Drugi rok z rzędu 4. miejsce na MMM7

PW / 2022-07-07

11 czerwca w Rudzie Śląskiej odbył się finałowy turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w rugby7 strefy C (województwa: śląskie, małopolskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie). Wzięło w nim udział 7 drużyn, a nasza ekipa zajęła ostatecznie 4. miejsce, podobniej jak przed rokiem w Lubinie.

Drużyny podzielono na dwie grupy:

Grupa A: Juvenia I Kraków; KS Rugby Ruda Śląska; Miedziowi Lubin 

Grupa B: Sparta Jarocin; RC Częstochowa; Juvenia II Kraków; Posnania Poznań 

 

Pierwszy mecz z drugą drużyną krakowskiej Juvenii został rozegrany przez nas spokojnie i na naszych warunkach. Mimo to, zakończył się naszym nieznacznym zwycięstwem 19:14.

Kolejny mecz z drużyną Posnani Poznań to gra głównie w obronie oraz samotne rajdy naszych zawodników na pole punktowe rywali. W tym meczu było zbyt dużo nerwów przez co przegraliśmy 10:35.

Mecz z bardzo dobrze poukładaną Sparta Jarocin wyglądał podobnie jak ten z Poznaniem, choć tym razem poprawiliśmy grę w obronie. To jednak nie wystarczyło i przegraliśmy 7:24. 

Powyższe wyniki sprawiły, że zagraliśmy w meczu o 3. miejsce z Miedziowymi Lubin. Okazał się on najcięższym ze względu na zmęczenie oraz upał. Było w nim dużo walki, ale też dużo błędów, po których przeciwnicy zdobywali indywidualne punkty. Musieliśmy uznać wyższość zawodników z Lubina, przegrywając z nimi 19:40 i zajmując ostatecznie 4. miejsce w całym turnieju.

 

Turniej w Rudzie Śląskiej to wiele debiutów w naszej drużynie oraz zebranie cennego doświadczenia na przyszłość. Wszyscy zawodnicy pokazali się z dobrej strony, walcząc do końca w każdym meczu - krótko podsumował zawody trener Patryk Weżgowiec.

 

Skład: Gabriel Binkiewicz, Kamila Bryłka, Filip Całusiński, Natalia Chłód, Julian Dąsal, Weronika Kalota, Jakub Kiedrzynek, Dawid Kruk, Huber Kukuła, Dominik Ludwikowski, Szymon Pietrzyk, Jakub Witeszczak. 

 

Wyniki turnieju:

Grupa A 

Juvenia I Kraków - Miedziowi Lubin 50:7 

KS Rugby Ruda Śląska - Miedziowi Lubin 12:33 

Juvenia I Kraków - KS Rugby Ruda Śląska 36:0 

Grupa B 

Sparta Jarocin - Posnania Poznań 17:5 

RC Częstochowa - Juvenia II Kraków 19:14 

Sparta Jarocin - Juvenia II Kraków 19:5 

RC Częstochowa - Posnania Poznań 10:35 

Juvenia II Kraków - Posnania Poznań 0:40 

Sparta Jarocin - RC Częstochowa 24:7 

Posnania Poznań nie przedstawiła wszystkich wymaganych regulaminem rozgrywek dokumentów. W związku z tym została dopuszczona do zawodów poza konkurencją, a jej mecze zweryfikowano jako walkowery dla przeciwników. 

Mecz o 5 miejsce 

KS Rugby Ruda Śląska - Juvenia II Kraków 12:0 

Mecz o 3 miejsce 

Miedziowi Lubin - RC Częstochowa 40:19 

Mecz o 1 miejsce 

Juvenia I Kraków - Sparta Jarocin 31:14 

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Juvenia I Kraków 

2. Sparta Jarocin 

3. Miedziowi Lubin 

4. RC Częstochowa 

5. KS Rugby Ruda Śląska 

6. Juvenia II Kraków 

7. Posnania Poznań 

 

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik w 2022 roku są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

Zobacz też

TDiM w Rudzie Śląskiej [wyniki]

Mamy wicemistrzostwo Polski!!!

4. miejsce na turnieju Pucharu Polski Rugby7

Już niedługo...

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2022/2023

Za nami kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Nasze dziewczyny w młodzieżowych reprezentacjach Polski

W czerwcu i lipcu miały miejsce dwa turnieje, w których brały udział młodzieżowe reprezentacje Polski Kobiet - 10.06 Turniej Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie oraz 15-16.07 Mistrzostwa Europy u18 w Pradze. W obu wydarzeniach w biało-czerwonych barwach zagrały zawodniczki naszego klubu.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.