Turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

MK / 2022-05-07

W sobotę 14.05 na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym odbędzie się IX turniej Polskiej Ligi Rugby7. Zmierzy się w nim sześć drużyn z całej Polski. Oprócz gospodarzy - Rugby Club Częstochowa, na turnieju wystąpią jeszcze - Tytan Gniezno, Rugby Wrocław, RK Unisław, Rugby Biesal i Alfa Bydgoszcz.

fot. Kasia Sterna

Częstochowianie wystąpili dotychczas w dwóch turniejach w tym sezonie. Jesienią we Wrocławiu zajęli 5. miejsce na 8 startujących drużyn, a wiosną w Mińsku Mazowieckim uplasowali się na 4. pozycji na 7 ekip. Rezultaty te sprawiły, że RCC zajmuje aktualnie 11. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Dobry wynik osiągnięty w Częstochowie powinien sprawić, że nasza drużyna wskoczy do czołowej ósemki. Pozycja ta premiować będzie RCC do udziału w turnieju o Puchar Polski, który odbędzie się  18 czerwca w Gnieźnie. 

 

Powyższe zadanie nie będzie łatwe, gdyż drużyny które pojawią się w sobotę w Częstochowie zajmują miejsca w pierwszej szóstce cyklu. Mimo to wierzymy, że stać nas na sprawienie niespodzianki. Zwłaszcza niesieni dopingiem z trybun. Dlatego zachęcamy do przybycia na Miejski Stadion Lekkoatletyczny i wsparcia nas w walce - podsumował grający trener RC Częstochowa, Michał Krzypkowski.

 

Wstęp na turniej będzie wolny.

 

Partnerzy turnieju:

- Mega Pizza

- Miasto Częstochowa

- MPK w Częstochowie Sp z o o

- Niebieski Lis

- Śniadaniowcy

 

Patronat medialny:

- czestochowskie24.pl

- Dziennik Zachodni

- Gazeta Częstochowska

- Radio Fiat

- Radio Jura

- Telewizja Orion

- wCzestochowie.pl

 

Turniej jest dofinansowany z środków budżetu Gminy Miasta Częstochowa w ramach zadania pt.: "Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa - Polska Liga Rugby7"

Zobacz też

Ruszają "Ogólnodostępne treningi rugby dla...

Kadetki wracają na fotel lidera Mistrzostw Polski

RTDiM w Łodzi [wyniki]

Już niedługo...

II turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7

23 października 2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kolejne święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejski Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 8 klubów, które wystawiły w sumie 20 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

Podsumowanie sezonu 2021/22

Za nami sezon 2021/2022. Był on dla nas bardzo udany - wicemistrzostwo Polski Kadetek, 4. miejsce w Pucharze Polski, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 7. miejsce w Polsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.