Kronos II turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7

MK / 2022-10-17

W niedzielę 23.10 na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym odbędzie się "Kronos II turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7". Zmierzy się w nim osiem drużyn z całej Polski. Oprócz gospodarzy - Rugby Club Częstochowa, na turnieju wystąpią jeszcze Biało-Zielone Ladies Gdańsk, Juvenia Kraków, Venol Atomówki Łódź, Budowlani Łódź, Amazonki Lublin, Błyskawice Rzeszów oraz Orkan Sochaczew. Wstęp na zawody będzie bezpłatny.

Cykl turniejów Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7 składa się z sześciu imprez. Pierwsza z nich odbyła się na początku października w Lublinie. Najlepszą ekipą została tam drużyna Biało-Zielonych Ladies Gdańsk, a Rugby Club Częstochowa uplasował się na 6. pozycji. Drugi z turniejów odbędzie się w Częstochowie, a kolejne cztery wiosną 2023 roku. Na każdych zawodach drużyny zbierają  punkty do klasyfikacji generalnej, na podstawie której wyłonione zostaną Mistrzynie Polski Kobiet u16 w rugby7 sezonu 2022/23.

W „Kronos II turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7” kluby zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się drużyny Biało-Zielonych, Budowlanych Łódź, Amazonek i Orkana. Natomiast w  grupie B mierzyć się ze sobą będą drużyny Juvenii, Atomówek, Błyskawic i gospodarzy – Rugby Club Częstochowa. Pierwsza faza turnieju rozpocznie się o godzinie 10:00. Następnie po 14:00 w fazie finałowej będą ze sobą walczyć po dwie najlepsze drużyny z każdej grup, a pozostałe ekipy rywalizować będą o miejsca 5.-8. Zakończenie turnieju planowane jest na godzinę 17:00.

Wyciągnęliśmy wnioski z błędów popełnianych przez dziewczyny na zawodach w Lublinie i pracowaliśmy nad poprawieniem tych aspektów na treningach. Trzon drużyny stanowią zawodniczki z Częstochowy, ale oprócz nich w drużynie znajdują się również dziewczyny wypożyczone z innych klubów (Rugby Ruda Śląska, Sparta Jarocin, Bestie Kraków i Husaria Kalisz).Dlatego też przed turniejem będziemy mieć krótkie zgrupowanie, żeby jeszcze lepiej się zgrać i przygotować do zawodów. Nasz cel, to poprawienie lokaty z Lublina. Zachęcamy do przyjścia na Miejski Stadion Lekkoatletyczny 23. października i wspieranie głośnym dopingiem naszych dziewczyn  – podsumował Michał Krzypkowski, trener drużyny kadetek RC Częstochowa.

Partnerzy turnieju:
- Kronos II Pokrycia Dachowe
- Województwo Śląskie
- ERP Serwis
- Niebieski Lis
- AnBud Tomasz Musialik
- A Nóż Widelec
- Miasto Częstochowa
- ibis Czestochowa
- MPK w Częstochowie
- Śniadaniowcy
- Śląski Związek Rugby
- Polski Związek Rugby
- Fundacja Niepodległa

Patronat medialny:
- Co na mieście - Częstochowa
- Dziennik Zachodni
- Gazeta Częstochowska
- naszemiasto.pl - Częstochowa
- Radio Jura
- Radio Twoja Polska Stacja
- Telewizja Orion w Częstochowie
- wCzestochowie.pl
- Życie Częstochowy i Powiatu

Turniej jest współorganizowany z Śląskim Związkiem Rugby i dofinansowany z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik w 2022 roku są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

Zobacz też

Bolesna i cenna lekcja kadetek

Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

Nabór do Szkółki Rugby RCC

Już niedługo...

Nie przegap

Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.