Romont turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby w Częstochowie!

MK / 2023-05-13

W niedzielę 21 maja na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie (ul. Dąbrowskiego 58/64) odbędzie się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Rozpoczęcie imprezy nastąpi o 10:00, a jej zakończenie planowane jest na godzinę 17:00. Wstęp na zawody będzie bezpłatny.

Rywalizacja odbywać się będzie w czterech kategoriach wiekowych - mikrus (do lat 9), mini żak (do lat 11), żak (do lat 12) i młodzik (do lat 14). W każdej z nich na boisku grają ze sobą ramię w ramię chłopcy z dziewczynami. Im młodsza grupa wiekowa, tym bardziej uproszczone przepisy gry. Mimo to wszyscy oni będą rywalizować "na kontakcie", czyli zatrzymanie przeciwnika będzie następowało przez zaszarżowanie (chwyt poniżej linii barków z powaleniem na ziemię).

O 10:00 gry rozpoczną trzy najmłodsze kategorie, które będą rozgrywać swoje mecze równolegle na trzech mniejszych boiskach ulokowanych na murawie stadionu. Ich zakończenie i dekoracja drużyn planowana jest na godzinę 13:30. Wtedy też już na całym boisku rozpoczną zmagania młodzicy, które powinny zakończyć się około godziny 17:00.

Udział w turnieju poza gospodarzami potwierdziły drużyny: Rugby Ruda Śląska, Juvenia Kraków, RCBC Nowy Sącz, UKS Rugby Lubień. W całym turnieju weźmie udział około 200 zawodników!

W trakcie imprezy dla kibiców dostępna będzie strefa gastronomiczna z ciepłymi napojami, ciastami, czy popcornem. Natomiast dla najmłodszych widzów przygotowana będzie strefa dziecięca z zamkiem dmuchanym

Partnerzy turnieju:

- Romont
- Województwo Śląskie
- A nóż widelec
- Niebieski Lis
- Śniadaniowcy
- Krono-Plast
- Kronos II
- MPK w Częstochowie
- Miasto Częstochowa
- Śląski Związek Rugby
- Polski Związek Rugby
- #ProP

Patronat medialny:

- Gazeta Częstochowska
- Gazeta Regionalna
- Radio Jura
- Radio Katowice
- Radio RMF Maxx
- Telewizja Orion
- TVP3 Katowice
-  wczestochowie.pl
- Życie Częstochowy i Powiatu

Turniej został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Zapraszamy!

Zobacz też

Udany turniej PLR7 w Częstochowie

Trudny początek wiosny kadetek

Turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

Już niedługo...

Nie przegap

Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie za nami!

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 6 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12)...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Przekaż 1,5% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1,5% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.