Bolesna i cenna lekcja kadetek

MK / 2022-09-20

W sobotę 1 października w Lublinie odbył się I turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział siedem drużyn - Rugby Club Częstochowa, Budowlani Łódź, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź, Błyskawice Rzeszów, Juvenia Kraków i Biało-Zielone Ladies Gdańsk. Nasze kadetki zajęły w nim 6. miejsce.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. RCC trafiło do grupy B wraz z Biało-Zielonymi Gdańsk, Juvenią Kraków i Amazonkami Lublin. Dwie najlepsze drużyny z obu grup miały spotkać się w półfinałach, a pozostałe ekipy trafić miały do grupy walczącej o miejsca 5.-7.

 

W pierwszym meczu nasze dziewczyny zmierzyły się z debiutancką, ale złożoną z ogranych dziewczyn z niemal całego pomorza, drużyną - Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk. Mimo że to nasza drużyna miała zdecydowanie większe posiadanie piłki, to jednak świetna obrona przeciwniczek i brak naszego wykończenia sprawiły, że musieliśmy uznać ich wyższość przegrywając 0:24.

 

W drugim meczu zmierzyliśmy się z ekipą Juvenii Kraków. W ich składzie znalazło się, aż 5 dziewczyn, które reprezentowały nasz klub w zeszłym sezonie. Po naszym słabym początku zaczęliśmy gonić wynik, ale niestety nie udało się nam odwrócić wyniku meczu i ostatecznie przegraliśmy 17:29.

 

Trzeci mecz z Amazonkami Łódź, to niestety kolejna trzecia porażka 5:21. W skutek tego zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie i w meczach o miejsca 5.-7. spotakać się mieliśmy z Błyskawicami Rzeszów i ponownie lubliniankami. 

 

W meczu z rzeszowiankami nasze zawodniczki musiały poza przeciwniczkami pokonać jeszcze swój kryzys fizyczny i psychiczny. Początek meczu jak z koszmaru - tracimy dwa przyłożenia. Mogło się wydawać, że to będzie dla nas gwóźdź do trumny, ale właśnie wtedy naszym kadetkom udało się przełamać. Najpierw doprowadzając do wyrównania, następnie wychodząc na prowadzenie i w końcu wygrywając spotkanie 15:22.

 

Ostatni mecz z Amazonkami Lublin przez większość czasu był wyrównany. Jednak w końcówce to gospodynie miały więcej sił i wtedy przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę, ostatecznie wygrywając z nami 22:10.

 

Nasze dziewczyny zajęły ostatecznie 6. miejsce. Za nimi były dziewczyny z Rzeszowa. Natomiast cały turniej wygrały Biało-Zielone Ladies Gdańsk, po zaciętym finale z Juvenią Kraków. Ostatnie miejsce na podium przypadło Atomówkom Łódź. Zaraz za nimi uplasowały się ich rywali zza miedzy - Budowlane Łódź. Na 5. miejscu rywalizację zakończyły gospodynie z Amazonek Lublin.

 

W naszej 9-osobowej kadrze turniejowej, aż sześć dziewczyn debiutowało w tych rozgrywkach, a część z nich miała krótki staż treningów. Niestety było to momentami widać, ale jadąc na ten turniej wiedzieliśmy o tym. Dzięki udziałowi w tej imprezie nabrały bezcennego obycia na boisku i widać było, że ich zachowania poprawiają się z każdym spotkaniem. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z dziewczyn. Zrealizowały cele taktyczne jakie im postawiłem, z meczu na mecz było widać poprawę w ich grze, a przede wszystkim udało im się przełamać kryzys i walczyć do końca. Duża w tym zasługa naszych dwóch najbardziej doświadczonych zawodniczek (Weroniki Musialik i Julki Weżgowiec), które potrafiły wziąć na siebie ciężar gry w trudnych momentach. Jestem przekonany, że na kolejnym turnieju w Częstochowie poprawimy naszą lokatę z Lublina - podsumował występ naszych kadetek trener Michał Krzypkowski.

 

Skład: Kamila Bryłka, Natalia Chłód, Paulina Grzyb, Weronika Kalota, Maja Korasiak (wypożyczona ze Sparty Jarocin), Dominika Kozik (wypożyczona z Rugby Ruda Śląska), Weronika Musialik (kapitan), Julia Weżgowiec, Marta Wojtok (wypożyczona z Rugby Ruda Śląska).

 

Wyniki meczów RCC:

RCC 0:24 Biało-Zielone Gdańsk

RCC 17:29 Juvenia Kraków (Kalota 15pkt. - 3P; Musialik 2pkt. - 1pd)

RCC 5:21 Amazonki Lublin (Musialik 5pkt. - 1P)

RCC 22:15 Błyskawice Rzeszów (Musialik 7pkt. - 1P i 1pd; Weżgowiec 5pkt. - 1P; Kozik 5pkt. - 1P; Kalota 5pkt. - 1P)

RCC 10:22 Amazonki Lublin (Musialik 5pkt. - 1P; Bryłka 5pkt. - 1P)

 

Wszystkie wyniki: kliknij!

 

Klasyfikacja końcowa:

1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk

2. Juvenia Kraków

3. Atomówki Łódź

4. KS Budowlani Łódź

5. Amazonki Lublin

6. Rugby Club Częstochowa

7. Błyskawice Rzeszów

 

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik w 2022 roku są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

Zobacz też

Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

Nabór do Szkółki Rugby RCC

Mini żacy siódmi w Polsce

Już niedługo...

Weekend z rugby w Częstochowie

27-28.04.2024

dowiedz się więcej

Nie przegap

Rok 2023 na zdjęciach

Mijający 2023 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 26 chronologicznie ułożonych zdjęć.

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.