Kadetki wracają na fotel lidera Mistrzostw Polski

MK / 2022-04-24

W minioną niedzielę w Rzeszowie odbył się IV turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Zmierzyło się w nim pięć drużyn - Amazonki Lublin, Budowlani Łódź, Atomówki Łódź, Błyskawice Rzeszów i Rugby Club Częstochowa. Nasze kadetki zajęły w tej stawce ostatecznie 2. miejsce i aktualnie zajmują 1. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu (ex equo z dwoma innymi drużynami).

Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym". W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z liderem rozgrywek Amazonkami Lublin. W tym bardzo zaciętym meczu nasze kadetki przegrywały już 0:12, jednak udało im się odwrócić losy tego spotkania na swoją korzyść wygrywając ostatecznie 14:12.

 

Drugi mecz z Atomówkami Łódź, to kolejny thriller. Najpierw to nasze kadetki wyszły na prowadzenie 7:0. Wtedy dwie nasze zawodniczki w odstępie niecałej minuty otrzymały żółte kartki, przez co musieliśmy przez chwilę grać w niedowadze dwóch zawodniczek (pięć na siedem). Mimo to w tym czasie niemal udało nam się zdobyć kolejne przyłożenie, ale nie zostało ono ostatecznie uznane przez sędziego. Wtedy też odpowiedziały Atomówki i zbliżyły się do nas na dwa punkty (7:5). Po przerwie to my znów przyłożyliśmy punkty (12:5) i mecz stał się jeszcze bardziej zacięty. W ostatniej akcji meczu Atomówki zdobyły przyłożenie, ale nieudane podwyższenie sprawiło, że to nasze zawodniczki mogły cieszyć się ze zwycięstwa 12:10.

 

W kolejnym spotkaniu mierzyliśmy się z bardzo mocnymi tego dnia Budowlanymi Łódź. Już w pierwszych minutach łodzianki wyszły na prowadzenie 7:0. Chwilę później ich zawodniczka otrzymała czerwoną kartkę za zbyt wysoką szarżę. Mimo gry w przewadze przez większość spotkania nie udało się nam złamać świetnie zorganizowanej tego dnia obrony Budowlanych. Natomiast one przyłożyły nam raz jeszcze z podwyższeniem w ostatnich minutach i mecz zakończył się naszą pierwszą i jedyną porażką tego dnia 0:14.

 

Ostatni mecz rozegraliśmy z gospodarzami turnieju - Błyskawicami Rzeszów. Po trzech bardzo ciężkich fizycznie i psychicznie meczach trener dokonał kilku zmian w składzie i dał odpocząć najbardziej wyeksploatowanym zawodniczkom. Mimo to na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem 7:0. Wtedy na boisko wróciły zawodniczki, które poprzednie trzy mecze zaczynały w pierwszym składzie i zdecydowanie przechyliły szalę zwycięstwa na naszą stronę. Mecz zakończył się naszym pewnym zwycięstwem 26:5.

 

Cały turniej wygrały niepokonane tego dnia Budowlane Łódź. Kolejne miejsce zajęły nasze zawodniczki. Na ostatnim stopniu podium uplasowały się Atomówki Łódź. Niespodziewanie 4. miejsce zajęły Amazonki Lublin, a ostatnie były najmniej doświadczone w stawce Błyskawice Rzeszów.

 

Mimo że z nazwy czwarty, to tak naprawdę był to trzeci turniej tego sezonu Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Stało się tak dlatego, że planowany jako trzeci turniej w Częstochowie 3.04 nie odbył się z powodu śniegu zalegającego na boisku. Niedawno zapadła też decyzja, że turniej ten nie odbędzie się w ogóle w tym sezonie. Dlatego też przed nami ostatnie dwa turnieje - 21.05 w Lublinie i finałowy 12.06 w Łodzi.

 

Po turnieju w Rzeszowie zrobił się ogromny ścisk w czubie klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Pierwsze miejsce z 52 punktami ex equo zajmują trzy drużyny - Rugby Club Częstochowa, Amazonki Lublin i Budowlani Łódź. Czwarte miejsce, ale wciąż blisko czołówki z 48 punktami zajmują Atomówki Łódź. Czerwoną latarnią rozgrywek są Błyskawice Rzeszów z 36 punktami.

 

To był bardzo ciężki i wymagający turniej. Nasze zawodniczki zostawiły wiele serca na boisku. Udowodniły, że potrafią odwrócić losy meczu i walczyć do końca. Do poprawy zostaje gra szeroka w ataku, bo to najbardziej kulało w Rzeszowie. Gdybyśmy częściej rozrzucali piłkę do skrzydeł, uważam że moglibyśmy uzyskać jeszcze lepszy wynik, a na pewno uniknąć nerwówek w pierwszych meczach. Mimo to jestem bardzo zadowolony z naszych zawodniczek, które zagrały bardzo dobrze i twardo w obronie. Przed nami dwa ostatnie turnieje, w których walczyć będziemy o medale Mistrzostw Polski. Nie ukrywamy, że celujemy w ten ze złota - podsumował turniej w Rzeszowie trener naszych kadetek Michał Krzypkowski.

 

Skład: Laura Borowska (15pkt. - 3P), Nikola Giełażys, Nicola Kiedrzynek, Nicole Ligudzińska, Weronika Musialik (kapitan, 19pkt. - 1P, 7pd), Amelia Ormińska (10pkt. - 2P), Daria Wąchała, Julia Weżgowiec (10pkt. - 2P), Nina Wiśniewska, Jessica Wojciechowska.

 

Mecze:

Budowlani Łódź 37:0 Błyskawice Rzeszów

Amazonki Lublin 12:14 RC Częstochowa

Atomówki Łódź 5:31 Budowlane Łódź

Amazonki Lublin 12:10 Błyskawice Rzeszów

RC Częstochowa 12:10 Atomówki Łódź

Budowlani Łódź 15:0 Amazonki Lublin

Atomówki Łódź 33:5 Błyskawice Rzeszów

Budowlane Łódź 14:0 RC Częstochowa

Amazonki Lublin 0:31 Atomówki Łódź

Błyskawice Rzeszów 5:26 RC Częstochowa

 

Klasyfikacja turnieju w Rzeszowie:

1. Budowlane Łódź - 20pkt.

2. RC Częstochowa - 18pkt.

3. Atomówki Łódź - 16pkt.

4. Amazonki Lublin - 14pkt.

5. Błyskawice Rzeszów - 12pkt.

 

Klasyfikacja Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7 (po trzech z pięciu turniejów):

1. RC Częstochowa - 52pkt.

=. Budowlani Łódź - 52pkt.

=. Amazonki Lublin - 52pkt.

4. Atomówki Łódź - 48pkt.

5. Błyskawice Rzeszów - 36pkt.

 

__________

Zadanie "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby" jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik w 2022 roku są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

Zobacz też

Rozpoczęcie wiosny w Mińsku Mazowieckim

Turniej kadetek odwołany

Turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w...

Już niedługo...

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

Rok 2023 na zdjęciach

Mijający 2023 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 26 chronologicznie ułożonych zdjęć.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.