4. miejsce na turnieju Pucharu Polski Rugby7

MK / 2022-06-19

W sobotę 18 czerwca w Gnieźnie odbył się finałowy turnieju o Puchar Polski Rugby7. Wzięło w nim udział 8 najlepszych drużyn Polskiej Ligi Rugby7: Tytan Gniezno, Rugby Wrocław, RK Unisław, Rugby Biesal, Kaskada Szczecin, PG Ogniwo Sopot, RC Częstochowa oraz Ciechan Ciechanów. Po bardzo dobrym występie nasi seniorzy zajęli na nim wysokie 4. miejsce.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. RCC trafiło do grupy B wraz z zespołami z Wrocławia, Unisławia i Sopotu. Natomiast w grupie A znalazły się ekipy z Gniezna, Biesala, Szczecina i Ciechanowa. Dwa pierwsze miejsca w każdej z grup premiowane były awansem do półfinałów, trzecia lokata oznaczała mecz o 5. miejsce w turnieju, a czwarta mecz o 7. miejsce.

 

W pierwszym spotkaniu podjęliśmy jednych z faworytów rozgrywek - Rugby Wrocław. Przez większość pierwszej połowy utrzymywał się wynik 0:0, a gra była bardzo zacięta. Jednak gdy wrocławianie weszli na swoje wysokie obroty, to nie mieliśmy argumentów do walki z nimi, przegrywając ostatecznie wysoko 0:42.

Kliknij tutaj i obejrzyj ten mecz!

 

Następny mecz zagraliśmy przeciwko PG Ogniwo Sopot. Już w pierwszej akcji udało nam się przyłożyć piłkę na polu punktowym i wyjść na prowadzenie. Chwilę później kolejna udana akcja dała nam już przewagę 12:0. W pierwszej połowie rywale odpowiedzieli jednym przyłożeniem i na przerwę schodziliśmy z minimalnym prowadzeniem 12:7. W drugiej odsłonie meczu zagraliśmy wyśmienicie w ataku i obronie, dzięki czemu wygraliśmy całe spotkanie 33:14.

Kliknij tutaj i obejrzyj ten mecz!

 

Stawką ostatniego meczu grupowego był awans do półfinału. Pierwsze przyłożenie zdobyli zawodnicy z RK Unisław i wyszli na prowadzenie 5:0. Odpowiedzieliśmy przyłożeniem z podwyższeniem po zespołowej akcji i wynik zmienił się na naszą korzyść - 7:5. W pierwszej połowie udało się nam jeszcze zwiększyć przewagę nad rywalem do 14:5. W drugiej odsłonie meczu to przeciwnik najpierw punktował i skrócił do nas dystans (14:10). Pod koniec spotkania to nam udało się jeszcze przyłożyć z podwyższeniem i wygrać cały mecz 21:10. 

Kliknij tutaj i obejrzyj ten mecz!

 

Dzięki dwóm zwycięstwom w fazie grupowej zmierzyliśmy się w półfinale z drugim faworytem turnieju - Tytanem Gniezno. Niestety gospodarze pokazali nam nasze miejsce w szeregu, wygrywając z nami w jednostronnym spotkaniu aż 56:0.

Kliknij tutaj i obejrzyj ten mecz!

 

W meczu o 3. miejsce spotkaliśmy się z Kaskadą Szczecin. Pierwsza połowa była niezwykle zacięta, o czym świadczy nieznaczne prowadzenie szczecinian - 7:5. W drugiej połowie ewidentnie brakło już nam sił, aby dotrzymać tempa przeciwnikowi. Kilka ich bardzo dobrych akcji zakończyło się punktami i ostatecznie przegraliśmy to spotkanie 5:31. Wyniki te dały nam bardzo dobre, 4. miejsce w całym turnieju Pucharu Polski Rugby7.

Kliknij tutaj i obejrzyj ten mecz!

 

Jechaliśmy na ten turniej z nastawieniem, żeby zrobić niespodziankę. I udało nam się ten cel zrealizować z nawiązką. Brakło zdrowia w ostatnim meczu, żeby móc cieszyć się z brązowego medalu. Aczkolwiek bardzo cieszymy się z zajętego 4. miejsca, który jest niewątpliwie naszym dużym sukcesem. Sukcesem, na który sami sobie zapracowaliśmy i na który zasłużyliśmy naszą postawą na rozgrzanym boisku w Gnieźnie. Chciałbym raz jeszcze podziękować chłopakom za postawę. Nasza kombinacyjna gra mogła się z pewnością podobać kibicom. Teraz czas na upragnioną przerwę, a za chwilę wracamy do przygotowań do kolejnego sezonu - podsumował grający trener RCC Michał Krzypkowski.

 

Skład RCC: Dawid Dróżdż, Adam Garus, Michał Krzypkowski, Mateusz Nowak, Marcel Puczka, Mateusz Pułtorak, Aleksander Sawicki, Patryk Weżgowiec, Mateusz Zabiegała.

 

Wyniki turnieju

Faza grupowa:

Tytan Gniezno - Ciechan Ciechanów 47:0

Rugby Biesal - Kaskada Szczecin 46:0

Rugby Wrocław - RC Częstochowa 42:0

RK Unisław - PG Ogniwo Sopot 19:7

Ciechan Ciechanów - Kaskada Szczecin 0:35

Tytan Gniezno - Rugby Biesal 36:0

RC Częstochowa - PG Ogniwo Sopot 33:14 (punkty dla RCC: Zabiegała 13pkt. - 1P, 4pd; Krzypkowski 10pkt. - 2P; Nowak 5pkt. - 1P; Weżgowiec 5pkt. - 1P)

Rugby Wrocław - RK Unisław 36:0

Rugby Biesal - Ciechan Ciechanów 12:7

Kaskada Szczecin - Tytan Gniezno 7:17

RK Unisław - RC Częstochowa 10:21 (Zabiegała 6pkt. - 3pd; Dróżdż 5pkt. - 1P; Krzypkowski 5pkt. - 1P; Pułtorak 5pkt. - 1P)

PG Ogniwo Sopot - Rugby Wrocław 0:31

 

Półfinały:

Tytan Gniezno - RC Częstochowa 56:0

Kaskada Szczecin - Rugby Wrocław 19:0

 

Mecz o 7. miejsce:

Ciechan Ciechanów - PG Ogniwo Sopot 0:52

 

Mecz o 5. miejsce: 

Rugby Biesal - RK Unisław 12:22

 

Mecz o 3. miejsce:

RC Częstochowa - Kaskada Szczecin 5:31 (Krzypkowski 5pkt. - 1P)

 

Finał:

Tytan Gniezno - Rugby Wrocław 21:24

 

Klasyfikacja turnieju Pucharu Polski Rugby7:

1. Rugby Wrocław

2. Tytan Gniezno

3. Kaskada Szczecin

4. Rugby Club Częstochowa

5. Rugby Klub Unisław

6. Rugby Biesal

7. Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot

8. Ciechan Ciechanów

 

Klasyfikacja końcowa Polskiej Ligi Rugby7:

1. Tytan Gniezno 

2. Rugby Wrocław 

3. Rugby Klub Unisław 

4. Rugby Biesal 

5. Kaskada Szczecin 

6. Alfa Bydgoszcz 

7. Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot 

8. Rugby Club Częstochowa 

9. Ciechan Ciechanów 

10. Klub Rugby Poznań 

11. Mazovia Mińsk Mazowiecki 

12. Czarni Pruszcz Gdański 

13. Akademia Wincentego Pola Budowlani Lublin 

14. AZS AWF Warszawa

15. Posnania Poznań 

16. Rugby Club Bolesławiec

 

____________________

Zadanie "Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa – Polska Liga Rugby7" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zobacz też

TDiM w Rudzie Śląskiej [wyniki]

Mamy wicemistrzostwo Polski!!!

RCC już o krok od awansu do turnieju...

Już niedługo...

Nie przegap

Rok 2023 na zdjęciach

Mijający 2023 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 26 chronologicznie ułożonych zdjęć.

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

Jak dołączyć do Szkółki Rugby RCC?

Najlepiej zrobić to przy okazji naborów, które z reguły odbywają się na przełomie sierpnia i września oraz w okresie ferii zimowych. Natomiast jeśli przegapiliście te akcje i mimo to chcielibyście aby Wasze dziecko zaczęło trenować rugby, to skontaktujcie się z Trenerem...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.