Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie za nami!

MK / 2023-05-23

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 6 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na stadionie można było zobaczyć ponad 160 młodych zawodników i zawodniczek bawiących się jajowatą piłką.

MIKRUS

W kategorii mikrus rozgrywanej na małym boisku wzięły udział dwie drużyny RC Częstochowa wsparte kilkoma zawodnikami z KS Rugby Ruda Śląska. Rozegrali między sobą cztery spotkania. Tutaj najważniejsze była dobra zabawa, dlatego nie liczono punktów - wszyscy zawodnicy byli zwycięzcami!

MINI ŻAK

Siedem drużyn walczyło na małym boisku w kategorii mini żaka, z czego Rugby Club Częstochowa wystawił tutaj dwie ekipy. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Następnie odbyły się finały o poszczególne miejsca, w których spotkały się drużyny z tych samych miejsc z obu grup. Najlepsi okazali się gospodarze z RCC, srebro powędrowało do UKS SP103 Kraków, a ostatnie miejsce na podium zajęli zawodnicy z UKS Lubień. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny z Juvenii Kraków, Rugby Ruda Śląska, Rugby Club Częstochowa II i Biało-Czarnych Nowy Sącz.

ŻAK

W kategorii żaków również na małym boisku zmierzyły się trzy drużyny, które rozegrały mecze w systemie „każdy z każdym”. RCC wysoko i pewnie wygrało swoje mecze zwyciężając też w turnieju. Na drugim miejscu znalazła się drużyna Juvenii Kraków, a brąz trafił do ekipy z Rudy Śląskiej. Na koniec rozegrano jeszcze dwa mecze kontrolne RCC kontra "reszta świata" (połączone drużyny Juvenii i Rudy Śląskiej). W obu znów lepsi okazali się gospodarze.

MŁODZIK

W kategorii młodzik rozgrywanej już na niemal całym boisku (zwężonym o 5m z każdej stron) wzięły udział trzy drużyny, które rozegrały swoje mecze systemem "każdy z każdym". W pierwszym meczu Juvenia pewnie pokonała drużynę z Rudy Śląskiej. W kolejnym meczu Rugby Club Częstochowa po niezwykle zaciętym spotkaniu również pokonał Rudzian. W ostatnim meczu turnieju po raz kolejny swoją klasę pokazali zawodnicy z Krakowa i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w całym turnieju. Drugie miejsce trafiło do gospodarzy, a ostatnia w stawce została sklasyfikowana drużyna Rugby Ruda Śląska.

 

Cóż to była za impreza! Muszę nieskromnie przyznać, że niedzielne zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Nasi zawodnicy zdominowali turniej i złoto oddali tylko w najstarszej kategorii. Dużo walki fair play na boisku, dzieci bawiące się sportem, pyszne ciasta i świeży popcorn przygotowany przez rodziców naszych zawodników, zamek dmuchany i panująca piknikowo-rodzinna atmosfera - sprawiły, że nie ma lepszej promocji rugby. Wielkie podziękowania dla Partnerów turnieju, rodziców naszych zawodników, wolontariuszy i trenerów - bez nich organizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwa. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników, którzy zostawili swoje serca na boisku. Już teraz zapraszam na jesienny turniej dzieci i młodzieży w Częstochowie - podsumował zawody Michał Krzypkowski, koordynator Szkółki Rugby RCC.

 

Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku, gdzie znajdziecie ponad 1000 zdjęć z turnieju!
Album autorstwa Iwony Binkiewicz (kliknij!)
Album autorstwa Andrzeja Kotasa (kliknij!)
Album autorstwa Arkadiusza Rychtera (kliknij!)
Album autorstwa Krystiana Skwarczyńskiego (kliknij!)

 

Szczegółowe wyniki: kliknij tutaj!

 

Partnerzy turnieju:
- Romont
- Województwo Śląskie
- Miasto Częstochowa
- A Nóż Widelec Częstochowa
- Niebieski Lis
- Śniadaniowcy
- Krono-Plast
- Kronos II Pokrycia Dachowe
- MPK w Częstochowie S.A.
- Śląski Związek Rugby
- Polski Związek Rugby

Patronat medialny:
- Gazeta Częstochowska
- Gazeta Regionalna
- Radio Jura
- Radio Katowice
- RMF MAXX Częstochowa
- Telewizja Orion w Częstochowie
- TVP3 Katowice
- wCzestochowie.pl
- Życie Częstochowy i powiatu

 

Turniej był dofinansowany z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

 

 

Zobacz też

Romont turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i...

Udany turniej PLR7 w Częstochowie

Trudny początek wiosny kadetek

Już niedługo...

Weekend z rugby w Częstochowie

27-28.04.2024

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kadetki zajęły 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16 w rugby7!

W sobotę 17 czerwca w Lublinie odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Juvenia Kraków, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 3. miejsce i...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2022/2023

Za nami kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.