Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

MK / 2023-06-05

W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.

Dysponując jedynie młodzieńczą pasją, dzień po dniu przyciągali do siebie kolejnych zawodników, pasjonatów, sponsorów, sympatyków. Przez te lata Częstochowa dorobiła się nie tylko rywalizujących w randze Mistrzostw Polski drużyn w odmianie męskiej i żeńskiej, ale również prężnej Szkółki Rugby, w której aktualnie pod okiem kilkunastu wykwalifikowanych trenerów ponad setka dzieci każdego roku odkrywa piękno jedynego zespołowego sportu walki. Z jajowatą piłką w RCC trenują już dziś chłopcy i dziewczynki począwszy od 4. roku roku życia!

O częstochowskim rugby wielokrotnie było głośno. Wychowankowie Rugby Club Częstochowa zagrali w męskiej i żeńskiej reprezentacji Polski. W międzyczasie rugby weszło do częstochowskich szkół i zyskało szeroką sympatię mieszkańców miasta, którzy poparli wiele rugbowych projektów w budżecie obywatelskim. Działacze i zawodnicy RCC uratowali i przywrócili dla lokalnej społeczności obiekt sportowy przy ul. Kopalnianej, a nawet promowali rugby i miasto na pierwszych stronach ogólnopolskich portali kalendarzem z piękną sesją zdjęciową częstochowskich zawodniczek.

W ciągu tych 15 lat rugby dostarczyło Częstochowie niezapomnianych emocji wpisując się na zawsze w sportowy krajobraz miasta. To zasługa wielu wyjątkowych ludzi. Z tej okazji klub organizuje obchody rocznicy, które będą okazją do wspomnienia wszystkich wyjątkowych wydarzeń i przedstawienia strategii na lata 2023 - 2028.

Plan obchodów 15-lecia Rugby Club Częstochowa:

30.06.2023 (piątek), godz. 15:30: Gala z okazji 15-lecia (Hala Sportowa Częstochowa, ul. Żużlowa)

1.07.2023 (sobota), godz. 13:00: Pokazowe mecze z udziałem wszystkich drużyn RCC (Miejski Stadion Lekkoatletyczny, ul. Dąbrowskiego)

Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Kategorie: #Działalność RCC

Zobacz też

Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie...

Romont turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i...

Udany turniej PLR7 w Częstochowie

Już niedługo...

Nie przegap

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Kadetki zajęły 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16 w rugby7!

W sobotę 17 czerwca w Lublinie odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Juvenia Kraków, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 3. miejsce i...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.