Kadetki zajęły 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16 w rugby7!

MK / 2023-06-17

W sobotę 17 czerwca w Lublinie odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Juvenia Kraków, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 3. miejsce i ostatecznie uplasowały się na 4. miejscu (na 8 drużyn) w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Kobiet w rugby7.

Finałowy turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną Błyskawic Rzeszów. Od początku udało nam się zdominować rywalki, ale brakowało nam wykończenia, przez co na przerwę schodziliśmy wygrywając zaledwie 7:0. W drugiej połowie nadal naciskaliśmy i ostatecznie pokonaliśmy rzeszowianki 17:5.

W kolejnym meczu podejmowaliśmy już pewne mistrzostwa Polski zawodniczki Juvenii Kraków. Mecz był niezwykle zacięty, do przerwy przegrywaliśmy zaledwie 0:7. W drugiej połowie udało nam się położyć punkty, ale bez podwyższenia i mecz zakończył się naszą porażką 5:7.

Trzecie spotkanie rozegraliśmy z Atomówkami Łódź. Był to kolejny dreszczowiec i wynik ważył się do ostatnich sekund. Grając do martwej piłki prowadziliśmy 12:10. Niestety straciliśmy wtedy piłkę, co bezlitośnie wykorzystały przeciwniczki, zdobywając przyłożenie z podwyższeniem. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 12:17 dla łodzianek.

W ostatnim meczu czekały na nas gospodynie z Amazonek Lublin. Znowu nasze zawodniczki zafundowały nam walkę o każdy metr boiska. Na przerwę schodziliśmy nieznacznie przegrywając 0:7. W drugiej połowie gra również była zaciekła, ale z końcowego zwycięstwa 12:24 cieszyły się gospodynie z Lublina.

W turnieju zwyciężyły zawodniczki Juvenii Kraków pokazując swoję ogromną klasę. Drugie miejsce zajęły Atomówki Łódź. Nomiast o miejscach 3.-5. decydował bilans małych punktów, gdyż trzy drużyny miało tyle samo zwycięstw i porażek. I tak trzecie miejsce powędrowało do naszych dziewczyn z Rugby Club Częstochowa, czwarte zajęły zawodniczki Amazonek Lublin, a piąte były dziś Błyskawice Rzeszów.

Podsumowując Mistrzyniami Polski została Juvenia Kraków, a wicemistrzostwo powędrowało do Atomówek Łódź. Brązowe medale zawisły na szyjach Amazonek Lublin, a zaraz za podium uplasowało się RCC. Piąte miejsce zajęły Błyskawice Rzeszów, szóste Budowlani Łódź, siódme Biało-Zielone Ladies Gdańsk a ósme Orkan Sochaczew.

To był bardzo nierówny sezon w naszym wykonaniu. Jesienią najpierw zajęliśmy 6. miejsce w Lublinie, potem po świetnej grze 2. miejsce w Częstochowie. Wiosnę zaczęliśmy źle. Na dwóch pierwszych turniejach w Rzeszowie i Krakowie zajęliśmy 5. miejsca. Później udało nam się zmienić styl gry na zdecydowanie lepszy i w Łodzi i Lublinie zdobyliśmy 3. miejsca. Szkoda zwłaszcza tego początku wiosny. Ten okres zaważył moim zdaniem na tym, że nie udało nam się ostatecznie zdobyć medalu Mistrzostw Polski. Natomiast bardzo cieszy mnie zawzięty charakter dziewczyn, które przez cały ten czas ani razu nie odpuściły i zawsze walczyły do końca. Jestem bardzo dumny, że mogłem z nimi pracować - podsumował sezon Michał Krzypkowski, trener drużyny kadetek RCC.

Podsumowujac ten sezon myślę, że razem z dziewczynami utowrzyłyśmy bardzo zgraną drużynę i utrzymywałysmy pozytywną atmosferę niezależnie od wyników. Uważam, że zakonczyłyśmy sezon na dobrym poziomie i cieszę sie, że  walczyłyśmy do konca - spuentowała sezon Weronika Musialik, kapitan drużyny kadetek RCC.

 

Skład RCC: Larysa Banasik, Natalia Chłód, Paulina Grzyb, Weronika Kalota, Maja Korasiak, Dominika Kozik, Weronika Musialik, Julia Weżgowiec, Marta Wojtok.

 

Mecze RCC:

RCC 17:5 Błyskawice Rzeszów (punkty dla RCC: Musialik 7pkt. - 1P, 1pd; Kalota 5pkt. - 1P; Kozik 5pkt. - 1P)

RCC 5:7 Juvenia Kraków (Kalota 5pkt. - 1P)

RCC 12:17 Atomówki Łódź (Musialik 7pkt - 1P, 1pd; Kalota 5pkt. - 1P)

RCC 12:24 Amazonki Lublin (Kalota 5pkt. - 1P, Kozik 5pkt. - 1P, Musialik 2pkt. - 1pd)

 

Klasyfikacja turnieju w Łodzi:

1. Juvenia Kraków - 20pkt.

2. Atomówki Łódź - 18pkt.

3. Rugby Club Częstochowa - 16pkt.

4. Amazonki Lublin - 14pkt.

5. Błyskawice Rzeszów - 12pkt.

 

Końcowa Klasyfikacja Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7:

1. Juvenia Kraków - 116pkt.

2. Atomówki Łódź - 100pkt.

3. Amazonki Lublin - 90pkt.

4. Rugby Club Częstochowa - 84pkt.

5. Błyskawice Rzeszów - 62pkt.

6. KS Budowlani Łódź - 58pkt.

7. Biało-Zielone Ladies Gdańsk - 34pkt.

8. RC Orkan Sochaczew - 8pkt.

 

Skład Rugby Club Częstochowa w trakcie całego sezonu 2022/2023 (wg ilości rozegranych turniejów):

- Weronika Musialik (6 turniejów)

- Julia Weżgowiec (6 turniejów)

- Weronika Kalota (6 turniejów)

- Natalia Chłód (6 turniejów)

- Paulina Grzyb (6 turniejów)

- Dominika Kozik (5 turniejów; wypożyczona z KS Rugby Ruda Śląska)

- Larysa Banasik (5 turniejów; wypożyczona z Sparty Jarocin)

- Maja Korasiak (5 turniejów; wypożyczona z Sparty Jarocin)

- Marta Wojtok (4 turnieje; wypożyczona z KS Rugby Ruda Śląska)

- Kamila Bryłka (2 turnieje)

- Nicole Ligudzińska (1 turniej)

- Zuzanna Woźniak (1 turniej; wypożyczona z Husarii Kalisz)

 

Sztab trenerski:

Michał Krzypkowski - trener

Dominik Wardzyk - II trener, fizjoterapeuta

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

Zajęcia w Szkółce Rugby RCC są dofinansowane z środków Samorządu Województwa Śląskiego w ramach programu "Klub".

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie...

Romont turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i...

Już niedługo...

Nie przegap

Nabór do Szkółki Rugby RCC

Nabór do Rugby Club Częstochowa skierowany jest do dziewczyn i chłopców z roczników 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008. Będzie miał formę otwartych treningów, które odbędą się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym (ul. Dąbrowskiego...

Ruszyły otwarte treningi w ramach Budżetu Obywatelskiego

W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Częstochowy na 2023 rok organizowane będą ogólnodostępne, bezpłatne treningi rugby dla dzieci i młodzieży. Odbywać się one będą w sześciu dzielnicach naszego miasta - Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Lisiniec,...

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.