Świetny występ kadetek w Częstochowie

MK / 2022-10-24

W niedzielę 23 października na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się "Kronos II turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7". Wzięło w nim udział aż osiem drużyn, a nasze kadetki zajęły w nim 2. miejsce. Dzięki temu wynikowi awansowały na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu.

 

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrano mecze systemem "każdy z każdym". W grupie A znalazły się - Biało-Zielone Ladies Gdańsk, Amazonek Lublin, Budowlane Łódź oraz debiutantki z Orkana Sochaczew. W grupie B natomiat mierzyły się ze sobą ekipy - Rugby Club Częstochowa, Juvenii Kraków, Atomówek Łódź i Błyskawic Rzeszów.

W pierwszym meczu nasze dziewczyny zmierzyły się z Atomówkami. Cały mecz odbywał się pod nasze dyktando i choć nie ustrzegły się błędów, to spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem częstochowianek 32:10.

W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z bardzo mocnymi tej wiosny dziewcznynami z Juvenii Kraków. W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany i mimo, że nasze zawodniczki miały dwie świetne okazje na zdobycie przyłożenia, to zabrakło niestety wykończenia. Do przerwy wynik 0:7 dla Juvenii. Na początku drugiej połowy krakowianki wyprowadziły dwa szybkie ciosy i odskoczyły naszym. Mimo to częstochowianki walczyły do końca, co zaowocowało zdobyciem jednego przyłożenia. Wynik końcowy, to porażka RCC 5:21

Trzeci mecz z Błyskawicami Rzeszów był dość podobny do pierwszego - kontrola przebiegu meczu, ale też niestety małe błędy. Wygrana RCC 26:7 dała naszym zawodniczkom drugie miejsce w grupie i awans do półfinałów o miejsca 1.-4.

W półfinale częstochowianki zmierzyły się z świetnie zorganizowanymi w obronie Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk. Wygrały one swój debiutancki turniej w Lublinie, a w fazie grupowej w Częstochowie wygrały pewnie wszystkie mecze z imponującym bilansem małych puntków 96:5. Mimo to udało się naszym dziewczonom znaleźć na nie sposób. Bardzo cierpliwa gra w ataku i równie dobrze zorganizowana gra w obronie sprawiły, że był to najbardziej zacięty mecz całego turnieju. Do przerwy prowadziły gdańszczanki 7:0. Jednak w drugiej połowie naszym zawodniczkom udało się doprowadzić do remisu 7:7. Sędzia zarządził dogrywkę do pierwszego przyłożenia. Po 5 dodatkowych minutach zażartej walki to częstochowianki zdobyły złote punkty, a cały stadion wybuchł ogromną radością. Oznaczało to, że RCC zagra w finale turnieju.

W meczu o 1. miejsce spotkaliśmy się ponownie z świetnie dysponowaną Juvenią Kraków. Niestety ich wysoka forma i duże zmęczenie ciężką walką w półfinale naszych zawodniczek sprawiły, że miał on jednostronny charakter. Przy ciężkim do odrobienia prowadzeniu w drugiej połowie trener częstochowianek wpuścił na boisko wszystkie rezerwowe, które we wcześniejszcych meczach nie miały zbyt dużo okazji do gry. Finał zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Juvenii 41:0, a RCC przypadło bardzo dobre, drugie miejsce w turnieju.

Na najniższym stopniu podium uplasowały się Amazonki Lublin, które w meczu o 3. miejsce pokonały Biało-Zielone Ladies Gdańsk. Kolejne miejsca zajęły: Atomówki Łódź, Błyskawice Rzeszów, Orkan Sochaczew i Budowlane Łódź.

Po tym turnieju nastąpiło duże przetasowanie w klasyfikacji generalnej. Prowadzenie objęła drużyna Juvenii Kraków, spychając na drugie miejsce Biało-Zielone Gdańsk. Na trzecim miejscu zapanował ścisk, gdyż są tam aktualnie trzy drużyny - Rugby Club Częstochowa, Amazonki Lublin i Atomówki Łódź. Szóste miejsce zajmują aktualnie Budowlane Łódź, siódme Błyskawice Rzeszów, a ósme Orkan Sochaczew.

 

Dzień przed turniejem mieliśmy krótkie zgrupowanie. W jego trakcie przeprowadziliśmy analizę video naszych meczów z Lublina, a następnie przećwiczyliśmy najważniejsze elementy gry na treningu. Dało to bardzo dobry efekt - zmiana sposobu poruszania się po boisku i podejmowania decyzji przez dziewczyny przerosła moje oczekiwania. Mimo, że w porównaniu z pierwszym składem z Lublina nastąpiła tylko jedna zmiana personalna, to w Częstochowie oglądaliśmy zupełnie inną, o wiele lepszą drużynę. Kłaniam się w pas naszym zawodniczkom za postawę i walkę zwłaszcza w meczu półfinałowym z Gdańskiem. Dla mnie po tym meczu były już zwyciężczyniami. Szkoda trochę finału, ale i tak cel na te zawody został zrealizowany z dużą nawiązką – podsumował turniej trener RCC Michał Krzypkowski.

 

Skład RCC:  Larysa Banasik, Kamila Bryłka, Natalia Chłód, Paulina Grzyb, Weronika Kalota, Maja Korasiak, Dominika Kozik, Nicole Ligudzińska, Weronika Musialik, Julia Weżgowiec, Marta Wojtok, Zuzanna Woźniak.

 

Mecze:

Faza grupowa

Grupa A

B-Z Gdańsk 36:0 Orkan Sochaczew

Budowlani Łódź 0:40 Amazonki Lublin

B-Z Gdańsk 24:0 Amazonki Lublin

Budowlani Łódź 20:28 Orkan Sochaczew

B-Z Gdańsk 36:5 Budowlani Łódź

Amazonki Lublin 19:5 Orkan Sochaczew

Grupa B

Juvenia Kraków 29:5 Błyskawice Rzeszów

Atomówki Łódź 10:32 RC Częstochowa (punkty dla RCC: Musialik 10pkt. - 2P; Weżowiec 10pkt. - 2P; Banasik 5ptk. - 1P; karne przyłożenie - 7pkt.)

Juvenia Kraków 21:5 RC Częstochowa (Musialik 5pkt. - 1P)

Atomówki Łódź 20:5 Błyskawice Rzeszów

Juvenia Kraków 26:12 Atomówki Łódź

RC Częstochowa 26:7 Błyskawice Rzeszów (Musialik 16pkt. - 2P, 3pd; Kalota 5pkt. - 1P; Korasiak 5pkt. - 1P)

 

półfinały o miejsca 5.-8.

Orkan Sochaczew 19:29 Błyskawice Rzeszów

Atomówki Łódź 29:12 Budowlani Łódź

finał o miejsce 7.

Orkan Sochaczew 25:0 Budowlani Łódź

finał o miejsce 5.

Błyskawice Rzeszów 10:20 Atomówki Łódź

 

półfinały o miejsca 1.-4.

Juvenia Kraków 39:14 Amazonki Lublin

B-Z Gdańsk 7:12 RC Częstochowa (Musialik 12pkt. - 2P, 1pd)

finał o miejsce 3.

Amazonki Lublin 17:10 B-Z Gdańsk

finał o miejsce 1.

Juvenia Kraków 41:0 RC Częstochowa

 

 

Klasyfikacja turnieju w Częstochowie:

1. Juvenia Kraków - 20pkt.

2. Rugby Club Częstochowa - 18pkt.

3. Amazonki Lublin - 16pkt.

4. Biało-Zielone Ladies Gdańsk - 14pkt.

5. Atomówki Łódź - 12pkt.

6. Błyskawice Rzeszów - 10pkt.

7. Orkan Sochaczew - 8pkt.

8. Budowlani Łódź - 6pkt.

 

Klasyfikacja Mistrzostw Polski (po dwóch z sześciu turniejach):

1. Juvenia Kraków - 38pkt.

2. Biało-Zielone Ladies Gdańsk - 34pkt.

3. Rugby Club Częstochwa - 28pkt.

=. Amazonki Lublin - 28pkt.

=. Atomówki Łódź - 28pkt.

6. Budowlani Łódź - 20pkt.

7. Błyskawice Rzeszów - 18pkt.

8. Orkan Sochaczew - 8pkt.

 

Galerie zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie na naszym fanpage'u na facebooku - kliknij tutaj!

 

Partnerzy turnieju:

- Kronos II Pokrycia Dachowe

- Województwo Śląskie

- ERP Serwis

- Niebieski Lis

- AnBud Tomasz Musialik

- A Nóż Widelec

- Miasto Częstochowa

- ibis Czestochowa

- MPK w Częstochowie

- Śniadaniowcy

- Śląski Związek Rugby

- Polski Związek Rugby

- Fundacja Niepodległa

 

Patronat medialny:

- Co Na Mieście - Częstochowa

- Dziennik Zachodni

- Gazeta Częstochowska

- Częstochowa NaszeMiasto.pl

- Radio Jura

- Twoja Polska Stacja

- Telewizja Orion w Częstochowie

- wCzestochowie.pl

- Życie Częstochowy i powiatu

 

Turniej był współorganizowany z Śląskim Związkiem Rugby i dofinansowany z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.

 

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik w 2022 roku są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

 

Zobacz też

Kronos II turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w...

Międzynarodowy turniej Kraków 7's [wyniki]

Bolesna i cenna lekcja kadetek

Już niedługo...

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Mamy wicemistrzostwo Polski!!!

W niedzielę 12 czerwca w Łodzi odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Budowlani Łódź, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 2. miejsce i...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.