Turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

MK / 2023-04-24

W sobotę 29.04 na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym odbędzie się bardzo mocno obsadzony turniej Polskiej Ligi Rugby7. Zmierzy się w nim aż 12 drużyn z całej Polski. Oprócz gospodarzy - Rugby Club Częstochowa, na turnieju wystąpią jeszcze - Tytan Gniezno (tegoroczny Mistrz Polski), PG Ogniwo Sopot, Rugby Biesal (wystawi dwie drużyny), RK Unisław, AZS AWF Warszawa, Alfa Bydgoszcz, Rugby Ruda Śląska, Czarni Bytom, RC Bolesławiec oraz Reprezentacja Polski u18.

Polska Liga Rugby7 to cykl ogólnopolskich turniejów, na których drużyny zbierają punkty do klasyfikacji generalnej. Na jej podstawie 9 najlepszych ekip sezonu zasadniczego spotyka się w turnieju finałowy, w trakcie którego walczą o Puchar Polski Rugby7. W zeszłym sezonie Rugby Club Częstochowa zajął w nim 4. miejsce. W tym roku nasi zawodnicy celują w awans do niego i po raz kolejny namieszanie w stawce.

Częstochowski turniej rozpocznie się o godzinie 10:00 i zakończy o 18:00. W fazie wstępnej drużyny zostały podzielone na cztery grupy po trzy drużyny, w których rozegrają mecze w systemie „każdy z każdym”. Następnie zespoły z pierwszych miejsc awansują do półfinałów o miejsca 1.-4., ekipy z miejsc drugich do półfinałów o miejsca 5.-8., a drużyny z ostatnich miejsc powalczą o lokaty 9.-12.
Częstochowianie w grupie A zmierzą się o 10:00 na otwarcie turnieju z Rugby Ruda Śląska, a swój drugi mecz grupowy rozegrają o 11:20 z Tytanem Gniezno.

Pełna rozpiska spotkań: kliknij tutaj!

Dużym wydarzeniem jest również udział w imprezie Reprezentacji Polski u18, która od środy będzie przebywać w naszym mieście na zgrupowaniu, którego zwieńczeniem będzie udział w turnieju PLR7. Warto dodać, że wśród powołanych znalazł się jeden Częstochowianin – Jakub Wiewióra.

Wstęp na turniej będzie bezpłatny. Organizatorzy przewidzieli strefę gastronomiczną oraz atrakcje dla najmłodszych w postaci dmuchanego zamku.

Partnerzy turnieju:
- Niebieski Lis
- Krono-Plast
- Kronos II
- Romont
- Śniadaniowcy
- Mega Pizza
- A Nóż Widelec
- MPK w Częstochowie S.A.
- Polski Związek Rugby
- Miasto Częstochowa
- #ProP

Patroni medialni:
- Gazeta Częstochowska
- Gazeta Regionalna
- Radio Jura
- Radio Katowice
- RMF MAXX Częstochowa
- Telewizja Orion w Częstochowie
- TVP3 Katowice
- wCzestochowie.pl
- Życie Częstochowy i powiatu

Zobacz też

Ruszyły otwarte treningi w ramach Budżetu...

Jak dołączyć do Szkółki Rugby RCC?

Rugbowe Podsumowanie 2022 roku

Już niedługo...

Nie przegap

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.