Trudny początek wiosny kadetek

MK / 2023-04-26

W sobotę 22 kwietnia w Trzcianie koło Rzeszowa odbył się III turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział sześć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Juvenia Kraków, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź, Budowlani Łódź oraz Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 5. miejsce.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. RCC trafiło do grupy B wraz z Amazonkami Lublin oraz Budowlanymi Łódź. Dwie najlepsze drużyny z obu grup miały spotkać się w półfinałach, a pozostałe ekipy trafić miały do finału o miejsca 5.-6.

 

W pierwszym meczu nasze kadetki zmierzyły się z dziewczynami z Lublina. Widać było, że to ich pierwszy mecz po przerwie zimowej, bo po obu stronach było dużo błędów indywidualnych. Do pewnego momentu drugiej połowy mecz był wyrównany. Przy wyniku 17:21 mieliśmy młyn na środku boiska, lecz jego przegranie kosztowało nas utratę punktów, co podcięło skrzydła dziewczynom i Lublinianki podwyższyły jeszcze później wynik, który ostatecznie wyniósł 17:33.

 

W kolejnym spotkaniu z Budowlanymi Łódź udało się nam poprawić organizację gry, ale nadal było po naszej stronie zbyt dużo błędów indywidualnych. Podobnie jak w poprzednim meczu na początku drugiej połowy przegrywaliśmy jedynie 7:10, ale później znów przeciwniczki nam odskoczyły i spotkanie zakończyło się naszą porażką 7:20.

 

Te wyniki sprawiły, że w meczu o 5. miejsce starliśmy się z gospodyniami z Błyskawic Rzeszów. Można było w nim zobaczyć całkowicie odmienione oblicze naszej drużyny. Dziewczyny świetnie broniły i były konsekwentne w ataku co pozwoliło całkowicie kontrolować nam mecz i przyniosło nam pewne zwycięstwo 24:5.

 

Nasze dziewczyny zajęły ostatecznie 5. miejsce. Za nimi były dziewczyny z Rzeszowa. Natomiast cały turniej wygrała Juvenia Kraków pokonując w finale Amazonki Lublin. Ostatnie miejsce na podium przypadło Atomówkom Łódź. Zaraz za nimi uplasowały się ich rywali zza miedzy - Budowlane Łódź.  

 

Szkoda mi bardzo meczów grupowych. Gdyby nasze dziewczyny zagrały w nich tak, jak w ostatnim spotkaniu z Błyskawicami, uważam że wówczas moglibyśmy powalczyć o lepszą lokatę w całym turnieju. Natomiast nie załamujemy się, widzieliśmy że umiemy grać dobrze w rugby i mimo wszystko z optymizmem patrzymy na kolejny turniej w Krakowie, który odbędzie się za niespełna trzy tygodnie. Jestem również zadowolony z dziewczyn, że udało im się przełamaćs kryzys i powalczyć do końca. Niezmienny jest także nasz cel główny, czyli zdobycie medalu Mistrzost Polski na koniec sezonu - podsumował występ naszych kadetek trener Michał Krzypkowski. 

 

Skład: Larysa Banasik (wypożyczona ze Sparty Jarocin), Natalia Chłód, Paulina Grzyb, Weronika Kalota, Maja Korasiak (wypożyczona ze Sparty Jarocin), Dominika Kozik (wypożyczona z Rugby Ruda Śląska), Weronika Musialik (kapitan), Julia Weżgowiec, Marta Wojtok (wypożyczona z Rugby Ruda Śląska).

 

Wyniki meczów RCC:

RCC 17:33 Amazonki Lublin (Kalota 10pkt. - 2P; Musialik 7pkt. - 1P, 1pd)

RCC 7:20 Budowlani Łódź (Musialik 7pkt. - 1P, 1pd)

RCC 24:5 Błyskawice Rzeszów (Musialik 14pkt. - 2P, 2pd; Kalota 5pkt - 1P; Kozik 5pkt - 1P)

 

Wszystkie wyniki: kliknij tutaj!

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Juvenia Kraków

2. Amazonki Lublin

3. Atomówki Łódź

4. Budowlani Łódź

5. Rugby Club Częstochowa

6. Błyskawice Rzeszów

 

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby 7 sezonu 2022/2023 po III turnieju:

1. Juvenia Kraków - 58 punktów

2. Amazonki KS Budowlani Lublin - 46 punktów

3. Venol Atomówki Łódź - 44 punktów

4. Rugby Club Częstochowa - 40 punktów

5. Biało-Zielone Ladies Gdańsk - 34 punktów

6. KS Budowlani Commercecon Łódź - 34 punktów

7. Błyskawice Rugby Rzeszów - 28 punktów

8. RC Orkan Sochaczew - 8 punktów

Zobacz też

Turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

Ruszyły otwarte treningi w ramach Budżetu...

Jak dołączyć do Szkółki Rugby RCC?

Już niedługo...

Nie przegap

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

Nasze dziewczyny w młodzieżowych reprezentacjach Polski

W czerwcu i lipcu miały miejsce dwa turnieje, w których brały udział młodzieżowe reprezentacje Polski Kobiet - 10.06 Turniej Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie oraz 15-16.07 Mistrzostwa Europy u18 w Pradze. W obu wydarzeniach w biało-czerwonych barwach zagrały zawodniczki naszego klubu.

Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.