Drugi rok z rzędu 4. miejsce na MMM7

PW / 2022-07-07

11 czerwca w Rudzie Śląskiej odbył się finałowy turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w rugby7 strefy C (województwa: śląskie, małopolskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie). Wzięło w nim udział 7 drużyn, a nasza ekipa zajęła ostatecznie 4. miejsce, podobniej jak przed rokiem w Lubinie.

Drużyny podzielono na dwie grupy:

Grupa A: Juvenia I Kraków; KS Rugby Ruda Śląska; Miedziowi Lubin 

Grupa B: Sparta Jarocin; RC Częstochowa; Juvenia II Kraków; Posnania Poznań 

 

Pierwszy mecz z drugą drużyną krakowskiej Juvenii został rozegrany przez nas spokojnie i na naszych warunkach. Mimo to, zakończył się naszym nieznacznym zwycięstwem 19:14.

Kolejny mecz z drużyną Posnani Poznań to gra głównie w obronie oraz samotne rajdy naszych zawodników na pole punktowe rywali. W tym meczu było zbyt dużo nerwów przez co przegraliśmy 10:35.

Mecz z bardzo dobrze poukładaną Sparta Jarocin wyglądał podobnie jak ten z Poznaniem, choć tym razem poprawiliśmy grę w obronie. To jednak nie wystarczyło i przegraliśmy 7:24. 

Powyższe wyniki sprawiły, że zagraliśmy w meczu o 3. miejsce z Miedziowymi Lubin. Okazał się on najcięższym ze względu na zmęczenie oraz upał. Było w nim dużo walki, ale też dużo błędów, po których przeciwnicy zdobywali indywidualne punkty. Musieliśmy uznać wyższość zawodników z Lubina, przegrywając z nimi 19:40 i zajmując ostatecznie 4. miejsce w całym turnieju.

 

Turniej w Rudzie Śląskiej to wiele debiutów w naszej drużynie oraz zebranie cennego doświadczenia na przyszłość. Wszyscy zawodnicy pokazali się z dobrej strony, walcząc do końca w każdym meczu - krótko podsumował zawody trener Patryk Weżgowiec.

 

Skład: Gabriel Binkiewicz, Kamila Bryłka, Filip Całusiński, Natalia Chłód, Julian Dąsal, Weronika Kalota, Jakub Kiedrzynek, Dawid Kruk, Huber Kukuła, Dominik Ludwikowski, Szymon Pietrzyk, Jakub Witeszczak. 

 

Wyniki turnieju:

Grupa A 

Juvenia I Kraków - Miedziowi Lubin 50:7 

KS Rugby Ruda Śląska - Miedziowi Lubin 12:33 

Juvenia I Kraków - KS Rugby Ruda Śląska 36:0 

Grupa B 

Sparta Jarocin - Posnania Poznań 17:5 

RC Częstochowa - Juvenia II Kraków 19:14 

Sparta Jarocin - Juvenia II Kraków 19:5 

RC Częstochowa - Posnania Poznań 10:35 

Juvenia II Kraków - Posnania Poznań 0:40 

Sparta Jarocin - RC Częstochowa 24:7 

Posnania Poznań nie przedstawiła wszystkich wymaganych regulaminem rozgrywek dokumentów. W związku z tym została dopuszczona do zawodów poza konkurencją, a jej mecze zweryfikowano jako walkowery dla przeciwników. 

Mecz o 5 miejsce 

KS Rugby Ruda Śląska - Juvenia II Kraków 12:0 

Mecz o 3 miejsce 

Miedziowi Lubin - RC Częstochowa 40:19 

Mecz o 1 miejsce 

Juvenia I Kraków - Sparta Jarocin 31:14 

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Juvenia I Kraków 

2. Sparta Jarocin 

3. Miedziowi Lubin 

4. RC Częstochowa 

5. KS Rugby Ruda Śląska 

6. Juvenia II Kraków 

7. Posnania Poznań 

 

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik w 2022 roku są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

Zobacz też

TDiM w Rudzie Śląskiej [wyniki]

Mamy wicemistrzostwo Polski!!!

4. miejsce na turnieju Pucharu Polski Rugby7

Już niedługo...

Nie przegap

Rugbowe Podsumowanie 2022 roku

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa odbyło się Rugbowe Podsumowanie 2022 roku. Zjawili się na niej przedstawiciele instytucji i firm, z którymi współpracujemy, a także zawodnicy klubu oraz ich rodziny. Krótko mówiąc - Rodzina RCC.

Nabór do Szkółki Rugby RCC

Nabór do Rugby Club Częstochowa skierowany jest do dziewczyn i chłopców z roczników 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008. Będzie miał formę otwartych treningów, które odbędą się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym (ul. Dąbrowskiego...

Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie za nami!

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 6 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12)...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.