Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

MK / 2022-09-18

W minioną sobotę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięły w nim udział 3 kluby, które wystawiły w sumie 14 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na stadionie można było zobaczyć niespełna 150 młodych zawodników i zawodniczek bawiących się jajowatą piłką.

 

MIKRUS

W kategorii mikrus rozgrywanej na małym boisku wzięły udział dwie drużyny RC Częstochowa wsparte kilkoma zawodnikami z KS Rugby Ruda Śląska. Rozegrali między sobą cztery spotkania.

Skład RCC: Bernacka Aleksandra, Laskowska Pola, Marciniak-Skórka Alan, Nierobiś Mikołaj, Pawłowski Oliwier, Sołowiej Jakub, Stysiński Aleksander, Szymusik Olaf, Wodzisławski Jakub.

Trener:  Adam Garus.

 

MINI ŻAK

Cztery drużyny walczyły w kategorii mini żaka. Mecze rozegrano w systemie „każdy z każdym”. Rugby Club Częstochowa znów wystawił tutaj dwie ekipy. Zmierzyły się one w pierwszym meczu i  górą była pierwsza z nich, które później pokonała KS Rugby Ruda Śląska i przegrała z KS Budowlanymi Łódź przez co zajęli drugie miejsce w całym turnieju.  Natomiast druga ekipa przegrała z KS Budowlanymi Łódź i zremisowała z KS Rugby Ruda Śląska i przez gorszy bilans małych punktów zakończyła zmagania na ostatnim – czwartym miejscu.

Klasyfikacja końcowa: 1. KS Budowlani Łódź, 2. RC Częstochowa, 3. KS Rugby Ruda Śląska, 4. RC Częstochowa II

Skład RCC I: Binek Alex, Jaworski Adam, Kilan Tomasz, Kubanek Oliwier, Nierobiś Maciej, Pabiasz Dorian, Siudeja Oliwier, Sołowiej Filip.

Skład RCC II: Baor Maja, Fogler Benjamin, Nawrot Mikołaj, Nowacka Iga, Rek Igor, Sambor Wiktor, Stefańska Małgorzata, Zarychta Franciszek.

Trenerzy: Anna Błaszczyk i Sławomir Fujarski.

 

ŻAK

Wśród żaków zmierzyły się ze trzy drużyny, również w systemie „każdy z każdym”, ale z rewanżami. RCC wysoko i pewnie wygrało swoje wszystkie cztery mecze z KS Budowlanymi Łódź i KS Rugby Ruda Śląska.

Klasyfikacja końcowa: 1. RC Częstochowa, 2. KS Budowlani Łódź,3. KS Rugby Ruda Śląska

Skład RCC: Baor Karolina, Binkiewicz Mikołaj, Kędziora Tymoteusz, Kołodziejczyk Inga, Laskowski Bartosz, Libertowski Mateusz, Piekarski Tymoteusz, Runowski Oliwier, Rychter Lena, Stefańska Michalina, Wikliński Sebastian, Zowczak Dawid.

Trener: Adam Marczewski

 

MŁODZIK

W kategorii młodzik rozgrywanej już na niemal całym boisku (zwężonym o 5m z każdej stron) wzięły udział trzy drużyny, które rozegrały swoje mecze systemem "każdy z każdym". W pierwszym meczu Rugby Club Częstochowa zmierzył się z KS Rugby Ruda Śląska i po bardzo zaciętym meczu musiał uznać wyższość gości. W kolejnych dwóch meczach KS Budowlani Łódź nie dali żadnych szans Rudzianom i Częstochowianom pewnie wygrywając oba spotkania.

Klasyfikacja końcowa: 1. KS Budowlani Łódź, 2. KS Rugby Ruda Śląska, 3. RC Częstochowa

Skład RCC:  Binkiewicz Gabriel, Brewczyńska Maja,Bryłka Kamila, Bryłka Piotr, Chłód Natalia, Dyndał Beniamin, Grzyb Paulina, Kalota Weronika, Ojrzyński Mateusz, Romańczyk Wiktoria, Stawicki Ksawery, Warta Wiktoria, Wąs Kacper, Witeszczak Jakub, Wszelaki Mateusz.

Trener: Patryk Weżgowiec

 

 

Po raz kolejny udało nam się stworzyć święto rugby w Częstochowie, przy okazji organizacji Turnieju Dzieci i Młodzieży. Złożyło się na to kilka czynników: dużo walki fair play na boisku, dzieci bawiące się sportem, pyszne ciasta przygotowane przez rodziców naszych zawodników i panująca przyjacielska atmosfera. To wszystko sprawia, że nie ma lepszej promocji rugby. Co prawda ilość dzieci biorących udział w imprezie była trochę niższa niż ostatnio (niecałe 150), ale cieszy duża liczebność naszych sześciu drużyn, w których barwach zagrała niemal sześćdziesiątka zawodników i zawodniczek - wszyscy na bardzo dobrym poziomie sportowym - podsumował turniej Michał Krzypkowski z Rugby Club Częstochowa.

 

Partnerzy turnieju:

- Miasto Częstochowa

- Hegelmann Poland

- ERP Serwis Comarch Partner

- A nóż widelec

- Niebieski Lis

- Śniadaniowcy

- Fundacja Niepodległa

 

Patronat medialny:

- Co Na Mieście - Częstochowa

- Częstochowa NaszeMiasto.pl

- Dziennik Zachodni

- Gazeta Częstochowska

- Radio Jura

- Telewizja Orion

- Twoja Polska Stacja

- wCzestochowie.pl

- Życie Częstochowy i powiatu

____________________

"Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby", jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

 

 

Zobacz też

Nabór do Szkółki Rugby RCC

Mini żacy siódmi w Polsce

Podsumowanie sezonu 2021/22

Już niedługo...

II turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7

23 października 2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

4. miejsce na turnieju Pucharu Polski Rugby7

W sobotę 18 czerwca w Gnieźnie odbył się finałowy turnieju o Puchar Polski Rugby7. Wzięło w nim udział 8 najlepszych drużyn Polskiej Ligi Rugby7: Tytan Gniezno, Rugby Wrocław, RK Unisław, Rugby Biesal, Kaskada Szczecin, PG Ogniwo Sopot, RC Częstochowa oraz Ciechan Ciechanów. Po...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.