Mini żacy siódmi w Polsce

MK / 2022-07-08

19 czerwca w Gdańsku i Sopocie odbył się finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. W Gdańsku rywalizowały najlepsze drużyny mini żaków (u11) i żaków (u12), natomiast w Sopocie młodzicy (u14). Do udziału w nim zakwalifikowała się nasza drużyna mini żaków, która zajęła na nim 7. miejsce na 12 startujących drużyn.

fot. Arkadiusz Rychter

Do finału kwalifikowało się po 12 najlepszych drużyn sezonu zasadniczego w kategorii mini żak i żak, a także 8 ekip w kategorii młodzik. Wśród naszych drużyn zakwalifkowali się jedynie mini żacy (6. miejsce w klasyfikacji sezonu), a sztuka ta nie udała się żakom (16. miejsce w klasyfikacji sezonu) i młodzikom (11. miejsce w klasyfikacji sezonu).

 

Mini żacy w finale zostali podzieleni na trzy grupy po cztery zespoły. RCC trafiło do grupy B z Ogniwem Sopot, Rugby Białystok i AZS AWF Warszawa. W grupie A znalazły się Lechia Gdańsk, Orkan Sochaczew, Arka Rumia i Ogniwo Sopot II. W grupie C grali ze sobą Budowlani Lublin, Budowlani Łódź, Arka Gdynia i Juvenia Kraków.

 

W pierwszym meczu pewnie pokonaliśmy AZS AWF Warszawa 7:3. Kolejnych dwóch przeciwników było jednak poza naszym zasięgiem. Najpierw musieliśmy uznać wyższość Ogniwa Sopot, a następnie przegraliśmy wysoko mecz z Białystokiem.

 

Po pierwszej fazie grupowej drużyny zostały przyporzadkowane do grup finałowych walczących o miejsca 1-3, 4-6, 7-9 i 10-12. RCC zajeło miejsce 3. i trafiło grupy walczącej o miejsca 7-9 z Arką Rumia i Budowlanymi Łódź.

 

W pierwszym meczu pewnie pokonaliśmy zawodników z Rumii 6:0. W drugim meczu udało nam się pierwszy raz w historii pokonać lokalnego rywala - KS Budowlanych Łódź po niezwykle zaciętym meczu 3:2. Wyniki te sprawiły, że ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na 7. miejscu w Polsce.

 

Bardzo się cieszę, że udało nam się awansować do turnieju finałowego, w którym mogliśmy się zmierzyć z najlepszymi drużynami w kraju. Zdobyliśmy tu ogromne doświadczenie. Trafiliśmy do najsilniejszej grupy w której dwa zespoły były poza naszym zasięgiem. Cieszy natomiast fakt, że pozostałe trzy mecze udało nam się wygrać. Jestem bardzo dumny z naszych zawodników, którzy pokazali ogromne zaangażowanie i wolę walki. Wiemy nad czym pracować przygotowując się do nowego sezonu, a w nim postaramy się poprawić swoje miejsce - podsumował występ w finale Adam Marczewski, trener.

 

Skład: Karolina Baor, Aleks Binek, Mikołaj Binkiewicz, Bartosz Laskowski, Mateusz Libertowski, Iga Nowacka, Emilia Romaniewicz, Oliwier Runowski, Lena Rychter, Filip Sołowiej, Sebastian Wikliński, Dawid Zowczak.

 

Wyniki wszystkich meczów w kategorii miniżak: https://pzrugby.pl/download/1811/type/news (kliknij!)

 

Klasyfikacja końcowa kategorii mini żak:

1. Lechia Gdańsk

2. Ogniwo Sopot

3. Budowlani Lublin

4. Rugby Białystok

5. Orkan Sochaczew

6. Arka Gdynia

7. Rugby Club Częstochowa

8. Budowlani Łódź

9. Arka Rumia

10. AZS AWF Warszawa

11. Juvenia Kraków

12. Ogniwo Sopot II

 

Wyjazd do Gdańska nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Miasta Częstochowy, a także poniższych darczyńców:

- Marcin Gęsiarz

- Mariusz Kapica

- Śniadaniowcy 

- Bartek Darowicki

- Tomasz Ociepla

- Daniel Popczyk

- Press-Bud 

- Krzysztof Gola

- Patryk Weżgowiec

- Patrycja Weżgowiec

- Monoi - masaż orientalny 

- Olga Kwiecińska

- Jakub Mitek

- Mateusz Pułtorak 

a także kilku anonimowym wpłatom - dziękujemy!

 

____________________

"Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby", jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zobacz też

Drugi rok z rzędu 4. miejsce na MMM7

Nasze kadetki w reprezentacji Polski Kobiet u16

TDiM w Rudzie Śląskiej [wyniki]

Już niedługo...

Nie przegap

Ferie z Jajem

Od 31 stycznia zapraszamy na "Ferie z jajem" - otwarte treningi dla chłopców i dziewczyn w Rugby Club Częstochowa połączone z naborem do Szkółki Rugby, odbywać się będą w hali sportowej przy VII LO im. Mikołaja Kopernika (ul. Nowowiejskiego 18) oraz w sali gimnastycznej Zespołu...

Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.

Udany President TDiM w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się "President Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby". Wzięło w nim udział 5 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.