2. miejsce kadetek w Lublinie

MK / 2022-05-22

W sobotę 21 maja w Lublinie odbył się V turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Budowlani Łódź, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 2. miejsce i spadły również na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu, utrzymując niewielką stratę do lidera - Budowlanych Łódź.

Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym". Przed turniejem mieliśmy trzy drużyny ex equo na pierwszym miejscu całego cyklu - Rugby Club Częstochowa, Budowlanych Łódź i Amazonki Lublin. Czwarte miejsce zajmowały Atomówki Łódź, a ostatnie Błyskawice Rzeszów.

 

W pierwszym meczu nasze dziewczyny zmierzyły się z najmniej doświadczoną drużyną - Błyskawicami Rzeszów. Cały mecz odbywał się pod nasze dyktando i zakończył się pewnym zwycięstwem częstochowianek 34:12.
Link do meczu na YT: https://youtu.be/Xuu5eOf9k6I?t=384

 

W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z bardzo mocnymi tej wiosny Budowlanymi Łódź. Po bardzo wyrównanym początku meczu naszym zawodniczkom przytrafiły się dwie kontuzje i dwa proste błędy, które zakończyły się przyłożeniami łodzianek. To mocno wpłynęło na morale drużyny, a to natomiast zostało wykorzystane rywalki, które nie dały nam w tym spotkaniu żadnych szans, pokonując nas 36:5.
Link do meczu na YT: https://youtu.be/Xuu5eOf9k6I?t=4605

 

Trzeci mecz to niełatwe, ale mimo wszystko pewne zwycięstwo 20:7 z Amazonkami Lublin. 
Link do meczu na YT: https://youtu.be/Xuu5eOf9k6I?t=9333

 

Ostatni mecz z Atomówkami Łódź był najbardziej zacięty ze wszystkich. Najpierw na prowadzenie 7:0 wyszły łodzianki. Odpowiedzieliśmy na nie przyłożeniem i zmniejszyliśmy ich prowadzenie na 5:7. Przed przerwą jeszcze raz przyłożyły Atomówki i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:5 dla przeciwniczek. W drugiej połowie jednak już nie daliśmy im dojść do głosu i zdobyliśmy w nim trzy przyłożenia, wygrywając ostatecznie to spotkanie 20:12.
Link do meczu na YT: https://youtu.be/Xuu5eOf9k6I?t=13988

 

Budowlane Łódź wygrały turniej w Lublinie, pozostając niepokonaną drużyną tej wiosny. Drugie miejsce powędrowało do naszych kadetek. Trzecie miejsce zajęły Atomówki Łódź, które zbliżyły się do trzeciego miejsca w cyklu. Gospodarze zajęli czwarte miejsce i ich szanse na Mistrzostwo Polski drastycznie stopniały i muszą bardziej skupić się na obronie miejsca medalowego. Ostatnie miejsce mimo zauważalnego postępu w grze zajęły Błyskawice Rzeszów.

 

Udało się nam poprawić organizację gry w ataku i obronie i było to widać w wynikach. Szkoda meczu z Budowlanymi Łódź, bo gdyby początek meczu potoczył się inaczej, to uważam że byłoby to bardzo zacięte spotkanie. A tak do turnieju finałowego przystępujemy z 2. pozycji i cała presja, żeby utrzymać prowadzenie spadnie na łodzianki, a my postaramy się to wykorzystać. Jestem bardzo zadowolony z występu dziewczyn i już nie mogę doczekać się kolejnych zawodów - podsumował Michał Krzypkowski, trener kadetek RCC.

 

Skład: Laura Borowska, Nicola Kiedrzynek, Kornelia Korzeniowska, Nicole Ligudzińska, Oliwia Matras, Weronika Musialik (kapitan), Lena Szarek, Daria Wąchała, Julia Weżgowiec, Nina Wiśniewska.

 

Mecze:

Błyskawice Rzeszów 12:34 RC Częstochowa (punkty dla RCC: Borowska 15pkt. - 3P; Weżgowiec 10pkt. - 2P; Wiśniewska 5pkt. - 1P; Musialik 4pkt. - 2pd)

Atomówki Łódź 0:37 Budowlani Łódź

Amazonki Lublin 26:14 Błyskawice Rzeszów

Budowlani Łódź 36:5 RC Częstochowa (Musialik 5pkt. - 1P)

Amazonki Lublin 12:17 Atomówki Łódź

Budowlani Łódź 46:0 Błyskawice Rzeszów

Amazonki Lublin 7:20 RC Częstochowa (Borowska 5pkt. - 1P; Musialik 5pkt. - 1P; Weżgowiec 5pkt. - 1P; Wiśniewska 5pkt. - 1P)

Atomówki Łódź 38:10 Błyskawice Rzeszów

Budowlani Łódź 34:7 Amazonki Lublin

RC Częstochowa 20:12 Atomówki Łódź (Borowska 5pkt. - 1P; Musialik 5pkt. - 1P; Weżgowiec 5pkt. - 1P; Wiśniewska 5pkt. - 1P)

 

Klasyfikacja turnieju w Rzeszowie:

1. Budowlane Łódź - 20pkt.

2. RC Częstochowa - 18pkt.

3. Atomówki Łódź - 16pkt.

4. Amazonki Lublin - 14pkt.

5. Błyskawice Rzeszów - 12pkt.

 

Klasyfikacja Mistrzostw Polski:

1. Budowlani Łódź - 72pkt.

2. Rugby Club Częstochowa - 70pkt.

3. Amazonki Lublin - 66pkt.

4. Atomówki Łódź - 64pkt.

5. Błyskawice Rzeszów - 48pkt.

 

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik w 2022 roku są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

Zobacz też

RCC już o krok od awansu do turnieju...

Kadetki wracają na fotel lidera Mistrzostw Polski

Turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

Już niedługo...

II turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7

23 października 2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Podsumowanie sezonu 2021/22

Za nami sezon 2021/2022. Był on dla nas bardzo udany - wicemistrzostwo Polski Kadetek, 4. miejsce w Pucharze Polski, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 7. miejsce w Polsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.