Rozpoczęcie wiosny w Mińsku Mazowieckim

MK / 2022-04-12

W minioną niedzielę w Mińsku Mazowieckim odbył się turniej Polskiej Ligi Rugby7. Do rywalizacji stanęło 7 klubów z całej Polski, w tym Rugby Club Częstochowa. Nasi zawodnicy ostatecznie zajęli na nim 4. miejsce. Poniżej relacja z przebiegu turnieju.

fot. Mikołaj Weżgowiec

Siedem drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. RCC trafiło do grupy A wraz z gospodarzami - Mazovią Mińsk Mazowiecki, a także liderem rozgrywek - Tytanem Gniezno. W drugiej grupie znalazły się 4 ekipy: Rugby Wrocław, Rugby Biesal, Budowlani Lublin i Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot.

 

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z gospodarzami. Mecz odbywał się pod nasze dyktando i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 12:0. Po przerwie gospodarze szybko przyłożyli punkty, ale nie wytrąciło to naszych zawodników z rytmu i ostatecznie wygraliśmy ten mecz 26:7.

 

Kolejne spotkanie grupowe z Tytanem Gniezno decydować miało o tym, która z drużyn znajdzie się w finale turnieju. Postawiliśmy bardzo trudne warunki liderom rozgrywek i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 7:14 dla Tytana. Niestety w drugiej połowie indywidualne błędy naszych zawodników sprawiły, że nie udało nam się zrobić niespodzianki i mecz zakończył się naszą przegraną 7:26. 

 

Wyniki z grupy promowały nas do gry w finale o 3. miejsce w turnieju. Zmierzyliśmy się w nim z drużyną PG Ogniwo Sopot. W pierwszych sekundach meczu kontuzji doznał nasz MVP tych zawodów - Mariusz Kapica. To plus dalsze zbyt częste błędy indywidalne naszych zawodników sprawiły, że nie mieliśmy argumentów w ofensywie. Przegraliśmy ten mecz stosunkiem punktów 0:27 i zajęliśmy 4. miejsce w całym turnieju.

 

Drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony jeśli chodzi o organizację gry i stałe fragmenty. Niestety zbyt duża ilość indywidualnych błędów w ofensywie sprawiła, że wszyscy czuliśmy olbrzymi niedosyt zwłaszcza po meczu z Tytanem Gniezno. Wiemy nad czym musimy pracować i już zaczynamy przygotowania do naszego domowego turnieju w Częstochowie 14 maja. Będziemy chcieli na nim znów bić się o medale. Podsumował występ RCC w Mińsku Mazowieckim grający trener naszej drużyny - Michał Krzypkowski.

 

Skład RCC: Dawid Dróżdż, Mariusz Kapica (15pkt. - 3P), Michał Krzypkowski, Jakub Mitek, Mateusz Nowak, Daniel Popczyk (5pkt. - 1P), Mateusz Pułtorak, Aleksander Sawicki, Patryk Weżgowiec, Mateusz Zabiegała (13pkt. - 1P, 4pd).

 

Wyniki eliminacji:

Rugby Wrocław – Budowlani Lublin 14:12 

Rugby Biesal – PG Ogniwo Sopot 5:36 

Mazovia Mińsk Mazowiecki – RC Częstochowa 7:26 

Budowlani Lublin – PG Ogniwo Sopot 0:52 

Rugby Wrocław – Rugby Biesal 22:5 

Tytan Gniezno – Mazovia Mińsk Mazowiecki 40:5 

Rugby Biesal – Budowlani Lublin 5:17 

PG Ogniwo Sopot – Rugby Wrocław 5:24 

RC Częstochowa – Tytan Gniezno 7:26 

 

Mecz o 5 miejsce 

Mazovia Mińsk Mazowiecki – Budowlani Lublin 19:7 

Mecz o 3 miejsce 

RC Częstochowa – PG Ogniwo Sopot 0:27 

Finał 

Tytan Gniezno – Rugby Wrocław 7:19 

 

Klasyfikacja turnieju PLR7 Mińsk Mazowiecki: 1. Rugby Wrocław – 20 pkt.; 2. Tytan Gniezno – 18 pkt.; 3. Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – 16 pkt.; 4. Rugby Club Częstochowa – 14 pkt.; 5. Mazovia Mińsk Mazowiecki – 12 pkt.; 6. Budowlani Lublin – 10 pkt.; 7. Rugby Biesal – 8 pkt. 

 

Klasyfikacja generalna PLR 7: 1. Tytan Gniezno – 130 pkt.; 2. Rugby Wrocław – 116 pkt.; 3. Rugby Klub Unisław – 72 pkt.; 4. Rugby Biesal – 54 pkt.; 5. Kaskada Szczecin – 54 pkt.; 6. Alfa Bydgoszcz – 42 pkt.; 7. Ciechan Ciechanów – 38 pkt.; 8. Klub Rugby Poznań – 36 pkt.; 9. Mazovia Mińsk Mazowiecki – 30 pkt.; 10. Czarni Pruszcz Gdański – 28 pkt.; 11. Rugby Club Częstochowa – 26 pkt.; 12. Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – 16 pkt.; 13. AZS AWF Warszawa – 16 pkt.; 14. Budowlani Lublin – 10 pkt.

 

Udział Rugby Club Częstochowa w rozgrywkach Polskiej Ligi Rugby7 jest dofinansowany z środków budżetu Gminy Miasta Częstochowa w ramach zadania: "Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa - Polska Liga Rugby7".

Zobacz też

Turniej kadetek odwołany

Turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w...

Ferie z Jajem

Już niedługo...

Nie przegap

Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.