Dwoje naszych na zgrupowaniu Reprezentacji Polski u16

MK / 2021-12-16

W dniach 09-12 grudnia 2021 w Poznaniu odbyła się konsultacja selekcyjna dla zawodników w kategorii kadet, urodzonych w latach 2006-2008. Wśród nich znalazło się dwoje zawodników Rugby Club Częstochowa - Fabian Godela i Jakub Wiewióra.

100 zawodników z 18 klubów odbyło 5 treningów na krytym boisku (Balon) w ośrodku PLEK w Poznaniu oraz jeden trening na sztucznym boisku (POSiR Golęcin).

Podczas akcji przeprowadzono testy motoryczne, ale przeważały jednak zajęcia techniczne, podczas których trenerzy obserwowali przydatność uczestników do szkolenia centralnego. Trenerzy pracowali podczas akcji nad techniką podań, szarżą, grą kontynuacyjną oraz fundamentami stałych fragmentów gry. Konsultacje zawodnicy zakończyli grami szkolnymi stojącymi na dobrym poziomie.

Nasi zawodnicy dobrze się zaprezentowali i liczą na powołania na kolejne akcje reprezentacji Polski U16.

____________________

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie rugby - 2021, jest dofinansowane z środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowy.

 

Zajęcia w grupach wiekowych kadet i młodzik w 2021 roku są dofinansowane z środków budżetowych Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Klub".

Zobacz też

Późny start sezonu seniorów

Słaby występ kadetek w Łodzi

Święto rugby w Częstochowie

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.