023r. Zwyciężyła w nim SP52. Drugie miejsce zajęła SP22, trzecie SP27, czwarte SP2, piąte SP16, a szóste SP48. 

 

Kolejny turniej odbył się w tej samej lokalizacji 28.02.2023r. i zakończyły się kolejny raz zwycięstwem SP52. Na drugim miejscu dość niespodziewanie znalazła się SP16, a podium domknęła SP27. Równie niespodziewanie SP22 uplasowała się na czwartym miejscu. Kolejne pozycje zajęła SP48 i SP2.

 

Trzeci i ostatni turniej został zorganizowany przez SP27 30.05.2023r. Tym razem zwycięska okazała się SP22. Drugie miejsce zajęli gospodarze z SP27, a brąz powędrował do SP52. Na czwartym miejscu znalazła się SP2, na piątym SP16, a stawkę zamknęła SP48.

 

Na podstawie wyników z tych trzech turniejów mistrzem Częstochowskiej Ligi Rugby została SP52, wicemistrzem SP22, a trzecie miesce zdobyła SP27. 

 

Klasyfikacja cyklu:

1. SP52 - 56pkt.

2. SP22 - 52pkt.

3. SP27 - 50pkt.

4. SP16 - 42pkt.

5. SP2 - 36pkt.

6. SP48 - 32pkt. 

 

SZKOLNA LIGA RUGBY TAG (POZIOM WOJEWÓDZKI I OGÓLNOPOLSKI)

Dwa razy w roku szkolnym odbywają się półfinały wojewódzkie i finały ogólnopolskie. Rozgrywki prowadzone są w trzech kategoriach - klasy IV SP, klasy V SP i klasy VI SP.

 

W jesienno-zimowym cyklu półfinały województwa śląskiego odbyły się na Hali Częstochowa i rywalizowały w nim szkoły z Częstochowy, Bytomia, Chorzowa i Rudy Śląskiej. Nasze szkoły były bezkonkurencyjne, wygrywając w każdej kategorii z kompletem zwycięstw - klasy IV - SP22; klasy V - SP22; klasy VI - SP52. 

 

Ogólnopolski finał odbył się na warszawskim Torwarze. W klasach IV SP22 zdobyła wicemistrzostwo Polski! Natomiast w klasach V SP22 zajęła 6. miejsce, a w klasach VI SP52 zajęła 5. miejsce.

 

W cyklu wiosenno-letnim półfinał odbył się na Burloch Arenie w Rudzie Śląskiej. Spośród częstochowskich szkół tym razem tylko SP22 w kategorii klas IV wywalczyła awans do ogólnopolskiego finału. Poza tym w województwie SP22 zajęła drugie miejsce w klasach V, a SP27 uplasowała się na trzecim miejscu w klasach VI - był to debiut tej szkoły na tym szczeblu rozgrywek.

 

Finał ogólnopolski odbył się na stadionie ŁKSu Łódź. Jedyny reprezentant naszego miasta - SP22 zdobyła brązowy medal w kategorii klas IV.

 

Wielkie brawa należą się wszystkim uczniom i naczycielom biorącym udział w powyższych zmaganiach!

Kategorie: #Szkolna Liga Rugby

Zobacz też

Z pasją przez świat już od 15 lat!

Leśne bieganie z rugbystami

Kadetki zajęły 4. miejsce w Mistrzostwach...

Już niedługo...

Nie przegap

Mini żacy drudzy, a młodzicy szóści w Polsce!

W sobotę 15.06.2024r. w Warszawie odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Wzięły w nim udział najlepsze drużyny w Polsce w kategoriach mini żak (do lat 11), żak (do lat 12) oraz młodzik (do lat 14). RCC wystąpiło w nim w najmłodszej i najstarszej...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.