Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

MK / 2023-06-05

W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.

Dysponując jedynie młodzieńczą pasją, dzień po dniu przyciągali do siebie kolejnych zawodników, pasjonatów, sponsorów, sympatyków. Przez te lata Częstochowa dorobiła się nie tylko rywalizujących w randze Mistrzostw Polski drużyn w odmianie męskiej i żeńskiej, ale również prężnej Szkółki Rugby, w której aktualnie pod okiem kilkunastu wykwalifikowanych trenerów ponad setka dzieci każdego roku odkrywa piękno jedynego zespołowego sportu walki. Z jajowatą piłką w RCC trenują już dziś chłopcy i dziewczynki począwszy od 4. roku roku życia!

O częstochowskim rugby wielokrotnie było głośno. Wychowankowie Rugby Club Częstochowa zagrali w męskiej i żeńskiej reprezentacji Polski. W międzyczasie rugby weszło do częstochowskich szkół i zyskało szeroką sympatię mieszkańców miasta, którzy poparli wiele rugbowych projektów w budżecie obywatelskim. Działacze i zawodnicy RCC uratowali i przywrócili dla lokalnej społeczności obiekt sportowy przy ul. Kopalnianej, a nawet promowali rugby i miasto na pierwszych stronach ogólnopolskich portali kalendarzem z piękną sesją zdjęciową częstochowskich zawodniczek.

W ciągu tych 15 lat rugby dostarczyło Częstochowie niezapomnianych emocji wpisując się na zawsze w sportowy krajobraz miasta. To zasługa wielu wyjątkowych ludzi. Z tej okazji klub organizuje obchody rocznicy, które będą okazją do wspomnienia wszystkich wyjątkowych wydarzeń i przedstawienia strategii na lata 2023 - 2028.

Plan obchodów 15-lecia Rugby Club Częstochowa:

30.06.2023 (piątek), godz. 15:30: Gala z okazji 15-lecia (Hala Sportowa Częstochowa, ul. Żużlowa)

1.07.2023 (sobota), godz. 13:00: Pokazowe mecze z udziałem wszystkich drużyn RCC (Miejski Stadion Lekkoatletyczny, ul. Dąbrowskiego)

Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Kategorie: #Działalność RCC

Zobacz też

Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie...

Romont turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i...

Udany turniej PLR7 w Częstochowie

Już niedługo...

Nie przegap

Jak dołączyć do Szkółki Rugby RCC?

Najlepiej zrobić to przy okazji naborów, które z reguły odbywają się na przełomie sierpnia i września oraz w okresie ferii zimowych. Natomiast jeśli przegapiliście te akcje i mimo to chcielibyście aby Wasze dziecko zaczęło trenować rugby, to skontaktujcie się z Trenerem...

Nasze dziewczyny w młodzieżowych reprezentacjach Polski

W czerwcu i lipcu miały miejsce dwa turnieje, w których brały udział młodzieżowe reprezentacje Polski Kobiet - 10.06 Turniej Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie oraz 15-16.07 Mistrzostwa Europy u18 w Pradze. W obu wydarzeniach w biało-czerwonych barwach zagrały zawodniczki naszego klubu.

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.