Turniej Mistrzostw Polski Kobietu16 w Częstochowie!

MK / 2022-03-25

W niedzielę 3.04 na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym odbędzie się III turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Zmierzy się w nim sześć drużyn z całej Polski. Oprócz gospodarzy - Rugby Club Częstochowa, na turnieju wystąpią jeszcze Amazonki Lublin, Venol Atomówki Łódź, KS Budowlani Łódź, Błyskawice Rzeszów oraz debiutantki w rozgrywkach - Biało-Zielone Ladies Gdańsk.

Dwa poprzednie turnieje rozegrane zostały jesienią w Lublinie i w Łodzi. Wiosną odbędą się cztery turnieje – w Częstochowie, Rzeszowie, Lublinie i finałowy w Łodzi. Drużyny zdobywają na poszczególnych turniejach punkty do klasyfikacji generalnej, na podstawie której wyłania się później Mistrza Polski Kobiet u16 (roczniki 2008-2006). Częstochowianki w pierwszym turnieju w Lublinie zajęły pewnie 1. miejsce. Natomiast na drugi w Łodzi pojechały w mocno przetrzebionym kontuzjami składzie i zajęły w nim 4. miejsce. Wyniki te sprawiły, że zajmują aktualnie w klasyfikacji generalnej drugie miejsce z nieznaczną stratą do lidera – Amazonek Lublin. Na trzecim turnieju w Częstochowie drużyny zostaną podzielone na dwie grupy. Nasze zawodniczki znalazły się w grupie A z Amazonkami Lublin i Błyskawicami Rzeszów. W drugiej grupie znalazły się obie drużyny z Łodzi, a także Biało-Zielone Gdańsk. W każdej z grup rozegrane zostaną mecze w systemie „każdy z każdym”. Ekipy, które zajmą ostatnie miejsca zmierzą się ze sobą w finale o 5. miejsce. Pozostałe drużyny trafią do półfinałów, po których zagrają finał o 3. lub 1. miejsce. Turniej rozpocznie się o godzinie 11:00. Początek fazy finałowej zaplanowany jest na godzinę 13:20. Zakończenie turnieju nastąpi o godzinie 15:00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Trzon drużyny z Częstochowy tworzą zawodniczki z naszego miasta, ale oprócz nich w barwach RCC występują dziewczyny wypożyczone z klubów: Juvenii Kraków, Hegemona Mysłowice, Rugby Rudy Śląskiej i RC Bełchatowa.

Nasze zawodniczki mają za sobą dobrze przepracowaną zimę, której punktem kulminacyjnym była ogólnopolska akcja kadr wojewódzkich, która odbyła się w weekend 19-20.03 w Łodzi. Brało w niej udział siedem zawodniczek naszego klubu i zaprezentowały się bardzo dobrze na tle zawodniczek z innych klubów. Dlatego też jestem bardzo dobrej myśli przed zbliżającym się turniejem w Częstochowie i mogę śmiało powiedzieć, że mierzymy w nim, a także w całym cyklu Mistrzostw Polski w strefę medalową. Tym bardziej zachęcamy do przyjścia na Miejski Stadion Lekkoatletyczny 3. kwietnia i wspieranie głośnym dopingiem naszych dziewczyn  podsumował Michał Krzypkowski, trener drużyny kadetek RC Częstochowa.

Partnerzy turnieju:
- AnBud Tomasz Musialik
- A Nóż Widelec
- Hotel ibis Czestochowa
- Mega Pizza
- Miasto Częstochowa
- MPK w Częstochowie Sp z o o
- Niebieski Lis
- Śniadaniowcy

Patronat medialny:
- czestochowskie24.pl
- Dziennik Zachodni
- Gazeta Częstochowska
- Radio Fiat
- Radio Jura
- Telewizja Orion
- wCzestochowie.pl

Turniej jest współorganizowany z Śląskim Związkiem Rugby i dofinansowany z środków budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Zobacz też

Ferie z Jajem

Alfabet roku 2021

Przekaż 1% podatku na RCC!

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mamy wicemistrzostwo Polski!!!

W niedzielę 12 czerwca w Łodzi odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Budowlani Łódź, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 2. miejsce i...

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

Mini żacy siódmi w Polsce

19 czerwca w Gdańsku i Sopocie odbył się finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. W Gdańsku rywalizowały najlepsze drużyny mini żaków (u11) i żaków (u12), natomiast w Sopocie młodzicy (u14). Do udziału w nim zakwalifikowała się nasza drużyna mini żaków, która zajęła na nim...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.